Falowniki Delta Electronics - FALOWNIKI - FALOWNIKI DELTA ELECTRONICS - FALOWNIKI JEDNOFAZOWE - FALOWNIKI TRÓJFAZOWE - FALOWNIKI CENY - FALOWNIKI SKLEP - DELTA ELECTRONICS
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna BAZA WIEDZY Falowniki Delta Electronics
drukuj stronę
poleć znajomemu

Falowniki Delta Electronics

Brak awataru
autor: Paweł Piłat

Kilka zdań o falownikach producenta Delta Electronics.

Przemienniki częstotliwości Delta Electronics

Na wstępie zostało przybliżone pojęcie falownika. Przedstawiona została definicja oraz główne zastosowania. Artykuł przybliża wiadomości na temat falowników Delta Electronics.

Falownik nazywany również przemiennikiem częstotliwości. Jest to urządzenie, którego zadaniem jest sterowanie pracą silników elektrycznych. Wraz z biegiem czasu falowniki są nieustannie udoskonalane. Wszystko po to, aby ich praca była płynna. Prawidłowa praca falownika zabezpiecza go przed ewentualnym przeciążeniem. Falowniki cieszą się ogromnym uznaniem w dziedzinie automatyki przemysłowej. Spośród falowników wyróżnia się zasilane 1-fazowo lub 3-fazowo. Innym kryterium jest metodą, jaką sterowany jest falownik. Jest to metoda wektorowa lub skalarna. Na rynku obecnie możemy znaleźć urządzenia wielu producentów falowników (np. Siemens, Eura Drivers, LG). Jednak w tym artykule skupmy uwagę na producencie falowników Delta Electronics.

Delta Electronics jest Tajwańskim producentem m.in. falowników. Cieszy się wysoką pozycją na światowym rynku. Ceni sobie niezawodność oraz precyzyjność oferowanych produktów. Delta Electronics nieustannie pracuje nad udoskonalaniem swojej oferty.

Falowniki Delta Electronics z powodzeniem stosowane są w aplikacjach automatyki przemysłowej. Ponadto często stosowane są w automatyce mieszkaniowej. Cechują się kompaktową budową, a także możliwością rozbudowy o dodatkowe karty. Co więcej, posiadają liczne interfejsy komunikacyjne. Falowniki Delta Electronics produkowane są w wersji jedno oraz trój fazowej. Delta oferuje urządzenia do maksymalnej mocy 355 kW. Przemienniki częstotliwości z powodzeniem stosuje się w prostych, jak i skomplikowanych aplikacjach automatyki przemysłowej. Do aplikacji wymagającej większej precyzji i technologii stosuje się falowniki Delta VFD-C2000. Charakteryzują się one modułową budową. Posiadają wbudowany sterownik PLC oraz wejścia bezpieczeństwa. Przemiennik częstotliwości VFD-C2000 w standardzie posiada komunikacje Modbus. Ponadto istnieje możliwość rozbudowy falowników o dodatkowe karty komunikacyjne. Delta daje możliwość rozszerzenia o komunikację: PROFIBUS DP, DeviceNet, MODBUS TCP, Ethernet/IP, CANopen. Inwerter VFD-C2000 stosuje się w maszynach o dużej bezwładności. Przykładami takich maszyn są obrabiarki i nawijarki.

Natomiast do aplikacji pompowo-wentylatorowych, sterowania dmuchawami i HVC Delta poleca falowniki VFD-CP2000. W tej serii wszystkie urządzenia zostały wyposażone w regulator PID. Ponadto zostały wyposażone w funkcję pozwalającą na sterowanie układami wielopompowymi. Przemienniki VFD-CP2000 podobnie jak reszta urządzeń Delta Electronics charakteryzują się kompaktową obudowę. Dodatkową zaletą jest wbudowany sterownik PLC. Ponadto falowniki posiadają demontowany panel, co ułatwia obsługę. Falowniki CP2000 dysponują dodatkowym zabezpieczeniem płyty PCB. Dzięki temu mogą pracować w trudnych warunkach atmosferycznych.

Inna seria falowników Delta Electronics to VFD-ED. Falowniki tej serii dedykowane są do aplikacji windowych. Charakteryzują się możliwością pracy z zastosowaniem systemu UPS. Mają możliwość pracy z silnikami asynchronicznymi, jak i synchronicznymi. Falowniki VFD-ED posiadają wbudowany interfejs CANopen 2x RS485. Ponadto mają 2 wejścia i 2 wyjścia analogowe.

Falowniki z serii VFD-E mogą być montowane jeden obok drugiego. Mają wbudowany sterownik PLC oraz demontowany panel. Ze względu na możliwość rozszerzenia o dodatkowe karty bardzo łatwo można go dobrać według swoich potrzeb. Falowniki VFD-E można rozbudować zarówno o karty komunikacyjne, jak i wejść/wyjść. Przemienniki częstotliwości z serii VFD-E posiadają szerokie zastosowanie w aplikacjach. Można je stosować m.in. w sterowaniu pompami, wentylatorami, transporterach, przenośnikach. Dodatkowo cieszą się powodzeniem w przemyśle spożywczym m.in. w wirówkach.

Delta w swoim portfolio posiada również falowniki dedykowane do prostych aplikacji. Przemienniki VFD-EL dostępne są w wersji jedno oraz trójfazowej. Przemienniki produkowane są o mocy od 200 W do 3,7 W. Wszystkie falowniki mają wbudowany filtr EMC, przełącznik RFI oraz regulator PID. Ponadto władają wbudowaną klawiaturą. Komunikacja Modbus falowników Delta Electronics odbywa się za pomocą portu RS485. Przemienniki VFD-EL stosowane są w aplikacjach pompowych, wentylatorowych. A co więcej cieszą się popularnością w przemyśle spożywczym, drzewnym, a także tekstylnym.

Falowniki Delta Electronics stały się popularnymi urządzeniami. Z powodzeniem stosowane są w wielu aplikacjach automatyki przemysłowej. A co za tym idzie utrzymują wysoką pozycje na rynku.

REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Zasilacze laboratoryjne Zasilacze laboratoryjne Zapraszam wszystkich elektroników tych zaawansowanych i początkujących do grupy, gdzie poruszane będą ...
FIZYKA FIZYKA Grupa w której poruszane są tematy związane z fizyką, zagadnienia, ciekawostki, zadania itp.
KOŁA SEP KOŁA SEP Studenckie, pracownicze czy inne - wszystkie koła związane z działalnością Stowarzyszenia ...
Systemy Alarmowe Systemy Alarmowe Systemy alarmowe w instalacjach budynkowych, przemysłowych i innych.
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl