Światło w dobrym punkcie, czyli nowe oprawy dekoracyjne GTV - OŚWIETLENIE DEKORACYJNE LED - SZYNOPRZEWODY - ARANŻACJA WNĘTRZ - OPRAWA DEKORACYJNA - REFLEKTORY PUNKTOWE - GTV
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Technika świetlna Światło w dobrym punkcie, czyli nowe oprawy dekoracyjne GTV
drukuj stronę
poleć znajomemu

Światło w dobrym punkcie, czyli nowe oprawy dekoracyjne GTV

fot. GTV

Oprawy dające światło punktowe, jak żadne inne, potrafią doskonale podkreślić wybrane elementy we wnętrzu, wyeksponować miejsca warte uwagi, a mankamenty ukryć w cieniu. Światło punktowe jest niezastąpione we współczesnych aranżacjach wnętrz. Dzięki niemu można stworzyć przytulny klimat, a jednocześnie podkreślić symboliczne podziały przestrzeni.

Szczególne lampy posiadające proste formy, są chętnie stosowane w nowoczesnych aranżacjach, ponieważ nie ograniczają możliwości światła – nie konkurują z nim ozdobnymi kształtami czy mocnymi kolorami.

Geometryczne formy lamp i ich modne, a jednocześnie ponadczasowe kolory – czerń, biel, grafit – pozwalają na stworzenie kompozycji świetlnych, w których nie tylko sama lampa, ale i strumień światła stają się elementami dekoracyjnymi. GTV proponuje kilka nowości, które idealnie sprawdzą się we wnętrzach, gdzie potrzebne jest dobre oświetlenie, zamontowane w dobrym punkcie.

Dekoracyjna barwa światła

Warto pamiętać, by do opraw pełniących rolę dekoracyjną, wybierać źródła dające ciepłe światło. Najbardziej polecana jest barwa między 2700 a 3500 K (kelwinów). Jest to światło białe, ciepłe, najlepiej sprawdzające się w pomieszczeniach, w których wypoczywamy.

Oświetlenie boczne

Popularnie zwane kinkietami, lampy boczne, są doskonałe do tworzenia nastroju we wnętrzu. Zamontowane na ścianie, pięknie rozpraszają światło. Podkreślają fakturę ściany, mogą eksponować obrazy, grafiki czy inne dekoracje ścienne. Także w holach czy na klatkach schodowych są niezastąpione.

Przykładem bardzo nowoczesnych opraw są wykonane w całości z aluminium modele MISSOURI. Posiadają zintegrowane źródło światła o mocy 7 W. Co istotne, a przy tym wyróżniające tę lampę wśród innych tego typu, są listki kierunkujące strumień światła. MISSOURI można stosować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków, ponieważ ma wysoki stopnień ochrony IP54, a więc jest zabezpieczona przed kurzem, pyłem i wodą.

Oprawy elewacyjne MISSOURI

 

Punktowo z sufitu

W miejscach takich, jak przedpokój, garderoba, spiżarnia bardzo dobrze zdają egzamin oprawy sufitowe typu spot. Dzięki minimalistycznemu designowi i niewielkim rozmiarom, niemal znikają na suficie (szczególnie te w kolorze białym). Jednocześnie dają wystarczająco światła, by dobrze spełniać swoją funkcję.

Na przykład sufitowa lampa ISUMI ma wysokość 10 cm i średnicę 13 cm. Jest bardzo funkcjonalna dzięki możliwości regulowania kąta świecenia. Oprawa (do wyboru biała lub czarna) jest sprzedawana bez źródła światła, natomiast posiada wbudowane gniazdo GU10. Polecane do niej źródło to ES111.

Lampa sufitowa ISUMI

Niczym ażurowa ścianka

Z lamp o subtelnym, prostym designie można skomponować efektowną wiszącą „ściankę” - na przykład nad stołem czy nad wyspą kuchenną. Szczególnie dekoracyjnie będą prezentowały się lampy zawieszone w rzędzie. Im dłuższy stół czy blat wyspy, tym więcej lamp można zawiesić. Nie tylko dobrze oświetlą, ale i przełamią laboratoryjny charakter kuchni. Doskonale sprawdzą się także nad stołem, nie będą bowiem oślepiać siedzących przy nim osób. Najlepszym przykładem są oprawy TREZOS (z wbudowanym gniazdem GU10),  w których źródło światła jest ukryte głęboko w tubie, więc nie tylko nie razi, ale i daje punktowy snop światła.

Oprawa dekoracyjna TREZOS


Szyny w czerni lub bieli

Szynoprzewody z zamontowanymi w nich reflektorkami to praktyczne rozwiązanie zarówno na sufity, jak i na ściany. Na ogół szynoprzewody wymagają zasilania 3-fazowego, jednak pojawił się na rynku model 1-fazowy, podłączany do zasilania 220 V. To model TRAX 3 od firmy GTV. Składa się z szyny o długości 1 metra oraz trzech reflektorów.

Obraz zawierający wewnątrz, krzesło, stół, pomieszczenieOpis wygenerowany automatycznie
Czarny szynoprzewód TRAX 3

Szynoprzewody szybko i bezpiecznie montuje się np. na poddaszach z dużymi skosami, gdzie na ogół problematyczne jest montowanie typowych lamp sufitowych. TRAX 3 jest oferowany w kolorze białym oraz czarnym. Reflektory nie mają wbudowanego źródła światła, natomiast jest w nich gniazdo GU10 przystosowane do źródła o mocy do 20 W. Można regulować ustawienie reflektorów, więc na pewno strumień światła będzie oświetlał to, co jest nam potrzebne.

Zatem ważne, by zamontować dobre światło, w dobrym punkcie, a efekt będzie zadowalający zarówno pod względem praktycznym, jak i dekoracyjnym.

REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
GTV Poland
ul. Przejazdowa 21, Pruszków
tel.  +48 22 444 75 00
www.gtv.com.pl
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl