VLT® Softstarty MCD
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
poleć znajomemu

VLT® Softstarty MCD

Firma: Danfoss Poland Sp. z o.o.
Producent:
Średnia ocena:
 
Oferta firmy Danfoss w dziedzinie softstartów obejmuje modele MCD 500, rodzine MCD 200 i proste MCD100.
VLT® Compact Soft Start MCD 200 stanowi najnowsze uzupełnienie oferty firmy Danfoss Drives w zakresie kompaktowych i ekonomicznych urządzeń do łagodnego rozruchu i zatrzymania silników indukcyjnych. Nowy, kompaktowy softstart dostępny jest w dwóch wersjach MCD201 i MCD202. Obie produkowane są w zakresie mocy od 7,5 do 110 kW na napięcia zasilania do 575 V AC. MCD201 umożliwia start i zatrzymanie napędu przez kontrolę narastania i obniżania napięcia na uzwojeniach silnika. MCD202 oferuje dodatkowo pełną kontrolę prądu podczas rozruchu i zatrzymania oraz pełne zabezpieczenie przeciążeniowe i zwarciowe silnika. Oba typy softstartów wyposażono w wewnętrzny układ bypassu, załączający się automatycznie po osiągnięciu przez napęd pełnej prędkości obrotowej. Dzięki takiemu rozwiązaniu ograniczono znacznie wymiary MCD200 i straty mocy w urządzeniach, a co za tym idzie, emisję ciepła do otoczenia.
VLT® Soft Start MCD 500 ( 7,5kW - 800 kW (1,2MW Inside Delta))
MCD 500 jest najnowszym w ofercie kompletnym, półprzewodnikowym softstartem zapewniającym łagodny rozruch silnika. Sterowanie odbywa się we wszystkich trzech fazach a przekładniki mierzą prąd silnika, który jest sygnałem sprzężenia zwrotnego dla kontrolowanego narastania napięcia silnika w czasie. Zapewnia to zarówno ochronę silnika jak i samego urządzenia.
Innowacyjną cechą nowego softstartu MCD 500 jest funkcja AAC(Adaptive Acceleration Control). “Adaptive Acceleration Control” ma na celu zapewnienie, że dla każdego cyklu rozruchu i zatrzymania softstart zapewni optymalny profil działania. Zapewniając w ten sposób najlepsze dopasowanie do danej aplikacji i jej wymagań zarówno podczas rozruchu jak i zatrzymania.
Typowe cechy i funkcje nowego MCD 500 to wewnętrzny bypass w urządzeniach do 110kW, kompaktowe wymiary – jedne z najmniejszych
Do pobrania:
Inne produkty tej firmy
VLT® Micro Drive FC 51
VLT® Micro Drive FC 51
VLT® HVAC Drive FC100
VLT® HVAC Drive FC100
VLT® AutomationDrive FC 300
VLT® AutomationDrive FC 300
VLT® AQUA Drive FC 200
VLT® AQUA Drive FC 200
REKLAMA
REKLAMA
Region
REKLAMA
Filtrowanie produktów
Firma:
filtruj
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl