Treść zawarta w artykule krótko przedstawia wiadomości na temat styczników zasilanych napięciem 230VAC.
Stycznik to w ogólnym znaczeniu elektryczny łącznik mechanizmowy, którego zadaniem jest włączanie prądu w jednym lub kilku obwodach. Stosowanie stycznika mocy 230 V AC znacznie wpływa na zwiększenie żywotności urządzeń, oraz efektywniejszą ich pracę. Ponadto zmniejszają one występowanie awarii. W głównej mierze styczniki mocy stosuje się w obwodach silnoprądowych, czyli z silnym obciążeniem. Stycznik 230V stosuje się w obwodach silnikowych, grzałkach, lampach czy też w urządzeniach modułowych. Ogólnie aparaty te cechują się wysoką trwałością mechaniczną, mimo iż jego wymiary są dość małe odznaczają się również dużą częstością łączeń. Ponadto posiadają możliwość podłączenia dodatkowych akcesoriów. Styczniki 230V AC pochodzą od wielu renomowanych producentów, którzy tworząc produkt bazują na najwyższej jakości komponentach. Wszystko po to, aby dostarczyć na rynek produkt, który będzie trwały i niezawodne przez długi okres użytkowania. Styczniki 230VAC przeznaczone są do montażu na szynę DIN. Co jest montażem łatwym, szybkim i wygodnym.
Spośród producentów styczników 230VAC należy wyróżnić:
To tylko kilku najpopularniejszych, spośród szerokiej gamy producentów styczników sterowanych napięciem 230 V AC.
Każdy ze styczników zbudowany jest z następujących elementów:
Do styczników zasilanych napięciem 230V AC producenci oferują szereg dodatkowych akcesoriów. Są to m.in. komponenty takie jak wyzwalacze czasowe czy też styki pomocnicze.
W momencie załączenia cewki stycznika zamykają się jego styki główne i wtedy to prąd przepływa ze odbiornika do elementu docelowego, np. do silnika. W sytuacji kiedy następuje przerwanie obwodu cewki następuje opadnięcie zwory i otwarcie styków roboczych.
Należy pamiętać, że stycznik zasilany napięciem 230V AC może pełnić funkcje przekaźnika, ale nigdy odwrotnie, tzn. przekaźnik nie może pełnić funkcji stycznika. Stycznik, a przekaźnik działa na takiej samej zasadzie. Styczniki służą do łączenia obwodów głównych, a z kolei przekaźniki elektromagnetyczne mają za zadanie łączenie obwodów pomocniczych.
Styczniki o sterowaniu 230V AC znajdują zastosowanie w wielu aplikacjach automatyki przemysłowej. Stały się urządzeniami chętnie wybieranymi przez kontrahentów w dziedzinie przemysłu, ze względu na wiele korzyści jakimi dysponują. Bezproblemowo sprawdzają się w jako załączanie obwodów, pomp, lamp czy też grzałek lub wentylatorów. Ponadto z powodzeniem stosuje się je w wielu innych aplikacjach.
REKLAMA |
REKLAMA |
REKLAMA |
REKLAMA |
REKLAMA |
Rolnictwo energetyczne Informacje dotyczące rolnictwa energetycznego, biogazowni, biopaliw, roślin energetycznych itp. |
Studenci i absolwenci ... Grupa zrzeszająca studentów i absolwentów Politechniki Białostockiej |
LabVIEW Grupa użytkowników środowiska programowania LabVIEW. |
Elektroinstalatorzy - ... Forum w którym są poruszane tematy związane z branżą elektroinstalacyjną, osprzętem. Porady, opinie, ... |
REKLAMA |