Silence Plus - pompa zębata firmy Bosch Rexroth - SILENCE PLUS - POMPA ZĘBATA
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
poleć znajomemu

Silence Plus - pompa zębata firmy Bosch Rexroth

Firma: Bosch Rexroth Sp. z o.o.
Producent:
Średnia ocena:
 

W porównaniu z tradycyjnymi pompami zębatymi nowa pompa zębata o zazębieniu zewnętrznym SILENCE PLUS obniża poziom emisji hałasu średnio o 15 dB(A) dla całego zakresu ciśnień roboczych, aż do 280 bar. Dla niższych ciśnień, poniżej 50 bar, stosowanych w obwodach chłodziwa, filtracji oraz smarowania, pompa ta pracuje prawie bezgłośnie. Dla wielu aplikacji oznacza to, że dodatkowe zabezpieczenia przed hałasem nie będą w ogóle potrzebne. Co więcej, w przypadku pomp SILENCE PLUS zredukowano i przesunięto hałas w stronę niższego zakresu częstotliwości.

Testy w realnych warunkach pracy wykazały, że przy niższym zakresie ciśnień pompy następuje zwiększenie emisji hałasu przez silnik elektryczny, co powoduje, że praca pompy jest ledwo zauważana. Przy ciśnieniu roboczym wynoszącym 10 bar poziom hałasu w otoczeniu zwiększa się jedynie o 3 dB(A) od wartości 52 dB(A) do 55 dB(A). Co więcej, dzięki zmniejszeniu częstotliwości hałasu o 35 %, wysokość emitowanego dźwięku jest niemalże taka sama, jak dla silnika elektrycznego. W rezultacie podczas pracy pompy słyszalny jest dźwięk o niższej wysokości, o wiele przyjemniejszy dla ucha w porównaniu z innymi pompami zębatymi.

Konstrukcja pompy zapobiega wydostawaniu się oleju z martwych stref powierzchni bocznej zębów, powodując obniżenie pulsacji ciśnienia w systemie o około 75 %. Zmniejsza to hałas wywołany przez obudowę pompy w ciągu całego cyklu pracy. Nowa pompa idealnie uzupełnia typoszereg pomp produkowanych przez firmę Bosch Rexroth. Dzięki identycznym wymiarom montażowym nowe urządzenie jest w pełni kompatybilne z innymi modelami pomp marki Rexroth, zarówno serii standardowej, jak i serii pomp cichobieżnych typu SILENCE. Dzięki temu użytkownik może wymienić pompę na inny model bez konieczności dokonywania jakichkolwiek zmian konstrukcyjnych.

Wysoka dokładność wykonania pompy zębatej zapewnia pełne przykrycie całej powierzchni zębienia z zerowym luzem na obu powierzchniach bocznych zębów. Stożkowe zęby pompy w połączeniu z nieewolwentowym profilem zębów, zapewniają linię ścisłego kontaktu.

Pierwsza seria pomp SILENCE PLUS obejmuje nominalny zakres wielkości od 12 do 28 cm3 na obrót. Niezwykle ciche pompy hydrauliczne stosowane są w narzędziach oraz maszynach do cięcia papieru, windach pasażerskich oraz podnośnikach samochodowych. Znajdują również zastosowanie w transporcie materiałów oraz napędach pras do zgniatania śmieci w maszynach komunalnych. W zależności od przeznaczenia, pompy SILENCE PLUS uzupełniają również ofertę pomp stosowanych w produkowanych przez firmę Bosch Rexroth napędach pomp o zmiennej prędkości, co pozwala na zmniejszenie zużycia energii przez urządzenia hydrauliczne nawet do 80%.

Dane kontaktowe:
Firma: Bosch Rexroth Sp. z o.o.
Adres: ul. Jutrzenki 102/104, 02-230 Warszawa
Telefon: +48 22 738 18 00
E-mail: info@boschrexroth.pl
www: www.boschrexroth.pl
Inne produkty tej firmy
Platforma sprzętowa BODAS
Platforma sprzętowa BODAS
Przekładnia hydrostatyczna składająca się z pompy A24VG oraz silnika (silników) A6VM serii 71
Przekładnia hydrostatyczna składająca się z pompy A24VG oraz silnika (silników) A6VM serii 71
Prowadnice szynowo-kulkowe BSHP
Prowadnice szynowo-kulkowe BSHP
Podstawowa dobudowa silnika EasyHandling – konfigurator: planowanie dobudowań w systemie online
Podstawowa dobudowa silnika EasyHandling – konfigurator: planowanie dobudowań w systemie online
REKLAMA
REKLAMA
Region
REKLAMA
Filtrowanie produktów
Firma:
filtruj
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl