ASTOR – VersaMax Micro Plus - sterownik PLC - STEROWANIE - STEROWNIK PLC - GE INTELLIGENT PLATFORMS - KOMPAKTOWY PLC
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
poleć znajomemu

ASTOR – VersaMax Micro Plus - sterownik PLC

Firma: ASTOR Sp. z o. o.
Producent:

VersaMax Micro Plus to rodzina kompaktowych sterowników programowalnych firmy GE Intelligent Platforms których możliwości i funkcjonalność pozwalają na stosowanie tych rozwiązań przy automatyzacji małych i średnich systemów w większości branż.

Wszystkie modele wyposażone są w 48KB pamięci z możliwością programowania i konfiguracji PLC na ruchu oraz dwa porty z czego jeden jest wymienny i pozwala na obsługę modułów komunikacyjnych RS232, RS485, Ethernet, USB lub Flash. Przy pomocy modułu Flash możliwa jest aktualizacja programu i konfiguracji w sterowniku bez potrzeby użycia komputera z oprogramowanie narzędziowym. Z uwagi na spore możliwości komunikacyjne sterowniki VersaMax Micro Plus idealnie nadają się do pracy w systemach rozproszonych, w których lokalnie obsługują część instalacji udostępniając dane do procesowe do systemów nadrzędnych i systemów wizualizacyjnych.

Lista dostępnych modeli obejmuje jednostki z wbudowaną obsługą 20, 40 lub 64 sygnałów wej/wyj, które w zależności od wersji obsługują sygnały przekaźnikowe lub tranzystorowe. Sterowniki posiadają wbudowany zegar RTC oraz cztery 32 bitowe liczniki wysokiej częstotliwości mogące zliczać w 2 kierunkach, a modele z wyjściami tranzystorowymi obsługują dwa kanały PWM/PTO wykorzystywane przy obsłudze silników. Dodatkowo VersaMax Micro Plus posiada wbudowane zabezpieczenie przed zwarciem i przeciążeniem. 

VersaMax Micro Plus programowany jest przy pomocy Proficy Machine Edition z wykorzystaniem języka drabinkowego lub przy pomocy ST. Program sterujący w swoich strukturach może wykorzystywać podprogramy, pętle regulatorów PID, operacje zmiennoprzecinkowe oraz procedury. Bogata lista gotowych bloków funkcyjnych w połączeniu z bardzo rozbudowanym systemem pomocy technicznej sprawiają, że programowanie jest szybkie i intuicyjne.

Rozbudowa sterowników serii Micro Plus pozawala na dołożenie maksymalnie 4 dodatkowych modułów rozszerzeń. Dzięki temu ilość obsługiwanych w systemie sygnałów wzrasta do 320 co pozwala na obsługę większych obiektów. Lista dostępnych modułów obejmuje modele obsługujące sygnały dyskretne, analogowe oraz pochodzące z czujników termoparowych i rezystancyjnych. 

Nowym modułem rozszerzeń do serii Micro Plus jest moduł do pozycjonowania osi MicroMotion, który pozwala na obsługę serwonapędów VersaMotion. Funkcjonalność tego rozwiązania pozwala na wykonywanie programu sterującego serwonapędem w module, co powoduje niezależność od sterownika, dzięki czemu poprzez wysoką częstotliwość sygnałów wyjściowych można uzyskać dużą rozdzielczość w zadawaniu prędkości. W jednym systemie mogą być zainstalowane maksymalnie 2 moduły MicroMotion a każdy z nich może obsługiwać do 2 niezależnych osi. Pozwala to na obsługę maszyn wykorzystujących do 4 osi.

VersaMax Micro Plus cechuje:

 • 48 KB pamięci programu
 • Programowanie i konfiguracja na ruchu
 • 2 porty komunikacyjne
 • Wymienny port komunikacyjny obsługujący RS232/485 (Modbus RTU Master/Slave, SNPX, ASCII), Ethernet (Modbus TCP Klient/Server, SRTP), USB
 • Rozbudowa do 320 sygnałów wej/wyj
 • Wbudowane HSC oraz PWM
 • 32 bitowe liczniki
 • Obsługa pamięci Flash
 • Wbudowane zabezpieczenie ESCP
 • Obsługa serwonapędów VersaMotion
 • Mała, kompaktowa budowa
 • Zasilanie 24 VDC lub 230 VAC
Inne produkty tej firmy
RSTi-EP CPE100 – następca serii VersaMax
RSTi-EP CPE100 – następca serii VersaMax
Proficy Machine Edition – aktualizacja oprogramowania od GE
Proficy Machine Edition – aktualizacja oprogramowania od GE
Centralizacja danych w przemysłowej sieci Ethernet. 5 kroków doboru switcha.
Centralizacja danych w przemysłowej sieci Ethernet. 5 kroków doboru switcha.
Z ostatniej chwili! Nowość na rynku SCADA/HMI od Wonderware
Z ostatniej chwili! Nowość na rynku SCADA/HMI od Wonderware
REKLAMA
REKLAMA
Region
REKLAMA
Filtrowanie produktów
Firma:
filtruj
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl