SATELLAR XT 5RC – bezprzewodowa sieć Ethernet
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
poleć znajomemu

SATELLAR XT 5RC – bezprzewodowa sieć Ethernet

Firma: ASTOR Sp. z o. o.
Producent: SATEL
Średnia ocena:
 

Linia radiomodemów SATELLAR została opracowana z myślą o nowoczesnych obiektach przemysłowych, w których sieć szeregowa zastępowana jest przez standard Ethernet. Podstawową cechą różniącą radiomodemy SATELLAR od innych rozwiązań bezprzewodowych dostępnych na rynku jest możliwość pracy na niezależnej (własnej) częstotliwości z wykorzystaniem łącza Ethernet.

Po okresie 2 lat od premiery radiomodemu SATELLAR, fińska firma SATEL opracowała nową, stabilniejszą i bardziej funkcjonalną wersję o oznaczeniu SATELLAR XT 5RC. Nowy radiomodem SATELLAR-XT-5RC przeznaczony jest do pracy w paśmie licencjonowanym 400-445 MHz. Nowa wersja, podobnie jak poprzednia, pozwala na swobodną konfigurację większości parametrów, np. zmiana częstotliwości pracy jest możliwa w całym zakresie 45 MHz. Również czułość urządzenia pozostała na bardzo wysokim poziomie wynoszącym maksymalnie -119 dB. Znaczącej poprawie uległa moc nadawania, która w wersji XT wynosi teraz od 0.1 W do 5 W i jest również swobodnie konfigurowalna przez użytkownika. Usprawnienia widoczne są również w zakresie maksymalnej prędkości przesyłu danych w powietrzu, która wynosi obecnie 19.2 / 38.4 / 230 kbps odpowiednio dla szerokości kanału 12,5 / 25 / 150 kHz.

Transmisja danych w standardzie TCP/UDP lub RS232/422/485

SATELLAR może pracować jako bezprzewodowy router Ethernet, pozwalający na komunikację w protokołach TCP i UDP lub jako urządzenie „przeźroczyste" dla protokołu, zastępujące połączenie kablowe w standardzie RS232, RS422, RS485.

Zasięg komunikacji do kilkudziesięciu kilometrów

Maksymalny zasięg transmisji dla nowej jednostki SATELLAR-XT-5RC może dochodzić do 20 kilometrów, przy sprzyjających warunkach terenowo - środowiskowych. Może on zostać zwiększony poprzez zastosowanie anten o większym zysku lub funkcji retransmisji. Dzięki pełnej kompatybilności modeli SATELLAR-XT-5RC i SATELLAR-20DS możliwe jest optymalizowanie kosztów projektowanego systemu poprzez dobór tańszego modelu o niższej mocy w bliżej położonych obiektach, a modelu o podwyższonej mocy 10 W, w odległych punktach sieci.

Intuicyjna i szybka konfiguracja

Konfiguracja radiomodemów SATELLAR może odbywać się z poziomu dowolnej przeglądarki internetowej lub za pomocą dedykowanego oprogramowania NETCO. Oprogramowanie poza zmianą podstawowych parametrów urządzenia pozwala na graficzne projektowanie całego systemu bezprzewodowego. Jest to szczególnie przydatne w bardziej rozbudowanych układach sieciowych, składających się z kilkunastu lub kilkuset radiomodemów oraz w systemach zawierających stacje retransmisyjne.

Bezpieczeństwo przesyłanych danych

Podczas projektowania radiomodemu SATELLAR, szczególny nacisk położono na zabezpieczenie danych użytkownika. Szyfrowanie danych przesyłanych drogą radiową z użyciem 128-bitowego klucza – algorytm AES (Advanced Encryption Standard) stanowi pewne zabezpieczenie dla transmitowanych danych. Urządzenie wyposażone jest również w mechanizm firewall, który zapewnia ochronę przed dostępem z zewnętrznej sieci Internet.

Redundancja VRRP (RFC 5798)

SATELLAR oferuje możliwość pracy w układzie redundancji VRRP z monitorowaniem dostępności połączenia. Mechanizm w przypadku awarii podstawowej trasy komunikacyjnej przełączy transmisję danych na trasę rezerwową. Alternatywna droga może być zbudowana w oparciu o zdublowane połączenie bezprzewodowe wykorzystujące radiomodemy SATELLAR lub w oparciu o dowolne inne urządzenia kompatybilne ze standardem VRRP (RCF 5798), np. switch lub router przewodowy. Funkcję nadrzędną monitorującą dostępność trasy w takim systemie może pełnić radiomodem lub router przewodowy.

System Zarządzania Siecią (NMS) i opcje diagnostyczne

Radiomodemy serii SATELLAR dedykowane są do aplikacji, w których stabilność i niezawodność połączenia bezprzewodowego są kluczowymi parametrami. Aby sprostać tym wymaganiom oferują możliwość zdalnego zarządzania całą siecią bezprzewodową w oparciu o system NMS (Network Management System). Ponadto wyposażone są w szereg funkcji testowo-diagnostycznych, które są szczególnie przydatne podczas badania jakości przesyłanego sygnału i ustawiania pozycji anten.

Radiomodem dostępny jest w wersji podstawowej lub z wbudowanym wyświetlaczem ciekłokrystalicznym i 7-przyciskową miniklawiaturą. Ta opcja umożliwia zmianę kluczowych parametrów urządzenia, bez konieczności podłączania komputera. Dodatkowo na ekranie wyświetlana jest aktualna wartość poziomu sygnału odbieranego (RSSI), dostarczająca informacji o jakości połączenia radiowego. Funkcjonalność ta jest szczególnie przydatna podczas testów komunikacji przeprowadzanych w celu optymalnego doboru anten, miejsca montażu stacji, wysokości masztu, itd.

Inne produkty tej firmy
RSTi-EP CPE100 – następca serii VersaMax
RSTi-EP CPE100 – następca serii VersaMax
Proficy Machine Edition – aktualizacja oprogramowania od GE
Proficy Machine Edition – aktualizacja oprogramowania od GE
Centralizacja danych w przemysłowej sieci Ethernet. 5 kroków doboru switcha.
Centralizacja danych w przemysłowej sieci Ethernet. 5 kroków doboru switcha.
Z ostatniej chwili! Nowość na rynku SCADA/HMI od Wonderware
Z ostatniej chwili! Nowość na rynku SCADA/HMI od Wonderware
REKLAMA
REKLAMA
Region
REKLAMA
Filtrowanie produktów
Firma:
filtruj
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl