ASTOR - kontrolery PACSystems RX3i - STEROWANIE - STEROWNIKI PLC - GE INTELLIGENT PLATFORMS - KONTROLERY PAC
Farnell, An Avnet Company   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
poleć znajomemu

ASTOR - kontrolery PACSystems RX3i

Firma: ASTOR Sp. z o. o.
Producent:

Kontrolery GE Intelligent Platforms PACSystems RX3i to rozwiązania przeznaczone do automatyzacji średnich i dużych instalacji automatyki, od których oprócz obsługi dużej ilości sygnałów I/O wymaga się bardzo rozbudowanej funkcjonalności, bogatych możliwości komunikacyjnych oraz wysokiej niezawodności.

O przewadze systemu RX3i nad innymi rozwiązaniami spotykanymi na rynku świadczy przede wszystkim elastyczna, otwarta, w pełni skalowalna architektura w jakiej system może pracować. Wydajne jednostki centralne pozwalają na bardzo szybkie wykonywanie algorytmów przy sterowaniu dyskretnym, analogowym oraz motion. Niewątpliwą zaletą tej serii jest wyposażenie kaset montażowych w dwie magistrale pozwalające na instalowania modułów dedykowanych do RX3i oraz modułów znanych ze sterowników 90-30. Pozwala to na migrację ze starszych rozwiązań do nowoczesnych systemów wykorzystując posiadany magazyn modułów co znacząco redukuje koszty.

W oparciu o serię PACSystems RX3i można budować redundantne systemy wysokiej dostępności z bezuderzeniowym przełączaniem sterowania przeznaczone do aplikacji, w których nieplanowany przestój pociąga za sobą duże straty finansowe, zagraża życiu i zdrowiu ludzkiemu lub środowisku naturalnemu. 

System RX3i wyposażony jest w najmocniejszy procesor wśród dostępnych na rynku systemów tej klasy, co w efekcie pozwala uzyskiwać wysoką prędkość przetwarzania danych i podnosi wydajność całego systemu. Programowanie, serwis oraz rozbudowa systemu może być realizowana na ruchu z wykorzystanie funkcji Test Mode, która w ułamku sekundy pozwala powrócić do ostatniej, pewnej wersji programu jeśli na skutek wprowadzonych zmian obiekt zachowuje się niestabilnie.

PACSystems RX3i cechuje:

  • Szybkie procesory Pentium III do 1 GHz oraz opatentowana technologia wysokowydajnej, bezkolizyjnej wymiany informacji
  • Dwie magistrale w każdym gnieździe kasety bazowej do obsługi modułów RX3i i 90-30
  • Do 64 MB pamięci RAM i FLASH przeznaczonej na program sterujący i przechowywanie w kontrolerze dokumentacji programu sterującego i samych urządzeń (formaty Word, Excel, PDF, CAD, itp.)
  • Otwartość komunikacyjna poprzez obsługę modułów do sieci Ethernet, Genius, Profibus, DeviceNet, ProfiNet oraz modułów szeregowych z obsługą protokołów Modbus RTU, DNP3.0, ASCII, SNPX
  • Bogaty wachlarz dostępnych modułów wejść/wyjść dyskretnych, analogowych uniwersalnych, analogowych izolowanych, analogowych wysokiej rozdzielczości, szybkich liczników (HSC) oraz modułów sterujących silnikami
  • Obsługa przerwań sprzętowych
  • Wymiana i serwis modułów wejść/wyjść na ruchu
  • Programowanie kontrolera na ruchu
  • Możliwość rozbudowy lokalnej oraz oddalonej
  • Praca w systemach wysokiej dostępności, aplikacjach o charakterze ciągłym i wsadowym oraz w aplikacjach ruchu - Motion
Inne produkty tej firmy
RSTi-EP CPE100 – następca serii VersaMax
RSTi-EP CPE100 – następca serii VersaMax
Proficy Machine Edition – aktualizacja oprogramowania od GE
Proficy Machine Edition – aktualizacja oprogramowania od GE
XSense - analizuj i oceniaj bezpieczeństwo sieci przemysłowej
XSense - analizuj i oceniaj bezpieczeństwo sieci przemysłowej
Centralizacja danych w przemysłowej sieci Ethernet. 5 kroków doboru switcha.
Centralizacja danych w przemysłowej sieci Ethernet. 5 kroków doboru switcha.
REKLAMA
REKLAMA
Region
REKLAMA
Filtrowanie produktów
Firma:
filtruj
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl