Praca - Koordynator spółdzielni energetycznych

strona główna PRACA Elektryka Oferta Nr 2412319
szukaj
Oferta z dnia: 02 październik 2024
poleć znajomemu
ManpowerGroup
Koordynator spółdzielni energetycznych
miejsce pracy: Warszawa/mazowieckie
Opis stanowiska:
Nr Ref. 14623
Zakres obowiązków:

Innowacyjna firma z sektora energii odnawialnej poszukuje doświadczonego Koordynatora spółdzielni energetycznych, który poprowadzi proces tworzenia, rozwoju i zarządzania spółdzielniami energetycznymi w Polsce.

Główne obowiązki:

1. Koordynacja projektów i zaangażowanie społeczności:

Koordynowanie tworzenia i rejestracji spółdzielni energetycznych zgodnie z polskimi przepisami

   • Pełnienie funkcji głównego punktu kontaktowego dla członków społeczności, interesariuszy i władz lokalnych

   • Organizacja i prowadzenie działań informacyjnych promujących korzyści płynące ze społeczności energii odnawialnej

2. Zgodność z przepisami i dokumentacja:

Zapewnienie spełnienia wymogów prawnych przez spółdzielnie, w tym rejestracji w Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS)

   • Opracowywanie i zarządzanie dokumentacją statutową (np. statuty, polityki operacyjne)

   • Dbanie o zgodność spółdzielni z lokalnymi przepisami energetycznymi

3. Zarządzanie operacyjne:

Nadzór nad codziennym funkcjonowaniem spółdzielni energetycznych, w tym bilansowaniem produkcji i zużycia

   • Zarządzanie relacjami z Operatorami Systemu Dystrybucyjnego (OSD) w zakresie przyłączeń do sieci energetycznej

   • Ułatwianie zawierania umów z odbiorcami energii i członkami spółdzielni

4. Zarządzanie finansowe:

Nadzór nad wynikami finansowymi spółdzielni energetycznych

   • Wsparcie w pozyskiwaniu grantów, dotacji i innych źródeł finansowania

   • Nadzorowanie danych z aplikacji do zarządzania społecznościami energetycznymi

5. Zarządzanie relacjami z interesariuszami:

Budowanie silnych relacji z gminami, przedsiębiorstwami i grupami społecznymi

   • Regularne raportowanie do zespołu kierowniczego i lokalnych interesariuszy

   • Koordynacja konsultacji społecznych i zapewnienie przejrzystych procesów decyzyjnych w spółdzielniach

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe
  • Udokumentowane doświadczenie na podobnym stanowisku, preferowane w branży fotowoltaicznej lub sektorze energii odnawialnej
  • Silne umiejętności organizacyjne i zarządzania czasem
  • Doskonałe zdolności komunikacyjne w języku polskim i angielskim (znajomość innych języków będzie dodatkowym atutem)
  • Biegła znajomość pakietu MS Office, szczególnie Excela
  • Umiejętność pracy z dużą dbałością o szczegóły
  • Znajomość przepisów prawnych i umiejętność zapewnienia zgodności z nimi
  • Zdolności przywódcze i pewność siebie
  • Silna ambicja do samorozwoju

Oferujemy:

  • Możliwość pracy w innowacyjnym sektorze energii odnawialnej
  • Udział w transformacji energetycznej Polski
  • Konkurencyjne wynagrodzenie i pakiet benefitów
  • Szanse na rozwój zawodowy i osobisty

Jeśli jesteś gotowy/a podjąć wyzwanie i masz pasję do zrównoważonej energii, czekamy na Twoje zgłoszenie!

Oferta dotyczy pracy stałej.

Dodatkowe informacje:
Oferujemy:
Oferujemy:

  • dodatkowe źródło dochodu

  • szkolenia praktyczne i teoretyczne

Zatrudniamy również emerytów i rencistów.