Liczniki zużycia energii elektrycznej KDEM - LICZNIKI ENERGII ELEKTRYCZNEJ - KANLUX - IDEAL TECHNICAL SOLUTIONS
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Elektrotechnika Liczniki zużycia energii elektrycznej KDEM
drukuj stronę
poleć znajomemu

Liczniki zużycia energii elektrycznej KDEM

fot. Kanlux

Marka Ideal TS powstała specjalnie dla elektroinstalatorów. To Wasze opinie bierzemy pod uwagę przy wprowadzaniu nowych produktów. Tym razem do naszej oferty wprowadzamy dwa nowe produkty: KDEM-3P LCD oraz KDEM-1P LCD. Są to pierwsze tego typu produkty w ofercie Ideal TS. KDEM-3P LCD to licznik 3 fazowy, a KDEM-1P LCD 1 fazowy.

Obydwa produkty dobraliśmy zgodnie z wymogami rynku i bieżącymi trendami, co ważne; nowe liczniki energii elektrycznej zgodne są w wymaganiami dyrektywy EU i posiadają certyfikację MID. Co to dokładnie oznacza?

Decyzją Parlamentu i Rady Unii Europejskiej w dniu 31 marca 2004 r. została ustanowiona dyrektywa o przyrządach pomiarowych, zwana potocznie MID (2004/22/WE). MID należy do grupy dyrektyw nowego podejścia, wdrażających system oceny zgodności, zastępujący – w przypadku przyrządów pomiarowych – dotychczasowy system prawnej kontroli metrologicznej, w zakresie zatwierdzenia typu i legalizacji pierwotnej. To kolejne rozwiązanie prawne UE, które wspierać ma realizację swobody przepływu towarów w obrębie Unii. Nie był to jednak jedyny powód wprowadzenia MID. Regulacje wprowadzone w dyrektywie MID zniosły krajowe systemy prawnej kontroli metrologicznej i wprowadziły w ich miejsce jednolity system oparty o system oceny zgodności (okres przejściowy zakończył się 29 października 2016). Dlatego też tak ważne jest aby nowowprowadzane do obrotu w EU produkty posiadały certyfikat MID. Certyfikowane produkty można stosować w instalacjach bez dodatkowych dokumentów legalizacyjnych (podlegają tylko ocenie zgodności).

Obydwa produkty marki Ideal TS, posiadają wspomnianą certyfikację MID, odpowiednio KDEM-3P LCD T11332, a KDEM-1P LCD T11331.

Czy charakteryzują się nasze nowe liczniki? Na ten temat krótko odpowiadamy poniżej.

KDEM-3P LCD to urządzenie służące do monitorowania zużycia energii elektrycznej sieci trójfazowej w zastosowaniach komercyjnych i przemysłowych. Mierzy i wyświetla pobór mocy czynnej (kWh). Licznik wykorzystuje metodę pomiaru bezpośredniego 10 A (100 A). KDEM-3P LCD to licznik zgodny z dyrektywą MID (klasa dokładności B). Dzięki wyposażeniu licznika w dodatkowe wyjście impulsowe, istnieje możliwość zdalnego zliczania zużycia energii. Licznik przystosowany jest do montażu na szynach DIN (TH35) i fabrycznie zaplombowany. Dodatkowo istnieje możliwość plombowania pokrywy zacisków pod przewody zasilające. KDEM-3P LCD posiada cyfrowy wyświetlacz 6+2 (A) i 3 diody wskazujące obciążenie poszczególnych faz (F). Dodatkowa dioda LED wskazuje stan wyjścia impulsowego (E – zliczanie pomiaru 400 imp/kWh). Samo wyjście impulsowe to zaciski 22/23.

Licznik 3-fazowy KDEM-3P LCD

 

Podstawowe parametry KDEM-3P LCD:

  • Prąd rozruchowy (mA) – 0,4% Ib.
  • Częstotliwość znamionowa – 50 Hz.
  • Pobór mocy – =<2 W / 10 VA na fazę.
  • Wyjście impulsowe – 400 imp/kWh.

 Dane techniczne:


KDEM-1P LCD to urządzenie służące do monitorowania zużycia energii elektrycznej sieci jednofazowej w zastosowaniach komercyjnych i przemysłowych. Mierzy i wyświetla pobór moc czynnej (kWh). Licznik wykorzystuje metodę pomiaru bezpośredniego 5A(45A) i jest zgodny z dyrektywą MID (klasa dokładności B). Dzięki wyposażeniu licznika w dodatkowe wyjście impulsowe, istnieje możliwość zdalnego zliczania zużycia energii. Licznik przystosowany jest do montażu na szynach DIN (TH35) i zaplombowany fabrycznie. Dodatkowo istnieje możliwość plombowania pokrywy zacisków pod przewody zasilające.

Licznik wyposażony jest w cyfrowy wyświetlacz 5+2 (A). Dodatkowo posiada diodę wskazującą na zużycie energii (G). Wyjście impulsowe 2000imp/kWh to zaciski 20/21.

Licznik 1-fazowy KDEM-1P LCD

Podstawowe parametry KDEM-1P LCD:

  • Częstotliwość znamionowa – 50 Hz
  • Wyjście impulsowe (zaciski 21&20) – 1000/2000 imp/kWh
  • Wskaźnik zużycia energii elektrycznej (czerwona dioda LED – miga przy aktywnym zużyciu energii elektrycznej)

Dane techniczne:


follow us in feedly
Średnia ocena:
 
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl