Praca - Starszy specjalista

strona główna PRACA Informatyka Oferta Nr 2409092
szukaj
Oferta z dnia: 04 wrzesień 2024
poleć znajomemu
Główny Urząd Geodezji i Kartografii w Warszawie
Starszy specjalista
miejsce pracy: Warszawa/mazowieckie
Opis stanowiska:
Nr Ref. 142178
Zakres obowiązków:

Warunki pracy

  • praca zdalna/hybrydowa/w siedzibie w Warszawie;

  • praca biurowa z wykorzystaniem komputera;

  • Wystąpienia publiczne związane z funkcjonowaniem komórki organizacyjnej;

  • budynek częściowo przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych (podjazdy, winda)

  • węzeł sanitarny przystosowany dla osób niepełnosprawnych na parterze budynku

  • brak specjalistycznych urządzeń umożliwiających pracę osobom niewidomym, niedosłyszącym, głuchoniemym

Zakres zadań

  • Uczestniczy w procesach planowania, przygotowania i monitorowania postępowań o zamówienie publiczne w zakresie utrzymania i eksploatacji systemów teleinformatycznych GUGiK, w tym postępowania realizowane ze środków Unijnych, w celu zapewnienia ciągłości pracy systemów informatycznych SIG.
  • Uczestniczy: w opracowywaniu i wdrażaniu procedur reagowania na incydenty komputerowe; w opracowywaniu cyklicznych analiz ryzyka, przygotowywaniu planów awaryjnych; w opracowywaniu procedur zapewniających przepływ informacji w Urzędzie o wystąpieniu incydentów komputerowych w celu zapewnienia bezpieczeństwa cyberprzestrzeni w Urzędzie, w celu prawidłowego funkcjonowania procesu zarządzania bezpieczeństwem informacji.
  • Współpracuje z podmiotami świadczącymi usługi II i III linii wsparcia dla elementów infrastruktury SIG oraz współdziała w ewidencjonowaniu i rejestracji działań związanych z obsługą umów utrzymaniowych związanych z realizacją zadań w wydziale m.in. przy użyciu narzędzia HPSM lub innych narzędzi klasy ITSM, w celu zapewnienia ciągłości procesu zarządzania incydentami i problemami.
  • Uczestniczy w procesie ewidencji zasobów infrastruktury teleinformatycznej będącej częścią SIG w tym aktualizuje informacje o gwarancjach i wsparciu technicznym, w celu zapewnienia aktualności bazy CMDB.
  • Współtworzy, aktualizuje i utrzymuje dokumentację środowiska teleinformatycznego GUGiK, w tym w zakresie zgodności dokumentacji z regulacjami wewnętrznymi, w celu zapewnienia aktualnej dokumentacji systemów SIG.
Wymagania:

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego w zakresie wspierania procesów utrzymania, eksploatacji i zarządzania infrastruktury teleinformatycznej lub utrzymywania systemów informatycznych
  • znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym (B1), umożliwiająca czytanie i rozumienie dokumentacji technicznej;
  • znajomość dobrych praktyk w zarządzaniu usługami IT;
  • znajomość przepisów ustawy o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne wraz z aktami wykonawczymi;
  • podstawowa znajomość przepisów dotyczących zamówień publicznych;
  • znajomość obsługi i praktycznego zastosowania narzędzi pakietu Microsoft Office;
  • znajomość zagadnień związanych z zarządzaniem użytkownikami w aplikacjach komputerowych.
  • W służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów - nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później. Osoba wybrana do zatrudnienia będzie musiała złożyć oświadczenie lustracyjne, jeśli urodziła się przed 1 sierpnia 1972 r.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • zarządzanie systemami informatycznymi w oparciu o ITIL;
  • umiejętności obsługi systemu ITSM;
  • zarządzanie projektami w oparciu o metodykę PRINCE2;
  • modelowanie w języku UML;
  • znajomość zagadnień związanych z bezpieczeństwem teleinformatycznym.
Dodatkowe informacje:
Oferujemy:

Oferujemy

  • Możliwość pracy w nadgodzinach

  • Możliwość pracy w weekend

  • Biuro OTTO w miejscu pracy, czynne codziennie

  • Darmowe paczki z mięsem raz w tygodniu

  • Darmowe WiFi

  • Darmowy ciepły posiłek na zmianach popołudniowych

  • Gry dostępne w stołówce

  • Stołówka z możliwością samodzielnego przygotowywania posiłków (lodówka/ mikrofalówka)

  • Stołówka z możliwością zakupu posiłków

  • Zapewniona odzież robocza

Wynagrodzenie

  • 14.74 EUR +8.33% Dodatek wakacyjny = 15.97 EUR