Specjalistyczne technologie urzeczywistniają koncepcję Przemysłu 4.0 - BOSCH REXROTH - PRZEMYSŁ 4.0 - INDUSTRY 4.0
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Specjalistyczne technologie urzeczywistniają koncepcję Przemysłu 4.0
drukuj stronę
poleć znajomemu

Specjalistyczne technologie urzeczywistniają koncepcję Przemysłu 4.0

Specjalistyczne technologie urzeczywistniają koncepcję Przemysłu 4.0
fot. Bosch Rexroth

Według firmy Bosch Rexroth, czołowego specjalisty w dziedzinie napędów i sterowania, możliwość wykorzystania przez producentów potencjału Internetu Rzeczy i szybkiego przejścia do Przemysłu 4.0 staje się właśnie rzeczywistością.

Kluczowym aspektem Przemysłu 4.0 jest łączność umożliwiająca współpracę maszyny z człowiekiem, opartą na możliwości gromadzenia w czasie rzeczywistym ogromnych ilości danych i ich zoptymalizowanej analizie przez maszyny. Firma Bosch Rexroth jest pionierem w dziedzinie Przemysłu 4.0 – w pełni wdrożyła już tę koncepcję w wielu zakładach, między innymi w Homburgu, Lohr oraz Blaichach w Niemczech, zajmujących się produkcją komponentów hydraulicznych do zastosowań mobilnych oraz przemysłowych.

 – Wdrożenie koncepcji Przemysłu 4.0 było technicznie możliwe już od pewnego czasu, ale dopiero teraz stało się dostępne dla większej liczby producentów, nawet tych, którzy prowadzą działalność od dawna – wyjaśnia Mike Lomax, kierownik ds. elektryfikacji w firmie Bosch Rexroth.

Dziś możliwości w zakresie dostępu do Internetu, łatwego w użyciu oprogramowania i sprzętu, lokalizacji GPS, mocy obliczeniowej i opcji przechowywania danych są znacznie większe niż kiedykolwiek wcześniej. Jednak tym, co stanowi rzeczywistą różnicę, jest znacznie większa dostępność nowych, opłacalnych technologii ukierunkowanych na wykorzystanie przez producentów prawdziwej wartości Internetu Rzeczy.

Na przykład, gromadzenie kluczowych danych w czasie rzeczywistym wymaga dużej liczby bardzo dokładnych czujników o najwyższych parametrach – takie czujniki są obecnie powszechnie dostępne w korzystnych cenach, dzięki wykorzystaniu sprawdzonej technologii używanej w telefonii komórkowej.

Więcej o koncepcji Przemysłu 4.0 na stronie: www.boschrexroth.com/pl/pl/trendy/industry-4-0/ 

 

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
ul. Jutrzenki 102/104, Warszawa
tel.  +48 22 738 18 00
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl