Praca - Ux writer

strona główna PRACA Informatyka Oferta Nr 2398448
szukaj
Oferta z dnia: 30 maj 2024
poleć znajomemu
PKO Bank Polski
Ux writer
miejsce pracy: Warszawa/mazowieckie
Opis stanowiska:
Nr Ref. 39182
Wymagania:
na czas nieokreślony
Departament Usług Cyfrowych
Dodatkowe informacje:
Oferujemy:

Na co dzień w naszym zespole:

  • opracowujesz treści użytkowe w języku polskim w interfejsach iPKO i IKO - od zupełnie krótkich, jednowyrazowych form, po upraszczanie dłuższych treści (np. notyfikacji, zgód i oświadczeń),

  • współpracujesz z projektantami UX, UI, analitykami biznesowymi, prawnikami w projektowaniu prostych i zrozumiałych treści użytkowych dla klientów,

  • rozbudowujesz i aktualizujesz językową księgę stylu,

  • uczestniczysz w badaniach użyteczności, szczególnie pod kątem stosowanego w banku języka,

  • dbasz o poprawność językową i spójność tekstów w duchu zasad prostego języka,

  • zajmujesz się analizą rynku i konkurencji pod kątem języka.

To stanowisko może być Twoje, jeśli:

  •  masz doświadczenie w tworzeniu treści użytkowych (min. 3 lata) i wiesz, co to jest prosty język,

  •  sprawnie posługujesz się językiem polskim (w mowie i piśmie), formułujesz proste i konkretne komunikaty,

  •  dbasz o poprawność językową, zauważasz literówki i brak przecinków albo ich nadmiar,

  •  jesteś osobą wnikliwą, dokładną i skrupulatną,

  •  znasz i stosujesz w praktyce zasady prostego języka,

  •  nie boisz się bronić swojego zdania,

  •  jesteś osobą otwartą na realne potrzeby użytkowników i potrafisz przekładać to na teksty w interfejsach,

  •  potrafisz wyszukiwać informacje z rynku bankowego, porównywać je i wyciągać wnioski.

Mile widziane:

  •  doświadczenie w bankowości, szczególnie w zakresie produktów cyfrowych, takich jak konto, karta, pożyczka gotówkowa,

  •  podstawowa znajomość programu Adobe XD lub Figma,

  •  doświadczenie w pracy z UX i UI Designerami,

  •  realizacja projektów badawczych związanych z UX,

  •  wykształcenie związane z językiem polskim (filologia, dziennikarstwo, lingwistyka, kognitywistyka etc.),

  •  poczucie humoru ;-)

Oferta nieaktualna