ASTOR – zaawansowany monitoring i diagnostyka sieci Ethernet
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna KATALOG PRODUKTÓW Telekomunikacja Sieci telekomunikacyjne Switche ethernetowe ASTOR – zaawansowany monitoring i diagnostyka sieci Ethernet
poleć znajomemu

ASTOR – zaawansowany monitoring i diagnostyka sieci Ethernet

Firma: ASTOR Sp. z o. o.
Producent:
Średnia ocena:
 

Oprogramowanie JetView Pro zostało zaprojektowane dla aplikacji przemysłowych, w których kluczowymi parametrami są niezawodność i pewność komunikacji. Środowisko jest kompleksową platformą przeznaczoną do monitorowania, konfigurowania i zarządzania urządzeniami pracującymi w oparciu o sieć Ethernet.

Automatyczne wykrywanie i wizualizacja topologii sieci

Oprogramowanie JetView Pro w sposób automatyczny wykrywa połączenia sieciowe pomiędzy urządzeniami pracującymi w sieci Ethernet. Na podstawie tych danych budowana jest graficzna wizualizacja topologii całej sieci Ethernet, dzięki czemu zarządzanie i diagnostyka są bardziej intuicyjne, a wykrywanie awarii jest szybkie i proste. Środowisko dedykowane jest do współpracy ze switchami Astraada Net, ale wykrywane i monitorowane są także urządzenia ethernetowe innych producentów (switche, sterowniki PLC, panele HMI). Dzięki temu cała sieć Ethernet może być monitorowana z poziomu jednego oprogramowania.

Alarmy zdarzeniowe pozwalają szybko wykryć przyczynę awarii

Aby wykorzystać pełen potencjał oprogramowania zalecane jest stosowanie zarządzalnych switchy Astraada Net jako szkielet sieci Ethernet. W tej konfiguracji switche będą automatycznie przekazywały informacje o problemach z siecią natychmiast po ich wystąpieniu (np.: brak komunikacji z innym urządzeniem, problem z zasilaniem, błędne logowanie do systemu, restart urządzenia, zmiana trasy w systemach rezerwacji - topologia pierścienia).  Informacje alarmowe zapisywane są w bazie danych, dzięki czemu istnieje możliwość ich podglądu w dowolnym momencie, w celu sprawdzenia stanu funkcjonowania sieci.

Zarządzanie grupami urządzeń przyśpiesza obsługę systemu

Oprogramowanie działa w oparciu o standard SNMP (Simple Network Management Protocol), który jest obecnie najbardziej popularnym protokołem przeznaczonym do zarządzania urządzeniami ethernetowymi. Pozwala w intuicyjny sposób konfigurować pojedyncze switche poprzez przeglądarkę internetową, protokół SNMP oraz Telnet. Ułatwia zarządzanie grupami urządzeń, co jest szczególnie przydatne podczas takich operacji, jak wgrywanie nowego firmware, zmiana adresów IP oraz tworzenie i przywracanie kopii zapasowych plików konfiguracyjnych. Pozwala także na śledzenie pracy dowolnego połączenia sieciowego w czasie rzeczywistym. Dane wyświetlane są w postaci trendów obrazujących przesył danych dla każdego z monitorowanych portów.

Inne produkty tej firmy
RSTi-EP CPE100 – następca serii VersaMax
RSTi-EP CPE100 – następca serii VersaMax
Proficy Machine Edition – aktualizacja oprogramowania od GE
Proficy Machine Edition – aktualizacja oprogramowania od GE
Centralizacja danych w przemysłowej sieci Ethernet. 5 kroków doboru switcha.
Centralizacja danych w przemysłowej sieci Ethernet. 5 kroków doboru switcha.
Z ostatniej chwili! Nowość na rynku SCADA/HMI od Wonderware
Z ostatniej chwili! Nowość na rynku SCADA/HMI od Wonderware
REKLAMA
REKLAMA
Region
REKLAMA
Filtrowanie produktów
Firma:
filtruj
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl