Praca - Analityk / Analityczka SOC (Security Operation Center)

strona główna PRACA Informatyka Oferta Nr 2400238
szukaj
Oferta z dnia: 14 czerwiec 2024
poleć znajomemu
Santander Consumer Bank S.A.
Analityk / Analityczka SOC (Security Operation Center)
miejsce pracy: Wrocław, Fabryczna, ul. Legnicka 48b/dolnośląskie
Zakres obowiązków:
Twój zakres obowiązków:

  • Analiza incydentów bezpieczeństw w infrastrukturze IT Banku

  • Monitoring i analiza trendów oraz anomalii w infrastrukturze IT Banku

  • Kontakt z użytkownikami i pracownikami działów IT Banku w celu ustalenia przyczyn i potencjalnych skutków naruszeń bezpieczeństwa

  • Identyfikowanie potencjalnych incydentów bezpieczeństwa, wykrywanie fałszywych alarmów oraz usprawnianie systemu SIEM

  • Współdziałanie z analitykami L1 i L3 SOC w celu szybkiej i skutecznej analizy zdarzeń

  • Utrzymanie aktualności i efektywności wewnętrznych procedur bezpieczeństwa oraz skryptów postępowania dla analityków SOC L1

Wymagania:
Nasze wymagania:

  • Wyższe wykształcenie informatyczne lub pokrewne

  • 1 rok doświadczenia w IT na stanowiskach związanych z bezpieczeństwem lub administrowaniem i konfiguracją systemów Windows, Linux, Unix

  • Znajomość zagrożeń sieciowych oraz systemów i technologii bezpieczeństwa: Firewall, IPS/IDS, EDR, VPN, SIEM, WAF

  • Wiedza o najważniejszych rodzajów cyberzagrożeń, w tym wektorów ataków i mechanizmów funkcjonowania struktur cyberprzestępczych oraz scenariuszy ataków na systemy informatyczne lub pracowników

  • Umiejętność pracy w zespole, komunikatywność

  • Zdolność analitycznego myślenia i umiejętność rozwiązywania złożonych problemów

  • Samodzielność i odpowiedzialność za powierzone zadania oraz decyzyjność

  • Zaangażowanie w pracy i gotowość do ciągłego uczenia się

  • Znajomości języka angielskiego w stopniu komunikatywnym

  • Znajomość języka polskiego na poziomie native

Mile widziane:

  • Znajomość systemów klasy SIEM na poziomie obsługi incydentów

  • Autem będzie posiadanie umiejętności potwierdzonych certyfikatem Comptia Security +, CEH lub tożsamym

Dodatkowe informacje:
Oferujemy:
To oferujemy:

  • Długofalową współpracę i różnorodne projekty

  • Dodatkowe składniki wynagrodzenia: m.in. premia roczna

  • Dostęp do wiedzy no limit- wewnętrzna strefa wymiany wiedzy, platforma szkoleniowa Dojo z dostępem do szkoleń na LinkedIn Learning, IBM oraz O’Reilly, program mentoringowy, konkursy, webinary i podcasty eksperckie

  • Kursy języka angielskiego i innych

  • Prywatną opiekę medyczną- Medicover

  • Elastyczne systemy czasu pracy nastawione na zachowanie równowagi życia zawodowego i prywatnego

  • Możliwość pracy w systemie hybrydowym: częściowo z domu, częściowo z biura

  • Program Buddy- wdrożenie u nas jest super

  • Program Poleceń Pracowniczych z możliwością otrzymania nagrody finansowej za skuteczne polecenie

  • Platforma psychologiczna- zawsze masz z kim porozmawiać

  • Tu możesz być sobą - jesteśmy Bankiem bez barier, wysokie poczucie różnorodności i inkluzywności nas wyróżnia

  • Prosty język to nasz przyjaciel

  • Przyjazną atmosferę w pracy, imprezy integracyjne i spotkania team-buildingowe, chodzimy również po górach

  • Przestrzeń dla Ciebie- pięknie wyposażone biuro i strefa relaksu

Benefity:

  • karta Multisport

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie do języków obcych

  • dostęp do szkoleń i kursów

  • ubezpieczenie na życie

  • praca hybrydowa

  • elastyczny czas pracy

  • zniżki na usługi firmowe

  • integracje!

  • dodatkowe świadczenia socjalne

  • parking dla pracowników

  • strefa relaksu

  • kawa, herbata

  • inicjatywy dobroczynne

  • dodatkowy urlop

  • program rekomendacji

  • preferencyjne pożyczki

Oferta nieaktualna