Wymiana gniazda sieciowego (pot. kontaktu) - NAPRAWA - GNIAZDKO - GNIAZDO SIECIOWE - KONTAKT - WYMIANA - PRÓBNIK
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna BAZA WIEDZY Wymiana gniazda sieciowego (pot. kontaktu)
DIY
drukuj stronę
poleć znajomemu

Wymiana gniazda sieciowego (pot. kontaktu)

Witam. jako odpowiedź na wyraźne zapotrzebowanie na filmiki instruktażowe do najprostszych dla niektórych czynności dodaję nadesłany przez członka społeczności elektroonline.pl film prezentujący jak szybko i co najważniejsze bezpiecznie poradzić sobie z wymianą gniazda sieciowego nazywanego potocznie kontaktem.

Bierzemy do ręki śrubokręt, próbnik napięcia i... (reszta na filmie)


REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (12)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Brak obrazka
Urządzenia w sieci elektrycznej podłączane są równolegle aby napięcie pod jakim pracuje każde z nich wynosiło 230V. W gniazdku podwójnym masz jak w pojedynczym jedno podłączenie potocznie zwanego minusa i jedno plusa które są doprowadzone do obu miejsc wtykowych.
No avatar
Joanna
Jak chcę zamontować pojedyńczy kontakt, to podłączam jeden przewód niebieski i jeden brązowy? A przy podwójnym kontakcie, dwa brązowe i dwa niebieskie?
No avatar
Joanna
Jeśli mamy kontakt bez bolca zabezpieczającego, to żółto-zielonych przewodów nie podłączamy?
No avatar
10rozi
prawie dobrze-przewód fazowy czyli L1 wg. przepisów powinien byc po lewej stronie-gdy bolec zerowy jest u góry gniazdka. czyli w podanym przykładzie powinien być po prawej stronie.
Brak obrazka
witam. wygodnym sposobem połączeń przewodów w puszce są złączki WAGO.
No avatar
new
A co panowie proponujecie za rozwiązanie w przypadku za krótkich przewodów wystających po odkręceniu gniazdka - czy można je generalnie jakoś "przedłużyć"
No avatar
Hardstyleboy
Co do tych narzędzi to sie raczej rozmija z celem ilu zwykłych ludzi nie ma izolowanych wkrętaków w domu?? na 100 osób wymieniających możne z 5 będzie miało owe izolowane narzędzia. Poza tym osobiście wole łączyć przewody pojedynczo a nie podwójnie ze węzeł jest w puszce z gniazda.
No avatar
ewcia
dzięki za film, był mi naprawdę bardzo pomocny :)
sama sobie dałam radę :)
No avatar
elpapiotr
Nie jest tak łarwo podłączyć po dwa przewody o przekroju 2,5 mm2 do każdego zacisku gniazda. Potrafią wyskoczyć.
Gdyby była puszka fi 60 głęboka, połączenie przejścia na następne gniazdo w obwodzie można wykonać za pomocą pojedynczych zacisków 2-śrubowych, a następnie dać pojedyncze odejścia do pokazywanego gniazda. O wiele pewniejsze połączenie.
Prelegent się pomylił na pokazie załączania i wyłączania "esek"
No avatar
Witmus
Naprawdę bałem się, czy ten przewód wystający nie był pod napięciem?!
No avatar
Witmus
Czy napewno zostawiłeś przewód pod napięciem?!!

Nigdy nie należy zostawiać niezabezpieczonego i nie opisanego obwodu pod napięciem!!

Znowu kłania się pan z BHP.
No avatar
witmus
Należy pamiętać, że przy pracach na instalacjach elektrycznych zawsze używamy narzędzi do tych prac przystosowanych. Nie wiem czy BHP-owiec obejrzał ten film!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TRANSFORMATORY  TOROIDALNE I ZASILACZE LINIOWE TRANSFORMATORY TOROIDALNE I ... Producenci i konstruktorzy transformatorów i zasilaczy
Młodzi elektrycy/elektronicy Młodzi elektrycy/elektronicy Koło osób - absolwentów gimnazjów, liceów, techników, którzy rozpoczynają lub mają zamiar ...
Projektanci oświetlenia Projektanci oświetlenia Grupa, w której poruszana jest tematyka dotycząca projektowania, użytkowania i konserwacji opraw ...
Zasilacze laboratoryjne Zasilacze laboratoryjne Zapraszam wszystkich elektroników tych zaawansowanych i początkujących do grupy, gdzie poruszane będą ...
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl