Jakie sterowniki PLC+HMI najczęściej wybierają producenci maszyn i urządzeń? - ASTOR - PLC - HMI - STEROWNIK PLC - HORNER - HORNER APG - PANEL OPERATORSKI - PLC+HMI - STEROWNIK Z PANELEM - PANEL HMI
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   PCBWay  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna KATALOG PRODUKTÓW Automatyka Sterowanie i sygnalizacja Sterowniki programowalne PLC Jakie sterowniki PLC+HMI najczęściej wybierają producenci maszyn i urządzeń?
poleć znajomemu

Jakie sterowniki PLC+HMI najczęściej wybierają producenci maszyn i urządzeń?

Firma: ASTOR Sp. z o. o.
Producent: Horner APG

Operatorzy maszyn poszukują nowych możliwości w zakresie obsługi urządzeń sterujących. Urządzenia te coraz częściej pełnią szereg dodatkowych funkcji, które mają takie możliwości zapewnić. Obok funkcji sterujących, wizualizacji, alarmowane, rejestrowanie parametrów pracy oraz zdalny dostęp do urządzenia to podstawowe funkcjonalności wymagane w nowoczesnych maszynach. Do takich właśnie systemów dedykowane są rozwiązania Horner APG, które w jednym urządzeniu integrują wszystkie funkcje, których potrzebują producenci maszyn i urządzeń


Sterownik PLC - Wydajne sterowanie i rejestracja parametrów pracy

Sterowanie pracą prostych maszyn często wymaga obsługi mechanizmów, które podniosą wydajność samej maszyny oraz zagwarantują stałą powtarzalność i jakość produkcji. Większość maszyn wykorzystuje układy napędowe, dlatego należy zadbać o to, aby ich obsługa była realizowana szybko i właściwie. Jest to jeden z kluczowych elementów mających bezpośredni wpływ na efektywność pracy naszej maszyny i jakość produkowanych detali. Aby było to możliwe, sterowniki Horner AGP zostały wyposażone w mocne procesory 454 MHz pozwalające na szybkie wykonywanie programów sterujących, wbudowane sygnały wejściowe i wyjściowe, które pozwalają na obsługę sygnałów szybkozmiennych o częstotliwości do 500 kHz oraz port komunikacyjny CANopen pozwalający na podłączenie serwonapędów. Dostępne w narzędziu Cscape bloki do obsługi funkcji ruchu ograniczają pracę do parametryzacji urządzenia, co ułatwia i przyspiesza programowanie, minimalizując jednocześnie możliwość popełnienia błędów. Program sterujący może być przygotowany w języku LD, ST, FBD oraz IL, dając programiście pełną dowolność wyboru podczas pisania programu. Poprawność pracy maszyny oraz warunki, w których pracuje, możemy śledzić i archiwizować na karcie pamięci zainstalowanej w sterowniku. Wbudowane w sterowniki Horner APG wejścia analogowe do pomiaru temperatury mogą rejestrować parametry pracy silników i napędów, dzięki czemu możemy prześledzić działanie maszyny i na ich podstawie odpowiednio wcześniej wykryć usterki i awarie, które mogą się pojawić.


Panel HMI - Intuicyjna wizualizacja wspierająca operatora

Każda maszyna wymaga interfejsu, który da informację zwrotną odnoście statusu pracy oraz pozwoli na zadanie parametrów pracy. W tym celu stosuje się panele HMI, których rozmiar i funkcjonalność jest dobierana zgodnie z oczekiwaniami operatora. Wszystkie sterowniki Horner APG posiadają zintegrowany panel operatorski o rozmiarze od 2.25" do nawet 22", którego obsługa może być realizowana przy pomocy wbudowanych klawiszy nawigacyjnych lub dotykowo. Zaletą zintegrowanego z PLC panelu HMI jest szybkość budowania ekranów wizualizacyjnych. Korzystamy z tego samego narzędzia Cscape i z tej samej bazy zmiennych, dzięki czemu stworzenie ekranu wymaga jedynie osadzenia obiektu i podłączenia do niego gotowej zmiennej. Nie ma potrzeby konfigurowania komunikacji z PLC, tworzenia na nowo listy zmiennych oraz określania ich właściwości, jak ma to miejsce w przypadku systemów wykorzystujących osobny PLC i osobny HMI. Wizualizacja w sterownikach Horner APG pozwala na wyświetlanie sygnału wideo pochodzącego z kamer podłączonych pod portów USB wbudowanych w sterownik. Umieszczenie kamer w miejscach niebezpiecznych, gdzie znajdują się wirujące elementy maszyny, gilotyny, czy siłowniki, pozwala podnieść bezpieczeństwo operatorów. Źródłem sygnału może być również plik zapisany na karcie pamięci, dzięki czemu operator może uruchomić przygotowane instrukcje obsługi maszyny. Panel HMI posiada dodatkowo mechanizmy informujące o pojawianiu się wyjątków oraz alarmów w systemie z możliwością ich potwierdzania przez personel oraz archiwizowania w celu późniejszej analizy.


Szybka komunikacja i zdalny dostęp do sterownika

W maszynach nieodłącznym elementem są układy wykonawcze, za kontrolę których odpowiedzialny jest sterownik PLC. W systemach, gdzie takich elementów jest wiele, to właśnie PLC staje się koncentratorem, którego zadaniem jest spięcie wszystkich układów w jeden spójny system. Aby to było łatwe, sterowniki Horner APG wyposażone są w szereg wbudowanych interfejsów komunikacyjnych. Standardowym wyposażaniem są co najmniej dwa niezależne porty szeregowe RS232/485 oraz port CAN obsługujący standard CsCAN, CANopen, DeviceNet oraz J1939. Większość sterowników posiada także co najmniej jeden port Ethernet 10/100 Mbps, a modele, które nie posiadają go w standardzie, można łatwo o niego rozbudować. Obsługa ponad 40 protokołów komunikacyjnych oznacza łatwą integrację wszystkich elementów maszyny ze sobą i wykorzystanie Horner APG nie tylko do sterowania, ale i zbierania oraz archiwizacji danych o całym systemie w jednym miejscu. Dostęp do zarchiwizowanych na karcie MicroSD danych możliwy jest w sposób zdalny – wbudowany w urządzenie serwer FTP pozwala na połączenie się z dowolnego miejsca i po podaniu loginu i hasła zabezpieczającego na dostęp do danych zebranych w postaci plików csv. Zdalny może być również dostęp do ekranów operatorskich panelu HMI – asynchroniczna komunikacja pozwala przeglądać kolejne ekrany bez zaburzenia pracy operatora znajdującego się bezpośrednio przed panelem.


Poznaj bliżej ofertę urządzeń zintegrowanych Horner APG – zobacz gdzie pracują, poznaj ceny oraz parametry techniczne produktu.

Odwiedź stronę www.sterownikiplc.com.pl

 

Przykładowy sterownik Horner APG - XL4e

Sterownik PLC

  • 1 MB pamięci programu, programowanie na ruchu (bez zatrzymywania pracy sterownika)
  • czas skanu 0.017 ms/kb pamięci programu
  • 5 języków programowania (LD, IL, SFC, FBD, ST)
  • obsługa operacji zmiennoprzecinkowych
  • logowanie danych procesowych
  • obsługa PID

Panel HMI

  • dotykowy ekran dotykowy 3.5"
  • rozdzielczość 320 x 240 pikseli
  • 32000 kolorów
  • 30 MB pamięci przeznaczonej na grafikę
  • IP65
  • 4 w pełni programowalne klawisze funkcyjne

Komunikacja

  • 2 porty szeregowe RS232/485 (Modbus RTU Master/Slave, SNP(x), ASCII, Mitsubishi FX)
  • 1 port Ethernet 10/100 Mbps (Modbus TCP Client/Server, Ethernet IP, EGD, SRTP, WebServer, FTP Server, e-mail)
  • 2 porty USB (programowanie, obsługa pendrive, obsługa kamer)
  • 1 port CAN z obsługą CsCAN lub CANopen do obsługi serwonapędów
  • port MicroSD (32 GB)
  • opcjonalny moduł komunikacyjny do sieci GSM,
  • opcjonalny moduł komunikacyjny do sieci Profibus DP Slave,

Obsługa sygnałów obiektowych

  • wbudowane wejścia/wyjścia dyskretne i analogowe (od 22 do 42 sygnałów),
  • obsługa HSC (500kHz) i PWM (200 kHz)
  • rozbudowana przy pomocy układów SmartMod IO (Modbus RTU), SmartStix IO (CsCAN), SmartBlock IO (CsCAN), SmartRail IO (Modbus TCP)

Pozostałe parametry

  • zasilanie 9-30 VDC
  • zakres temperatur pracy: -10...60 oC
  • gwarancja 24 miesiące
  • bezpłatne oprogramowanie narzędziowe Cscape

 

Inne produkty tej firmy
RSTi-EP CPE100 – następca serii VersaMax
RSTi-EP CPE100 – następca serii VersaMax
Proficy Machine Edition – aktualizacja oprogramowania od GE
Proficy Machine Edition – aktualizacja oprogramowania od GE
Centralizacja danych w przemysłowej sieci Ethernet. 5 kroków doboru switcha.
Centralizacja danych w przemysłowej sieci Ethernet. 5 kroków doboru switcha.
Z ostatniej chwili! Nowość na rynku SCADA/HMI od Wonderware
Z ostatniej chwili! Nowość na rynku SCADA/HMI od Wonderware
REKLAMA
REKLAMA
Region
REKLAMA
Filtrowanie produktów
Firma:
filtruj
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl