Bariery SLB 240/440 - SCHMERSAL - BARIERY BEZPIECZEŃSTWA - NAJMNIEJSZE
Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.   Mouser Electronics Poland  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
poleć znajomemu

Bariery SLB 240/440

Średnia ocena:
 

Najmniejsze na świecie bariery świetlne z wbudowaną ewaluacją

Nowe bariery świetlne bezpieczeństwa serii SLB 240/440 mają wbudowany układ monitorujący bezpieczeństwa oraz niezwykle małe wymiary. SLB 240/440 z wbudowanym kablem mają wymiary (szer./wys./dł.) 28x33x72 mm a wersje z konektorem 28x33x91 mm, a to oznacza, że mogą być łatwo i szybko zamontowane w miejscach o bardzo ograniczonej przestrzeni. Oba modele mają spory zasięg – 15 m, a wersja specjalna SLB 440-H o nieco większych wymiarach (28x33x111 mm z kablem oraz 28x33x131 mm z konektorem) mogą pracować w odstępie do 75 metrów pomiędzy nadajnikiem a odbiornikiem. Najważniejszą zaletą nowych urządzeń jest możliwość użycia w różnorodnych aplikacjach, np. w centrach obróbczych, montażowych, w przemyśle drzewnym, papierniczym, w drukarniach, magazynach wysokiego składowania lub w maszynach pakujących. Nowe jednopromieniowe bariery świetlne bezpieczeństwa są szczególnie przydatne do ochrony niewielkich stref zagrożenia, np. w maszynach o niewielkiej przestrzeni roboczej, w obrabiarkach, pojedynczych maszynach montażowych czy do produkcji płytek drukowanych.

Przydatne także do ochrony procesu:

Wszystkie wersje barier SLB mają wyjścia półprzewodnikowe (2 x PNP) i mogą być bezpośrednio podłączone do obwodów bezpieczeństwa, nawet bez użycia zewnętrznego urządzenia monitorującego (np. przekaźnika czy sterownika bezpieczeństwa). Według normy IEC 61496 urządzenia nowej serii spełniają wymagania dla wszystkich aplikacji Typu 2 i Typu 4. Mogą być także używane do ochrony procesu, na przykład w magazynach wysokiego składowania, gdzie odchylenia od ustalonego położenia są wykrywane przez rozpoznawanie obiektów i rejestrowanie wysokości, czyli mogą zapobiegać kolizjom i uszkodzeniom.

 Parametryzacja bez użycia komputera:

Wszystkie wykonania mają wyświetlacz umożliwiający konfigurowanie urządzenia. Dostępne są tryby startu automatycznego, przycisku reset, tryb diagnostyczny. Istnieje także możliwość ustawienia 4 rodzajów kodowania promieni, zatem nawet jeśli kilka zestawów barier ma pracować obok siebie, to nie będą się wzajemnie zakłócać. Parametryzacja odbywa się przy pomocy wyświetlacza i odpowiednio podłączonego przycisku.

Inne produkty tej firmy
Blokada elektromagnetyczna AZM400
Blokada elektromagnetyczna AZM400
CZujnik bezpieczeństwa RSS 36
CZujnik bezpieczeństwa RSS 36
Czujnik bezpieczeństwa EX-BNS40S
Czujnik bezpieczeństwa EX-BNS40S
Blokada elektromagnetyczna AZM300
Blokada elektromagnetyczna AZM300
REKLAMA
REKLAMA
Region
REKLAMA
Filtrowanie produktów
Firma:
filtruj
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl