Panel operatorski HMI - PANELE OPERATORSKIE - PANEL HMI - PANELE HMI - PANEL OPERATORSKI HMI - PANELE HMI CENA
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna BAZA WIEDZY Panel operatorski HMI
drukuj stronę
poleć znajomemu

Panel operatorski HMI

Brak awataru
autor: Paweł Piłat

Kilka zdań na temat panelu operatorskiego HMI, co to jest panel operatorski HMI i gdzie jest stosowany.

Panele operatorskie HMI

Co to jest panel operatorski HMI?

Urządzenie, jakim jest panel HMI, ma za zadanie przeprowadzenie komunikacji pomiędzy człowiekiem a maszyną. Panel operatorski HMI służy do wprowadzania danych, wartości czy parametrów. Spośród paneli HMI wyróżnia się dotykowe lub klasyczne przyciskowe.

Gdzie stosowane są panele HMI i w jakim celu?

Panele operatorskie HMI stosowane są przy sterowaniu procesami produkcyjnymi celu umożliwienia niezbędnej wizualizacji. Występują także tam, gdzie istnieje konieczność nanoszenia zmian. Z biegiem czasu, panele HMI stosowane są coraz częściej w inteligentnych budynkach. Pełnia tam funkcje sterowania ogrzewaniem, wentylacją czy też roletami. Zastosowanie paneli HMI w procesach produkcyjnych umożliwia nam nieustanną kontrolę nad pracą maszyny. Zapisuje niezbędne wykresy czy parametry, a co ważne informuje nas o wszelkich nieprawidłowościach, jakie występują przy maszynie.

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów paneli HMI. Różnią się one wielkością ekranową, od kilku do kilkudziesięciu cali. Ponadto w panelach HMI występują liczne porty szeregowe, w zależności od modelu panelu. Są to porty RS232, RS485, RS422, a także port Ethernet, Can, Profibus. Ponadto w wybranych panelach HMI zastosowane bezprzewodową komunikację WI-FI. Dodatkowe różnice, jakie występują pomiędzy panelami to rozdzielczość ekranu, żywotność, pamięć, temperatura pracy. Wszystkie te czynniki wpływają również na cenę panelu HMI.

Panele HMI to intuicyjne programowanie, spośród wielu dostępnych modeli od prostych po mocno zaawansowane, z łatwością możemy dostosować odpowiedni panel do swoich potrzeb.

Nowoczesne panele HMI mogą być sterowane zdalnie, co znacznie umożliwia komunikacje człowieka z maszyną. Panele HMI dostarcza na rynek wielu producentów, wyróżnić można tutaj takich producentów jak: Weintek, Siemens, Delta Electronics, Xinje, GE Automation&Controls i wielu innych.

REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TRANSFORMATORY  TOROIDALNE I ZASILACZE LINIOWE TRANSFORMATORY TOROIDALNE I ... Producenci i konstruktorzy transformatorów i zasilaczy
PHP PHP PHP: problemy,porady,ciekawe rozwiązania
Jak tworzyć budynki o zminimalizowanym zużyciu energii - PRAWDA I FAŁSZ Jak tworzyć budynki o ... CELEM GRUPY JEST RZETELNE STUDIUM NA TEMAT OSZCZĘDNOŚCI ENERGI ELEKTRYCZNEJ ,ODRZUCENIE LOBOWANIA NA RZECZ ...
Systemy Alarmowe Systemy Alarmowe Systemy alarmowe w instalacjach budynkowych, przemysłowych i innych.
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl