Nowe obudowy metalowe KP-DB marki IDEAL TS - ROZDZIELNICE - OBUDOWY INSTALACYJNE - IDEAL TECHNICAL SOLUTIONS - OBUDOWY METALOWE
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Elektrotechnika Nowe obudowy metalowe KP-DB marki IDEAL TS
drukuj stronę
poleć znajomemu

Nowe obudowy metalowe KP-DB marki IDEAL TS

fot. Kanlux

Rozdzielnica to niewątpliwie serce każdej instalacji. Wyposażona w szereg aparatury rozdzielczej, zabezpieczającej i kontrolnej pozwala na bezpieczną eksploatację. Z każdym kolejnym obwodem, wychodzącym z rozdzielnicy, zwiększa się ilość modułów, które muszą znaleźć się w obudowie.

Dobierając obudowę do danej aplikacji nierzadko musimy zmierzyć się ze znalezieniem złotego środka pomiędzy rozmiarem, możliwością konfiguracji, wyglądem i ceną. Zazwyczaj nie udaje się zestawić wszystkich tych cech razem, bo obudowa, która jest duża, ma możliwości rozbudowy i nie odstrasza wyglądem, niestety zabija ceną. Z drugiej zaś strony tania obudowa, w której zamontujemy cały potrzebny osprzęt i będziemy mieli dostęp do akcesoriów montażowych, nie nadaje się do umieszczenia w widocznym miejscu, bo jakość jej wykonania pozostawia wiele do życzenia.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów firma Kanlux zaprojektowała szereg nowych obudów, które są uzupełnieniem oferty IDEAL-TS i wprowadziła do swojego asortymentu pierwsze obudowy metalowe produkowane w rodzimej fabryce w Polsce. Obudowy własnej produkcji znaleźć możemy pod oznaczeniem KP-DB (Kanlux Produkcja-Distribution Box).

Rozdzielnica podtynkowa KP-DB-I-MF-318

Rozdzielnica podtynkowa KP-DB-I-MF-318

Nowe obudowy KP-DB przeznaczone są głównie dla budownictwa publicznego i biurowego, ale ich zakres pozwala realizować również rozbudowane instalacje domowe. Produkty te sprawdzą się wszędzie, gdzie potrzebna jest wysoka jakość wykonania, możliwość konfiguracji i estetyczny wygląd – a wszystko to w oparciu o jedno z najbardziej ekonomicznych rozwiązań na rynku.
Stosując obudowy KP-DB oraz aparaturę modułową marki IDEAL TS mamy możliwość realizacji bardziej zaawansowanych instalacji elektrycznych.

Rozdzielnica natynkowa KP-DB-I-MF-318

Rozdzielnica natynkowa KP-DB-I-MF-318

Dostępne mamy obudowy w wykonaniu natynkowym i podtynkowym o szerokości 18 i 24 modułów. Tworzą one cztery główne rodziny produktów. Wszystkie obudowy metalowe mają od dwóch do sześciu rzędów szyn DIN, które oddalone są od siebie o 135 mm. Dodatkowo obecność szyn ochronnych i neutralnych sprawiają, że prefabrykacja rozdzielnicy przebiega sprawnie.

Dodatkowo obecność szyn ochronnych i neutralnych sprawiają, że prefabrykacja rozdzielnicy przebiega sprawnie.

W każdym rzędzie rozdzielnicy możemy umieścić 18 lub 24 moduły. Daje nam to pojemność od 36 do 144 modułów w jednej szafie. Taki zakres rozmiarów w pełni odpowiada wysokim wymaganiom inwestycyjnym zarówno budownictwa administracyjnego jak i komercyjnego.

Biała barwa obudowy sprawia, że doskonale wpisują się zarówno w przestrzeń biurową, pomieszczenia administracji publicznej jak i projekty mieszkaniowe. Obudowy zarówno natynkowe, jak i podtynkowe spełniają wymogi montażu wewnątrz budynków – ich stopień szczelności wynosi IP30.

Obudowy standardowo wyposażone są w zamek piórkowy bez kluczyka, który możemy otworzyć za pomocą dowolnego płaskiego elementu:

W przypadku konieczności zabezpieczenia przed niepowołanym dostępem istnieje możliwość zastosowania zamka na kluczyk (KDB-M-KL).

Nie bez znaczenia jest też głębokość montażu. Możemy dobrać ją precyzyjnie do grubości ściany, w której musi zostać zamontowana rozdzielnica oraz miejsca na podłączenia aparatury.

Obudowy podtynkowe o szerokości osiemnastu modułów mają głębokość 115 mm, a obudowy o szerokości dwudziestu czterech modułów posiadają 145 mm głębokości.

Obudowy natynkowe osiemnastomodułowe to głębokość zabudowy 125 mm, z kolei ich dwudziestoczteromodułowe odpowiedniki mają głębokość 145 mm, co umożliwia swobodne prowadzenie okablowania nawet przy maksymalnym wypełnieniu.

regulacja ramki rozdzielnicy podtynkowej

Obudowy podtynkowe dodatkowo wyposażone są w ramkę, która doskonale licuje się z powierzchnią montażową. Dodatkowym atutem jest możliwość regulacji jej głębokości osadzenia w zakresie do 11 mm.

Wyjaśnienie odnośnie kodyfikacji symbolu

KP-DB-I-Mx-324:

 • KP-DB – rodzina produktów (Kanlux Produkcja Distribution Box)
 • I – typ konstrukcji: I klasa izolacji
 • Mx – określenie typu drzwi i ramki oraz zabudowy: MF – rozdzielnica metalowa, zabudowa podtynkowa (Metal Flush) / MS – rozdzielnica metalowa, zabudowa natynkowa (Metal Surface)
 • 324 – pojemność modułowa: pierwsza cyfra oznacza ilość rzędów (od dwóch do sześciu), kolejne – ilość modułów, które można umieścić w rzędzie, 324 oznacza rozdzielnicę trzy rzędową, gdzie w każdym rzędzie można umieścić 24 moduły (3 × 24 daje 72 moduły w całej rozdzielnicy)

Rozdzielnica KP-DB-I-MF to obudowa do montażu podtynkowego,  w I klasie izolacji (drzwi i ramka oraz osłony aparatów modułowych oddzielne dla każdego rzędu zabudowy z metalu, wanna rozdzielnicy z metalu). Odpowiednio rozdzielnice o szerokości 18 i 24 modułów na rząd.

 • Zastosowanie: metalowe obudowy do montażu aparatów na szynach DIN (TH35)
 • Klasa ochronności: I
 • Stopień ochrony obudowy: IP30
 • Napięcie znamionowe: AC 230/400V
 • Prąd znamionowy: 125A
 • Warunki eksploatacji: wewnątrz budynków, środowisko o małej agresywności.

Rozdzielnice KP-DB-I-MS to rozdzielnice natynkowe KP-DB-I-MS, w I klasie izolacji (drzwi i ramka metalowe, osłony aparatów modułowych oddzielne dla każdego rzędu zabudowy z metalu, wanna rozdzielnicy z metalu). Odpowiednio rozdzielnice o szerokości 18 i 24 modułów na rząd.

 • Zastosowanie: metalowe obudowy do montażu aparatów na szynach DIN (TH35)
 • Klasa ochronności: I
 • Stopień ochrony obudowy: IP30
 • Napięcie znamionowe: AC 230/400V
 • Prąd znamionowy: 125A
 • Warunki eksploatacji: wewnątrz budynków, środowisko o małej agresywności.

Dzięki nowej ofercie rozdzielnic metalowych Kanlux zwiększa wachlarz zastosowań i poszerza możliwości stosowania swoich obudów. Każdą rozdzielnicę możemy dobrać do aktualnie wymaganego przeznaczenia. Krajowa produkcja oznacza także szybką realizację i odpowiedź na zapotrzebowanie klientów.

Rozdzielnice IDEAL TS udowadniają, że wysoka jakość i wysoka cena wcale nie muszą iść ze sobą w parze i możliwe jest stworzenie obudów dla wymagających, które jednocześnie będą dobrym ekonomicznie rozwiązaniem.

follow us in feedly
Średnia ocena:
 
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Kanlux S.A.
ul. Objazdowa 1-3, Radzionków
tel.  +48 /32/ 388 74 00
fax.  +48 /32/ 388 74 99
www.kanlux.pl
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl