Olight X9R Marauder – najmocniejsza latarka do zadań specjalnych - ŚWIATŁO LED - CREE - LATARKI - CREE - LATARKA LED - LAMPY WARSZTATOWE - EFEKTY STROBOSKOPOWE
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Technika świetlna Olight X9R Marauder – najmocniejsza latarka do zadań specjalnych
drukuj stronę
poleć znajomemu

Olight X9R Marauder – najmocniejsza latarka do zadań specjalnych

fot. Latarka Olight X9R Marauder

Każdy, kto choć raz korzystał z profesjonalnej latarki, doskonale wie, jak bardzo różnią się one od zwykłych produktów z marketów czy bazarów. Warto jednak wiedzieć, że na rynku dostępne są obecnie ręczne urządzenia, dające dwa, a czasem nawet trzy razy więcej światła, niż typowe latarki specjalistyczne generujące po 8000-10000 lumenów. Jednym z takich małych „potworów” jest model Olight X9R Marauder.

   

 

Latarki o największym zasięgu – kiedy się przydają?

Mówiąc o najmocniejszych latarkach, dobrze jest zacząć od odpowiedzi na pytanie, czy i kiedy ich zakup jest najbardziej opłacalny. Nabycie modelu takiego jak wspomniany Olight Marauder nie jest konieczne, gdy np. potrzebujemy latarki w domu do drobnego majsterkowania, czy bezpiecznego przemieszczania się po zmroku w ogrodzie lub w przypadku chwilowego braku prądu. Zwykła latarka wystarczy także jako wyposażenie samochodu na wypadek konieczności wymiany żarówki czy opony w nocy. Istnieje jednak mnóstwo sytuacji, w których możliwości produktów takich, jak Olight X9R mogą okazać się przydatne, a czasem wręcz niezbędne. Sprawdzą się one w co najmniej trzech typach sytuacji:

  1. Patrolowanie – dotyczy to zarówno ochroniarzy, służb mundurowych, jak i np. właścicieli dużych gospodarstw rolnych.
  2. Działania poszukiwawcze – to oczywiście domena wszelkich służb ratowniczych, policji czy straży granicznej.
  3. Poprawienie bezpieczeństwa – mocny stroboskop i wybijak do szyb może przydać się w najróżniejszych sytuacjach zagrożenia.

Co jasne, wskazane zastosowania nie wyczerpują ogromu możliwości profesjonalnych latarek. Przydają się one bowiem nie tylko w pracy i na służbie, ale też pod namiotem, podczas wycieczki w góry czy rajdu na łono natury. W tej kwestii wszystko zależy od konkretnej sytuacji!

Latarka Olight X9R Marauder – czym się wyróżnia?

O wyjątkowości latarki Olight X9R Marauder decyduje przede wszystkim potężny zespół diod LED Cree XHP 70.02, które pozwalają na osiągnięcie maksymalnej jasności na poziomie 25000 lumenów. Bardzo ważny jest jednak też specjalny układ soczewek, dzięki którym zasięg światła wynosi aż 630 metrów. Parametry te pozwalają na wykorzystanie urządzenia jako szperacza i doskonałe oświetlenie nawet bardzo odległych obszarów. W praktyce jednak maksymalna moc profesjonalnych latarek nie jest używana ciągle. Dlatego Olight Marauder posiada aż osiem trybów pracy, które pozwalają na dostosowanie jasności do konkretnej sytuacji. Co jasne, wybór mniejszej mocy wpływa też na czas pracy urządzenia, które zasilane jest akumulatorem litowo-jonowym o pojemności 6000 miliamperogodzin. Rozwiązanie takie pozwala na wygodne ładowanie latarki przy pomocy standardowego kabla microUSB. Jej wytrzymałość zapewniona została z kolei dzięki mocnej obudowie wykonanej ze stali oraz aluminium, która wytrzymuje bez szwanku upadek z wysokości 1 metra oraz zabezpiecza przed pyłem i wodą. Cechą wyróżniającą omawiane urządzenie jest też zastosowanie szeregu dodatkowych rozwiązań i funkcji, takich jak:

  • stroboskop,
  • wybijak do szyb z przodu obudowy,
  • czujnik zbliżeniowy,
  • system kontroli temperatury,
  • wskaźnik poziomu energii.

Wszystkie one sprawiają, że latarka Olight X9R Marauder jest nie tylko bardzo mocna, ale też niezwykle użyteczna.

Latarki Olight – dlaczego warto je wybierać?

Jak widać, możliwości opisywanej latarki Olight są naprawdę potężne. Co jednak kluczowe, nie jest ona jedyną mocną latarką tej marki. Wszystkie one, oprócz naprawdę nieprzeciętnych parametrów, wyróżniają się także wysoką jakością wykonania oraz zastosowaniem najlepszych materiałów, które gwarantują długie i bezproblemowe użytkowanie. Sprawia to, że pieniądze wydane na produkty tej firmy praktycznie zawsze okażą się bardzo dobrym posunięciem, choć zawsze opłaca się szukać okazji cenowych! Znaleźć je można w sklepie internetowym elatarka.pl, który oferuje szeroki wybór profesjonalnych latarek od Olight czy innych czołowych wytwórców. Z pewnością warto go odwiedzić w poszukiwaniu najlepszego sprzętu dla siebie, firmy czy pracowników!

follow us in feedly
Średnia ocena:
 
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl