Praca - Starszy Specjalista ds. Sieci Radiowej LTE

strona główna PRACA Elektronika Oferta Nr 2387172
szukaj
Oferta z dnia: 11 marzec 2024
poleć znajomemu
PGE Systemy S.A.
Starszy Specjalista ds. Sieci Radiowej LTE
miejsce pracy: Warszawa, ul. Sienna 39/mazowieckie
Opis stanowiska:
Nr Ref. PGE/SYS/68/2023
Zakres obowiązków:
Do głównych zadań osoby zatrudnionej należeć będzie:

  • Opracowanie wymagań technicznych dla sprzętu i funkcjonalności sieci radiowej (RAN) LTE450

  • Definiowanie standardów konfiguracyjnych i implementacyjnych RAN

  • Testowanie i wdrażanie komponentów sieci radiowej LTE450

  • Parametryzacja sieci radiowej LTE450 zgodnie z wytycznymi

  • Weryfikacja w TestLab nowych wersji oprogramowania i funkcjonalności RAN przed wdrożeniem do sieci produkcyjnej (poprawność działania, alarmy, statystyki sieciowe)

  • Rozwiązywanie problemów sprzętu i funkcjonalności sieci RAN

  • Zarządzanie dokumentacją techniczną w obszarze sieci radiowej

Wymagania:
Profil idealnego kandydata:

  • Wykształcenie wyższe, kierunek telekomunikacja lub pokrewne

  • Co najmniej 3 lata doświadczenia we wdrażaniu i utrzymaniu rozwiązań w obszarze radiowej sieci dostępowej (RAN) LTE

  • Praktyczne doświadczenie w parametryzacji i testowaniu nowych funkcjonalności sieci radiowej LTE

  • Doświadczenie w analityce statystycznych danych jakościowych sieci LTE

  • Znajomość architektury, zasad działania i pomiaru sieci LTE

  • Otwartość na nowe technologie i narzędzia

  • Dobra znajomość języka angielskiego umożliwiająca swobodne czytanie dokumentacji technicznej

  • Prawo jazdy kat. „B”

Mile widziane:

  • Doświadczenie z testowaniem technologii CAT-M1 lub NB-IoT

  • Umiejętność pisania skryptów (Python, Perl, SQL)

Dodatkowe informacje:
Oferujemy:
Ze swojej strony oferujemy m.in.:

  • Ciekawą, ambitną i odpowiedzialną pracę w unikalnym projekcie

  • Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę

  • Rozszerzony pakiet opieki medycznej

  • Kartę sportową

  • Atrakcyjny system premiowy

  • Dofinansowanie opieki nad dziećmi

  • Pracowniczy program emerytalny

  • Dodatkowy dzień wolny z okazji Dnia Energetyka

Oferta nieaktualna