Wyłączniki nadmiarowo-prądowe ABB SZ200: Instalacja pod specjalną ochroną - ABB - APARATURA MODUŁOWA - WYŁĄCZNIKI NADPRĄDOWE - WYŁĄCZNIKI NADMIAROWO-PRĄDOWE - ZABEZPIECZNIA NADPRĄDOWE - CPI - SZYNY MOSTKUJĄCE
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Elektrotechnika Wyłączniki nadmiarowo-prądowe ABB SZ200: Instalacja pod specjalną ochroną
drukuj stronę
poleć znajomemu

Wyłączniki nadmiarowo-prądowe ABB SZ200: Instalacja pod specjalną ochroną

fot. Wyłącznik nadmiarowo-prądowy SZ201

Sercem systemu chroniącego instalację elektryczną i podłączone do niej odbiorniki jest wyłącznik nadmiarowo-prądowy. Jego właściwy wybór ma kluczowe znaczenie dla użytkowania instalacji i tego, czy nie zostanie ona uszkodzona przez zwarcie lub przeciążenie. Jakie zabezpieczenie wybrać do mieszkań lub domów? Warto postawić na sprawdzony wyłącznik nadmiarowo-prądowe SZ200 od ABB.

Wyłącznik nadmiarowo-prądowy to niezbędny element nowoczesnej instalacji. Zabezpiecza przed skutkami nagłych awarii, zwarć i przeciążeń urządzeń elektrycznych, a także zapewnia dłuższą żywotność instalacji. By wyłącznik spełniał swoje zadanie, powinien cechować się odpowiednio wysoką czułością, szybkością działania, precyzją i zachowaniem swoich właściwości przy wielokrotnym użyciu.

Na rynku dostępne są różne rodzaje wyłączników nadmiarowo-prądowych. Do instalacji mieszkalnych polecane są wyłączniki o charakterystyce wyłączania B, w których wyzwalacz przeciążeniowy nastawiony jest na 1,13-1,45 krotność prądu znamionowego. Przykładem takiego urządzenia jak modułowy wyłącznik SZ200 z oferty ABB, zgodny z normą IEC/EN 60898-1, o maksymalnej zdolności wyłączenia 6 kA. Urządzenie zostało zaprojektowane i stworzone z myślą
o charakterystyce instalacji domowych i podłączonych do niej urządzeń.

Wygoda, pewność i bezpieczeństwo w użytkowaniu

Wyłączniki nadmiarowo-prądowe SZ200 ABB wyróżniają się dużą wygodą podczas instalacji i użytkowania. Urządzenia są bowiem wyposażone w cylindryczne, podwójne zaciski do podłączenia szyn mostkujących i przewodów (o przekroju 35 mm2, 25 mm2 i 10 mm2), co zwiększa bezpieczeństwo i pozwala na dużą elastyczność. Co ważne, wyłącznik można w prosty sposób wymienić z listwy DIN - bez konieczności wykorzystania narzędzi i odkręcania. Ponadto śruby zabezpieczono przed wypadaniem.

Wyłącznik nadmiarowo-prądowego SZ200 ABB to nowoczesne urządzenie zabezpieczające, które nie tylko chroni instalację, ale jest także bezpieczne w obsłudze dla każdego użytkownika za sprawą osłony IP 20, która spełnia restrykcyjne normy, zgodnie z PN EN 60898- 1. Wyłącznik wyposażono także we wskazanie rzeczywistej pozycji położenia styków (CPI). W łatwy sposób można, więc sprawdzić, czy urządzenie jest włączone (ustawione na ON lub OFF). Takie rozwiązanie usprawnia pracę i zwiększa bezpieczeństwo, szczególnie podczas prac
konserwacyjnych.Wyłączniki nadmiarowo-prądowe ABB SZ200: Instalacja pod specjalną ochroną

Gwarancja jakości i niezawodności na lata

Wybierając wyłącznik nadmiarowo-prądowy warto także zwrócić szczególną uwagę na jakość materiałów i staranność wykonania, co przekłada się na czułość i niezawodność działania urządzenia, nawet przy wielokrotnym użyciu. Żywotność mechaniczna w przypadku modelu wyłącznika nadmiarowo-prądowego SZ200 ABB wynosi aż 20 tys. operacji. To daje pewność, że urządzenie będzie skutecznie chroniło obwód elektryczny przez lata. Co więcej, wyłączniki ABB z linii SZ200 zostały wyprodukowane w zgodzie z dbałością o środowisko. Nowa generacja materiału, jakim jest termoplast, gwarantuje nie tylko stabilność wyłączników, ale także zapewnia ich recykling. Co więcej, urządzenia nie zawierają halogenów i nie zanieczyszczają środowiska.

Wysoką jakość wykonania przekłada się także na sprawną konserwację i wymianę wyłączników. Wszystkie dane na urządzeniach z linii SZ200 drukowane są techniką laserową. Dzięki temu druk jest odporny na otarcia, podrapania czy działanie rozpuszczalników, a urządzenie można łatwo zidentyfikować, nawet po latach długiego działania.

Wyłącznik z szeroką gamą akcesoriów

Funkcjonalność modułowego wyłącznika SZ200 ABB można łatwo zwiększyć, wykorzystując dowolne akcesoria. Urządzenie współpracuje ze stykami pomocniczymi i sygnalizacyjnymi, dzięki którym w łatwy sposób można zyskać możliwość zdalnego sygnalizowania działania wyłącznika nadmiarowo-prądowego. Z kolei, wyzwalacze napięciowe mogą zdalnie wyzwolić urządzenie, gdy spada napięcie. Wyłączniki z linii SZ200 można także wyposażyć w automatyczną jednostkę zamykającą do resetowania do pozycji spoczynkowej.

REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
ABB Sp. z o.o.
ul. Żegańska 1, Warszawa
tel.  +48 22 223 77 77
www.abb.pl
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl