Praca - Specjalista ds. Packet Core / Specjalista ds. Sieci Rdzeniowej LTE

strona główna PRACA Informatyka Oferta Nr 2388561
szukaj
Oferta z dnia: 25 marzec 2024
poleć znajomemu
PGE Systemy S.A.
Specjalista ds. Packet Core / Specjalista ds. Sieci Rdzeniowej LTE
miejsce pracy: Warszawa, ul. Sienna 39/mazowieckie
Opis stanowiska:
Nr Ref. GK/SYS/64/2023
Zakres obowiązków:
Do głównych zadań osoby zatrudnionej należeć będzie:

  • Nadzór i weryfikacja poprawności wdrażanych elementów sieci EPC/LTE (MME, HSS, S/P-GW, PCRF) i Security Gateway

  • Wsparcie przy integracji sieci EPC/LTE wraz z Security Gateway z siecią radiową RAN, platformą do zarządzania OSS oraz z innymi systemami IT

  • Udział przy technicznej realizacji projektów oraz zadań związanych z zarządzaniem i utrzymaniem elementów sieci EPC/LTE i Security Gateway

  • Wsparcie w konfiguracji, testowaniu i optymalizacji poszczególnych elementów sieci EPC/LTE i Security Gateway w środowisku produkcyjnym i testowym (TestLab)

  • Wsparcie w rozwoju usług sieci LTE450 dedykowanych dla sektora energii (wsparcie dla smart-grid, smart-metering, IoT)

  • Merytoryczne wsparcie w procesie zakupowym

  • Udział w tworzeniu i utrzymywaniu dokumentacji techniczno-projektowej (HLD, LLD) oraz powykonawczej (eksploatacyjną, utrzymaniową i bezpieczeństwa)

Wymagania:

Profil idealnego kandydata:

  • Wykształcenie wyższe techniczne lub studenci/studentki ostatnich lat studiów na kierunkach telekomunikacja, elektronika, informatyka lub pokrewnych

  • Znajomość architektury mobilnej sieci EPS/LTE wraz z interfejsami oraz protokołami

  • Praktyczna obsługa systemów z rodziny Linux

  • Umiejętność diagnozowania i rozwiązywania problemów

  • Umiejętność pisania raportów/sprawozdań

  • Zdolności analityczne

  • Umiejętność budowania pozytywnych relacji oraz współpracy w zespole

  • Chęć do nauki i motywacji do zgłębiania wiedzy

  • Dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie

Mile widziane:

  • Praktyczna znajomość oprogramowania Wireshark

  • Umiejętność programowania (np. Python, SQL)

  • Znajomość zagadnień z zakresu platform do wirtualizacji VNF (np. Vmware, KVN, OpenStack)

  • Znajomość zagadnień dotyczących rozwiązań kontenerowych CNF (np. Kubernetes)

Dodatkowe informacje:
Oferujemy:
Ze swojej strony oferujemy m.in.:

  • Ciekawą, ambitną i odpowiedzialną pracę w unikalnym projekcie

  • Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę

  • Rozszerzony pakiet opieki medycznej

  • Kartę sportową

  • Atrakcyjny system premiowy

  • Dofinansowanie opieki nad dziećmi

  • Pracowniczy program emerytalny

  • Dodatkowy dzień wolny z okazji Dnia Energetyka

Oferta nieaktualna