Seria xEffect firmy Eaton obejmuje wyłączniki nadprądowe (MCB) i wyłączniki różnicowoprądowe (RCD), które już globalnie sprawdziły się w wielu aplikacjach przemysłowych. Obejmuje to takie wymagające dziedziny jak np. przemysł morski, energetyka wiatrowa i słoneczna (OZE). Dzięki certyfikatom zgodności, zgodnym z IEC 61373 oraz EN 45545, xEffect zapewnia teraz najwyższy stopień bezpieczeństwa dla pasażerów, personelu i sprzętu w przemyśle kolejowym.
Producenci i operatorzy pojazdów szynowych mogą teraz polegać na dekadach doświadczenia firmy Eaton w dziedzinie produkcji wyłączników nadprądowych i wyłączników różnicowoprądowych z serii xEffect. Ponadto, Eaton zdobywał doświadczenie w segmencie kolejowym od wielu lat poprzez marki Heinemann, Bussmann i Martek Power. Z jednej strony jakość istniejącej serii wyłączników MCB i RCD xEffect została potwierdzona certyfikatami zgodnymi z normami kolejowymi IEC 61373 (Testy odporności na wstrząsy i wibracje) oraz EN 45545 (ochrona przeciwpożarowa). Z drugiej strony, cała oferta nowych wyłączników MCB i RCD została rozszerzona o wykonanie RT, pozwalające na podłączenie przewodów oczkowych dzięki czemu w pełni spełnia wymagania stawiane w aplikacjach kolejowych. Zastosowanie pierścieniowych końcówek kablowych zapewnia nad wyraz bezpieczne połączenie i odpowiada wymagającym warunkom wstrząsów i wibracji w pojazdach szynowych.
Ponadto, poprzez oferowanie elektronicznych wyłączników nadprądowych PXS24 do obwodów 24VDC, Eaton oferuje dodatkowy rodzaj wysoce bezpiecznej technologii z wykorzystaniem technologii wtykowej push-in.
Przy wysokości urządzeń wynoszącej tylko 80 mm, wyłączniki z serii xEffect nie zajmują więcej miejsca w rozdzielnicy od standardowych serii wyłączników nadprądowych, przez co konfiguruje się je i projektuje w ten sam sposób. Jest to ważne ze względu na ograniczoną przestrzeń w taborze kolejowym. Ponadto, seria xEffect charakteryzuje się prądem znamionowym do 125 A, napięciem znamionowym do 440 V i zdolnością łączeniową do 25 kA.
Oprócz tych cech xEffect wyznacza również nowe standardy w zakresie cyfryzacji: cyfrowy wyłącznik różnicowoprądowy FRCdM umożliwia wykrywanie różnych usterek, np. problemów z okablowaniem (spadek rezystancji spowodowany starzeniem się izolacji) lub prądów upływu i umożliwia zdalną sygnalizację np. do systemów PLC/HMI. Stan systemu można również sprawdzić lokalnie poprzez diody LED na czole aparatu. Dzięki tym cyfrowym funkcjom można wcześnie rozpoznać usterki, uniknąć nieplanowanych przestojów spowodowanych zadziałaniem aparatu lub w porę rozpocząć niezbędne prace konserwacyjne.
REKLAMA |
REKLAMA |