Projekt kuchnia – jakie oświetlenie wybrać? - PROJEKTOWANIE OŚWIETLENIA - LAMPY LED - REFLEKTORY PUNKTOWE - PROFILE LED - OCZKO LED - GTV - KUCHNIA
Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Mouser Electronics Poland   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Technika świetlna Projekt kuchnia – jakie oświetlenie wybrać?
drukuj stronę
poleć znajomemu

Projekt kuchnia – jakie oświetlenie wybrać?

fot. GTV

Choć bardzo często spotykana w naszych kuchniach jedna, centralnie rozmieszczona lampa, dla wygodnego korzystania z tego pomieszczenia będzie niewystarczającym rozwiązaniem. Kuchnia to centrum życia rodzinnego, które pełni wiele funkcji, a odpowiednie dobranie oświetlenia pomaga stworzyć ergonomiczną, podzieloną na określone strefy przestrzeń.

Uniwersalne oświetlenie sufitowe

Lampa sufitowa to centralne źródło światła w kuchni, które powinno dawać jasne, neutralne dla oczu światło. Dobrym rozwiązaniem będzie wybór opraw z dwoma lub trzema reflektorami. Dzięki temu w zależności od potrzeb możemy zapalić tylko jedną lub wszystkie żarówki. Dodatkowo reflektory dają  możliwość obrotu lampy w różnych kierunkach i podświetlenia wybranej przez nas przestrzeni. Sprawdzą się zwłaszcza w długich i wąskich kuchniach. W ofercie GTV dostępne są reflektory podwójne i pojedyncze, okrągłe i prostokątne w dwóch uniwersalnych kolorach: czerni i bieli.  

Reflektory firmy GTV (od lewej RENO, SANTO, FARGO)

Jeśli zależy Ci na dyskretnym efekcie, warto zastosować oprawę wpuszczaną w sufit. Dodatkowo możesz zdecydować się na modele bardziej stonowane lub z efektowną, szklaną obudową oraz te, które dają możliwość sterowania kierunkiem światła. Montaż kilku punktów świetlnych na suficie daje doskonały efekt, szczególnie w większych kuchniach otworzonych na salon.  

Oczka sufitowe firmy GTV (od lewej VOLARE, PALACE)

Dla wizualnego oddzielenia salonu od kuchni dobrym rozwiązaniem będzie wykorzystanie taśmy LED. Aby oświetlenie posłużyło nam na dłużej, warto wybrać trwałą i funkcjonalną obudowę dla taśm. Firma GTV wprowadziła na rynek serię nowych profili na taśmy led, które można zamontować w pływach gipsowo-kartonowych.

W ofercie dostępne są profile sufitowe, ścienne i kątowe.

 Profil LED GTV sufitowy do płyt gipsowo-kartonowych

Profil LED GTV sufitowy do płyt gipsowo-kartonowych

 

Oświetlenie blatu roboczego – jakie wybrać?

Oświetlenie meblowe w kuchni musi przede wszystkim umożliwiać wygodną pracę. Dodatkowe źródła światła powinniśmy więc umieścić wszędzie tam, gdzie wykonujemy większość prac: nad blatem roboczym, w okolicach kuchenki i zlewozmywaka. Ze względu na potrzebę dodatkowego miejsca do przechowywania, często w kuchni decydujemy się na montaż szafek wiszących. Jako funkcjonalne oświetlenie podszafkowe możesz wykorzystać pojedynczy lub podwójny profil do taśm LED w formie montowanego pod linią szafek paska LED. Dla minimalistów firma GTV przygotowała profil, który łączy dwie funkcje: profil na taśmy led i uchwyt. Profil wieńcowy, dzięki swojej budowie jest w prosty sposób nabijany na front mebla, a specjalne zaokrąglenie w profilu tworzy przestrzeń do otwierania szafki podchwytem.

Profil wieńcowy GTV na taśmy LED – profil i uchwyt w jednym

 

Oświetlenie wyspy – najpopularniejsze rozwiązania

Kolejną strefą kuchenną, w której warto zamontować dodatkowe oświetlenie jest stół i wyspa. Oświetlenie w tym miejscu powinno być dosyć jasne, ale nie oślepiające, dlatego najlepszym wyborem będą klasyczne oprawy wyposażone w klosze. Możliwość regulacji wysokości tego rodzaju lamp sprawia, że możemy dzięki nim stworzyć przytulne miejsce spotkań całej rodziny. Alternatywą dla kloszy, są nowoczesne lampy LED, w postaci długich linii lub w kształcie okręgu. Firma GTV wprowadziła kilka modeli w kolorze białym i czarnym, świecące jednostronnie lub dwustronnie.

Dobrym wyborem dla minimalistów będzie ultracienka  z zaledwie 34 mm szerokości oprawa FORTA. Wszystkie modele prezentują się niezwykle efektownie w nowoczesnych przestrzeniach i loftach.

Ultracienka oprawa FORTA – GTV
Ultracienka oprawa FORTA – GTV

 Świecąca dwustronnie lampa firmy GTV – model VILANA
Świecąca dwustronnie lampa firmy GTV – model VILANA

Oprawa zwieszana firmy GTV – model LEON

follow us in feedly
Średnia ocena:
 
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
GTV Poland
ul. Przejazdowa 21, Pruszków
tel.  +48 22 444 75 00
www.gtv.com.pl
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl