Praca - Konstruktor w Dziale Badawczo-Rozwojowym

szukaj
Oferta z dnia: 31 sierpień 2024
poleć znajomemu
ALKAZ Plastics S.A.
Konstruktor w Dziale Badawczo-Rozwojowym
miejsce pracy: Olsztyn/warmińsko-mazurskie
Zakres obowiązków:
Opis stanowiska:

  • Przygotowanie koncepcji i założeń do konstrukcji form wtryskowych w zakresie formowania wyrobu, analizy czasu wtrysku i kinematyki formy

  • Analiza dokumentacji konstrukcyjnej wyrobów pod kątem wymiarów oraz tolerancji

  • Wykonywanie dokumentacji 2D i 3D wyprasek i form wtryskowych

  • Wprowadzanie zmian i modyfikacji w wyrobach oraz formach wtryskowych

  • Współpraca z innymi komórkami firmy w procesie wdrażania nowych wyrobów oraz rozwiązywania bieżących problemów dotyczących form wtryskowych

  • Nadzór nad dokumentacją konstrukcyjną form wtryskowych

  • Konstrukcja form w fazie wykonywania i zgłaszanie uwag dotyczących konstrukcji

  • Opracowywanie zapytań ofertowych dotyczących form wtryskowych i czynny udział w wyborze dostawców zewnętrznych

  • Uczestnictwo w spotkaniach projektowych i innych związanych z wdrażaniem nowych wyrobów, raportowanie działań

  • Wsparcie podczas odbioru technicznego i walidacji form wtryskowych

Wymagania:
Wymagania:

  • Znajomość programu umożliwiającego tworzenie modeli produktów z tworzyw sztucznych

  • Znajomość programu umożliwiającego projektowanie form wtryskowych na podstawie opracowanych modeli produktów z tworzyw sztucznych

  • Kreatywność i samodzielność w działaniu

  • Umiejętność pracy w interdyscyplinarnych zespołach, w szczególności poprzez współpracę przy danym projekcie z działem handlowym, działem narzędziowni lub działem produkcji

  • Minimum 3 lata doświadczenia w pracy na podobnym stanowisku

  • Znajomość języka angielskiego umożliwiająca swobodną komunikację w mowie i piśmie

  • Umiejętność pracy i modelowania w systemie 3D

  • Znajomość konstrukcji, eksploatacji i technologii wykonania form wtryskowych

  • Znajomość technologii przetwórstwa tworzyw sztucznych

  • Sumienność i dokładność w wykonywaniu powierzonych zadań

  • Umiejętność pracy w zespole

Dodatkowe informacje:
Oferujemy:
Oferujemy:

  • Pracę w stabilnej, rozwijającej się firmie z branży tworzyw sztucznych, posiadającej ugruntowaną pozycję rynkową

  • Stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę bezpośrednio z pracodawcą

  • Możliwość rozwoju i podnoszenia własnych kwalifikacji

  • Możliwość projektowania i wdrażania zmian

  • Narzędzia niezbędne do wykonywania pracy

  • Pracę w zgranym zespole i przyjaznej atmosferze