przepusty kablowe dławiące
Firma: | ASTE Sp. z o.o. |
Producent: |
W stosunku do standardowych, przepusty dławiące charakteryzują się wysokim stopniem ochrony (IP 67) przy tolerancji zarówno wymiarów otworu (grubość ścianki) jak i zakresem średnic przewodów.
Pomimo dużego stopnia ochrony (IP 67), nie ściskają kabli w sposób w jaki robią to dławnice i również dlatego stanowią ciekawą alternatywę, zwłaszcza przy wyprowadzaniu delikatnych kabli.
Wielką zaletą przepustów dławiących jest ekstremalnie szybki montaż i demontaż.
Na przykład zamontowanie przepustów dławiących Klikseal trwa zaledwie jedną - dwie sekundy! Przepust przed zainstalowaniem kabla jest zamknięty i może pełnić funkcję zaślepki, np. w czasie przed wprowadzeniem kabla zasilającego do urządzenia.
Małe wymiary przepustów oraz brak konieczności użycia narzędzi, powoduje, że otwory w obudowie mogą być bliżej siebie niż w przypadku otworów pod montaż dławnic.
Przepusty dławiące znacznie mniej "odstają" od płaszczyzny obudowy niż dławnice, zarówno od środka jak i od zewnątrz obudowy.
Najważniejsze cechy przepustów dławiących:
PRZEPUSTY TSS®
- wykonane z TPE,
- do otworów metrycznych,
- szybki i łatwy montaż bez użycia narzędzi,
- do stosowania w ściankach o grubości od 0,5 do 4,5 mm,
- temperatura pracy ciągłej -50 ÷ +125°C,
PRZEPUSTY RUTASEAL® / RUTASEAL LIGHT®
- wykonane z EPDM lub chloroprenu,
- do otworów metrycznych lub PG,
- do stosowania w ściankach o grubości od 0,5 do 4 mm,
- temperatura pracy ciągłej -40 ÷ +110 °C,
- wykonane z TPE / PA 6.6,
- do otworów metrycznych,
- do stosowania w ściankach o grubości od 1,5 do 5 mm,
- temperatura pracy ciągłej -20 ÷ +125°C,
- niskoprofilowe, odstaje tylko 5 mm na zewnątrz obudowy, 7,5 mm wewnątrz obudowy,
SYSTEM PŁYTEK DESIGN A-FLANGE jest ciekawym uzupełnieniem przepustów dławiących, pozwala na samodzielne zaprojektowanie i złożenie płytki przepustowej.
Elementy są wolne od halogenów oraz zapewniają stopień ochrony IP65.
W systemie znajdują się ramki w różnym rozmiarze oraz różnej wielkości wkładki z otworami. Użytkownik decyduje o wyborze wkładek oraz o ich wzajemnym położeniu w ramce. Wkładki są wykonane z wytrzymałego tworzywa (PP wzmocnione włóknem szklanym) pokrytego miękkim TPE. W otworach we wkładkach można bezpośrednio zamontować przewody (błona z TPE uszczelnia miejsce przejścia) lub, po całkowitym usunięciu TPE z otworu, można zamontować dławnicę lub przepust.
Złożenie płytki z gotowych elementów trwa kilkadziesiąt sekund. Po złożeniu płytkę przykręcamy do obudowy urządzenia co pozwala na standaryzację obudów bez względu na ilość i wielkość wyprowadzanych przewodów.
W systemie płytek Design-A-Flange możliwe jest pozostawienie rezerwy, pozwalającej na całkowicie bezproblemowe dołożenie przewodów w przyszłości.