Nowe obudowy metalowe KP-DB marki IDEAL TS - ROZDZIELNICE - OBUDOWY INSTALACYJNE - IDEAL TECHNICAL SOLUTIONS - OBUDOWY METALOWE
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Elektrotechnika Nowe obudowy metalowe KP-DB marki IDEAL TS
drukuj stronę
poleć znajomemu

Nowe obudowy metalowe KP-DB marki IDEAL TS

fot. Kanlux

Rozdzielnica to niewątpliwie serce każdej instalacji. Wyposażona w szereg aparatury rozdzielczej, zabezpieczającej i kontrolnej pozwala na bezpieczną eksploatację. Z każdym kolejnym obwodem, wychodzącym z rozdzielnicy, zwiększa się ilość modułów, które muszą znaleźć się w obudowie.

Dobierając obudowę do danej aplikacji nierzadko musimy zmierzyć się ze znalezieniem złotego środka pomiędzy rozmiarem, możliwością konfiguracji, wyglądem i ceną. Zazwyczaj nie udaje się zestawić wszystkich tych cech razem, bo obudowa, która jest duża, ma możliwości rozbudowy i nie odstrasza wyglądem, niestety zabija ceną. Z drugiej zaś strony tania obudowa, w której zamontujemy cały potrzebny osprzęt i będziemy mieli dostęp do akcesoriów montażowych, nie nadaje się do umieszczenia w widocznym miejscu, bo jakość jej wykonania pozostawia wiele do życzenia.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów firma Kanlux zaprojektowała szereg nowych obudów, które są uzupełnieniem oferty IDEAL-TS i wprowadziła do swojego asortymentu pierwsze obudowy metalowe produkowane w rodzimej fabryce w Polsce. Obudowy własnej produkcji znaleźć możemy pod oznaczeniem KP-DB (Kanlux Produkcja-Distribution Box).

Rozdzielnica podtynkowa KP-DB-I-MF-318

Rozdzielnica podtynkowa KP-DB-I-MF-318

Nowe obudowy KP-DB przeznaczone są głównie dla budownictwa publicznego i biurowego, ale ich zakres pozwala realizować również rozbudowane instalacje domowe. Produkty te sprawdzą się wszędzie, gdzie potrzebna jest wysoka jakość wykonania, możliwość konfiguracji i estetyczny wygląd – a wszystko to w oparciu o jedno z najbardziej ekonomicznych rozwiązań na rynku.
Stosując obudowy KP-DB oraz aparaturę modułową marki IDEAL TS mamy możliwość realizacji bardziej zaawansowanych instalacji elektrycznych.

Rozdzielnica natynkowa KP-DB-I-MF-318

Rozdzielnica natynkowa KP-DB-I-MF-318

Dostępne mamy obudowy w wykonaniu natynkowym i podtynkowym o szerokości 18 i 24 modułów. Tworzą one cztery główne rodziny produktów. Wszystkie obudowy metalowe mają od dwóch do sześciu rzędów szyn DIN, które oddalone są od siebie o 135 mm. Dodatkowo obecność szyn ochronnych i neutralnych sprawiają, że prefabrykacja rozdzielnicy przebiega sprawnie.

Dodatkowo obecność szyn ochronnych i neutralnych sprawiają, że prefabrykacja rozdzielnicy przebiega sprawnie.

W każdym rzędzie rozdzielnicy możemy umieścić 18 lub 24 moduły. Daje nam to pojemność od 36 do 144 modułów w jednej szafie. Taki zakres rozmiarów w pełni odpowiada wysokim wymaganiom inwestycyjnym zarówno budownictwa administracyjnego jak i komercyjnego.

Biała barwa obudowy sprawia, że doskonale wpisują się zarówno w przestrzeń biurową, pomieszczenia administracji publicznej jak i projekty mieszkaniowe. Obudowy zarówno natynkowe, jak i podtynkowe spełniają wymogi montażu wewnątrz budynków – ich stopień szczelności wynosi IP30.

Obudowy standardowo wyposażone są w zamek piórkowy bez kluczyka, który możemy otworzyć za pomocą dowolnego płaskiego elementu:

W przypadku konieczności zabezpieczenia przed niepowołanym dostępem istnieje możliwość zastosowania zamka na kluczyk (KDB-M-KL).

Nie bez znaczenia jest też głębokość montażu. Możemy dobrać ją precyzyjnie do grubości ściany, w której musi zostać zamontowana rozdzielnica oraz miejsca na podłączenia aparatury.

Obudowy podtynkowe o szerokości osiemnastu modułów mają głębokość 115 mm, a obudowy o szerokości dwudziestu czterech modułów posiadają 145 mm głębokości.

Obudowy natynkowe osiemnastomodułowe to głębokość zabudowy 125 mm, z kolei ich dwudziestoczteromodułowe odpowiedniki mają głębokość 145 mm, co umożliwia swobodne prowadzenie okablowania nawet przy maksymalnym wypełnieniu.

regulacja ramki rozdzielnicy podtynkowej

Obudowy podtynkowe dodatkowo wyposażone są w ramkę, która doskonale licuje się z powierzchnią montażową. Dodatkowym atutem jest możliwość regulacji jej głębokości osadzenia w zakresie do 11 mm.

Wyjaśnienie odnośnie kodyfikacji symbolu

KP-DB-I-Mx-324:

 • KP-DB – rodzina produktów (Kanlux Produkcja Distribution Box)
 • I – typ konstrukcji: I klasa izolacji
 • Mx – określenie typu drzwi i ramki oraz zabudowy: MF – rozdzielnica metalowa, zabudowa podtynkowa (Metal Flush) / MS – rozdzielnica metalowa, zabudowa natynkowa (Metal Surface)
 • 324 – pojemność modułowa: pierwsza cyfra oznacza ilość rzędów (od dwóch do sześciu), kolejne – ilość modułów, które można umieścić w rzędzie, 324 oznacza rozdzielnicę trzy rzędową, gdzie w każdym rzędzie można umieścić 24 moduły (3 × 24 daje 72 moduły w całej rozdzielnicy)

Rozdzielnica KP-DB-I-MF to obudowa do montażu podtynkowego,  w I klasie izolacji (drzwi i ramka oraz osłony aparatów modułowych oddzielne dla każdego rzędu zabudowy z metalu, wanna rozdzielnicy z metalu). Odpowiednio rozdzielnice o szerokości 18 i 24 modułów na rząd.

 • Zastosowanie: metalowe obudowy do montażu aparatów na szynach DIN (TH35)
 • Klasa ochronności: I
 • Stopień ochrony obudowy: IP30
 • Napięcie znamionowe: AC 230/400V
 • Prąd znamionowy: 125A
 • Warunki eksploatacji: wewnątrz budynków, środowisko o małej agresywności.

Rozdzielnice KP-DB-I-MS to rozdzielnice natynkowe KP-DB-I-MS, w I klasie izolacji (drzwi i ramka metalowe, osłony aparatów modułowych oddzielne dla każdego rzędu zabudowy z metalu, wanna rozdzielnicy z metalu). Odpowiednio rozdzielnice o szerokości 18 i 24 modułów na rząd.

 • Zastosowanie: metalowe obudowy do montażu aparatów na szynach DIN (TH35)
 • Klasa ochronności: I
 • Stopień ochrony obudowy: IP30
 • Napięcie znamionowe: AC 230/400V
 • Prąd znamionowy: 125A
 • Warunki eksploatacji: wewnątrz budynków, środowisko o małej agresywności.

Dzięki nowej ofercie rozdzielnic metalowych Kanlux zwiększa wachlarz zastosowań i poszerza możliwości stosowania swoich obudów. Każdą rozdzielnicę możemy dobrać do aktualnie wymaganego przeznaczenia. Krajowa produkcja oznacza także szybką realizację i odpowiedź na zapotrzebowanie klientów.

Rozdzielnice IDEAL TS udowadniają, że wysoka jakość i wysoka cena wcale nie muszą iść ze sobą w parze i możliwe jest stworzenie obudów dla wymagających, które jednocześnie będą dobrym ekonomicznie rozwiązaniem.

follow us in feedly
Średnia ocena:
 
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Kanlux S.A.
Kanlux S.A.
ul. Objazdowa 1-3, Radzionków
tel.  +48 /32/ 388 74 00
fax.  +48 /32/ 388 74 99
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl