Praca - Naczelnik wydziału

strona główna PRACA Informatyka Oferta Nr 2393497
szukaj
Oferta z dnia: 20 kwiecień 2024
poleć znajomemu
Ministerstwo Cyfryzacji w Warszawie
Naczelnik wydziału
miejsce pracy: Warszawa/mazowieckie
Opis stanowiska:
Nr Ref. 136584
Zakres obowiązków:

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań.
Pracownik wykonuje czynności o charakterze:
- statycznym, związane głównie z pracą przy biurku i komputerze,
- dynamicznym, związane głównie z poruszaniem się po terenie MC oraz poza nim.
Większość czynności jest wykonywana w pozycji siedzącej: praca z dokumentami, obsługa komputera powyżej 4 godzinna dobę. Czas pracy – zgodnie z przepisami ustawy o służbie cywilnej.

Praca na stanowisku wiąże się z nietypowymi godzinami pracy (delegacje krajowe i zagraniczne, okazjonalne nadgodziny).
Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:
Do budynku prowadzą 2 wejścia od ul. Królewskiej, które są oznaczone literami A i B. Do obu wejść prowadzą schody.
Przy schodach do wejścia A znajduje się podjazd dla wózków. Dla gości przeznaczone jest wejście A. W budynku w holu A jest winda dostosowana do wjazdu wózków co umożliwia dostęp do wszystkich kondygnacji budynku osobom z niepełnosprawnością ruchową. Przed budynkiem wyznaczono 2 ogólnodostępne miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
W recepcji przy wejściu A i przy wejściu B są pętle indukcyjne.

Zakres zadań

  • Organizuje prace i zarządza Wydziałem
  • Koordynuje pracę w zakresie: wdrożenia AI Act, innowacyjnych polityk publicznych dotyczących sztucznej inteligencji oraz innych technologii przełomowych, zaangażowania pracowników w grupy robocze i prace w takich gremiach jak m.in. GPAI, OECD, UNESCO, KE oraz informacji zarządczej w tym zakresie przekazywanej do dyrekcji
  • Wspiera współpracowników przy zadaniach związanych z działaniami realizowanymi w Wydziale
  • Koordynuje prace Wydziału w zakresie wypracowania strategii „Droga ku cyfrowej dekadzie” oraz jej realizacji
  • Monitoruje trendy i innowacje technologicznych w kraju
  • Monitoruje oraz wspiera pracowników przy sporządzaniu projektów planów finansowych dla Wydziału, materiałów sprawozdawczych, a także odpowiedzi na pytania obywateli w obszarze nowych technologii w kraju
Wymagania:

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego powyżej 4 lat w zakresie nowych technologii, w tym sztucznej inteligencji, w tym co najmniej 1 rok w jednostkach sektora finansów publicznych w powyższym zakresie
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie C1
  • Znajomość: projektu rozporządzenia AI Act, unijnych projektów rozporządzeń i dyrektyw w zakresie cyfryzacji m. in. DSA, DMA, DGA, międzynarodowych inicjatyw z zakresu sztucznej inteligencji m. in. GPAI, OECD AI, UN AIAB, przepisów Kodeksu postępowania administracyjnego, przepisów RODO i ustawy o ochronie danych osobowych, ustawy o dostępie do informacji publicznej, zasad funkcjonowania administracji publicznej, w tym służby cywilnej oraz działań i organizacji MC
  • Kompetencje miękkie: komunikacja (w tym asertywność); organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów; podejmowanie decyzji i odpowiedzialność; radzenie sobie w sytuacjach kryzysowych; współpraca; zarządzanie ludźmi
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

Dodatkowe informacje:
Oferujemy:
Oferujemy:

  • atrakcyjne warunki zatrudnienia (prywatna opieka medyczna, Karta Multisport, dofinansowanie kursów językowych, owoce);

  • ciekawe projekty oraz wyzwania umożliwiające rozwój własnych kompetencji;

  • niezbędne szkolenia oraz narzędzia do pracy;

  • bardzo dobrą atmosferę pracy.