Nowe obudowy metalowe KP-DB marki IDEAL TS
Rozdzielnica to niewątpliwie serce każdej instalacji. Wyposażona w szereg aparatury rozdzielczej, zabezpieczającej i kontrolnej pozwala na bezpieczną eksploatację. Z każdym kolejnym obwodem, wychodzącym z rozdzielnicy, zwiększa się ilość modułów, które muszą znaleźć się w obudowie.
Dobierając obudowę do danej aplikacji nierzadko musimy zmierzyć się ze znalezieniem złotego środka pomiędzy rozmiarem, możliwością konfiguracji, wyglądem i ceną. Zazwyczaj nie udaje się zestawić wszystkich tych cech razem, bo obudowa, która jest duża, ma możliwości rozbudowy i nie odstrasza wyglądem, niestety zabija ceną. Z drugiej zaś strony tania obudowa, w której zamontujemy cały potrzebny osprzęt i będziemy mieli dostęp do akcesoriów montażowych, nie nadaje się do umieszczenia w widocznym miejscu, bo jakość jej wykonania pozostawia wiele do życzenia.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów firma Kanlux zaprojektowała szereg nowych obudów, które są uzupełnieniem oferty IDEAL-TS i wprowadziła do swojego asortymentu pierwsze obudowy metalowe produkowane w rodzimej fabryce w Polsce. Obudowy własnej produkcji znaleźć możemy pod oznaczeniem KP-DB (Kanlux Produkcja-Distribution Box).
Rozdzielnica podtynkowa KP-DB-I-MF-318
Nowe obudowy KP-DB przeznaczone są głównie dla budownictwa publicznego i biurowego, ale ich zakres pozwala realizować również rozbudowane instalacje domowe. Produkty te sprawdzą się wszędzie, gdzie potrzebna jest wysoka jakość wykonania, możliwość konfiguracji i estetyczny wygląd – a wszystko to w oparciu o jedno z najbardziej ekonomicznych rozwiązań na rynku.
Stosując obudowy KP-DB oraz aparaturę modułową marki IDEAL TS mamy możliwość realizacji bardziej zaawansowanych instalacji elektrycznych.
Rozdzielnica natynkowa KP-DB-I-MF-318
Dostępne mamy obudowy w wykonaniu natynkowym i podtynkowym o szerokości 18 i 24 modułów. Tworzą one cztery główne rodziny produktów. Wszystkie obudowy metalowe mają od dwóch do sześciu rzędów szyn DIN, które oddalone są od siebie o 135 mm. Dodatkowo obecność szyn ochronnych i neutralnych sprawiają, że prefabrykacja rozdzielnicy przebiega sprawnie.
W każdym rzędzie rozdzielnicy możemy umieścić 18 lub 24 moduły. Daje nam to pojemność od 36 do 144 modułów w jednej szafie. Taki zakres rozmiarów w pełni odpowiada wysokim wymaganiom inwestycyjnym zarówno budownictwa administracyjnego jak i komercyjnego.
Biała barwa obudowy sprawia, że doskonale wpisują się zarówno w przestrzeń biurową, pomieszczenia administracji publicznej jak i projekty mieszkaniowe. Obudowy zarówno natynkowe, jak i podtynkowe spełniają wymogi montażu wewnątrz budynków – ich stopień szczelności wynosi IP30.
Obudowy standardowo wyposażone są w zamek piórkowy bez kluczyka, który możemy otworzyć za pomocą dowolnego płaskiego elementu:
W przypadku konieczności zabezpieczenia przed niepowołanym dostępem istnieje możliwość zastosowania zamka na kluczyk (KDB-M-KL).
Nie bez znaczenia jest też głębokość montażu. Możemy dobrać ją precyzyjnie do grubości ściany, w której musi zostać zamontowana rozdzielnica oraz miejsca na podłączenia aparatury.
Obudowy podtynkowe o szerokości osiemnastu modułów mają głębokość 115 mm, a obudowy o szerokości dwudziestu czterech modułów posiadają 145 mm głębokości.
Obudowy natynkowe osiemnastomodułowe to głębokość zabudowy 125 mm, z kolei ich dwudziestoczteromodułowe odpowiedniki mają głębokość 145 mm, co umożliwia swobodne prowadzenie okablowania nawet przy maksymalnym wypełnieniu.
Obudowy podtynkowe dodatkowo wyposażone są w ramkę, która doskonale licuje się z powierzchnią montażową. Dodatkowym atutem jest możliwość regulacji jej głębokości osadzenia w zakresie do 11 mm.
Wyjaśnienie odnośnie kodyfikacji symbolu
KP-DB-I-Mx-324:
- KP-DB – rodzina produktów (Kanlux Produkcja Distribution Box)
- I – typ konstrukcji: I klasa izolacji
- Mx – określenie typu drzwi i ramki oraz zabudowy: MF – rozdzielnica metalowa, zabudowa podtynkowa (Metal Flush) / MS – rozdzielnica metalowa, zabudowa natynkowa (Metal Surface)
- 324 – pojemność modułowa: pierwsza cyfra oznacza ilość rzędów (od dwóch do sześciu), kolejne – ilość modułów, które można umieścić w rzędzie, 324 oznacza rozdzielnicę trzy rzędową, gdzie w każdym rzędzie można umieścić 24 moduły (3 × 24 daje 72 moduły w całej rozdzielnicy)
Rozdzielnica KP-DB-I-MF to obudowa do montażu podtynkowego, w I klasie izolacji (drzwi i ramka oraz osłony aparatów modułowych oddzielne dla każdego rzędu zabudowy z metalu, wanna rozdzielnicy z metalu). Odpowiednio rozdzielnice o szerokości 18 i 24 modułów na rząd.
- Zastosowanie: metalowe obudowy do montażu aparatów na szynach DIN (TH35)
- Klasa ochronności: I
- Stopień ochrony obudowy: IP30
- Napięcie znamionowe: AC 230/400V
- Prąd znamionowy: 125A
- Warunki eksploatacji: wewnątrz budynków, środowisko o małej agresywności.
Rozdzielnice KP-DB-I-MS to rozdzielnice natynkowe KP-DB-I-MS, w I klasie izolacji (drzwi i ramka metalowe, osłony aparatów modułowych oddzielne dla każdego rzędu zabudowy z metalu, wanna rozdzielnicy z metalu). Odpowiednio rozdzielnice o szerokości 18 i 24 modułów na rząd.
- Zastosowanie: metalowe obudowy do montażu aparatów na szynach DIN (TH35)
- Klasa ochronności: I
- Stopień ochrony obudowy: IP30
- Napięcie znamionowe: AC 230/400V
- Prąd znamionowy: 125A
- Warunki eksploatacji: wewnątrz budynków, środowisko o małej agresywności.
Dzięki nowej ofercie rozdzielnic metalowych Kanlux zwiększa wachlarz zastosowań i poszerza możliwości stosowania swoich obudów. Każdą rozdzielnicę możemy dobrać do aktualnie wymaganego przeznaczenia. Krajowa produkcja oznacza także szybką realizację i odpowiedź na zapotrzebowanie klientów.
Rozdzielnice IDEAL TS udowadniają, że wysoka jakość i wysoka cena wcale nie muszą iść ze sobą w parze i możliwe jest stworzenie obudów dla wymagających, które jednocześnie będą dobrym ekonomicznie rozwiązaniem.
REKLAMA |

REKLAMA |