Nowy typ przekładników napięciowych na stacjach elektroenergetycznych PGE Dystrybucja - ABB - STACJA ELEKTROENERGETYCZNA - PGE DYSTRYBUCJA - PRZASNYSZ - PRZEKŁADNIK NAPIĘCIOWY
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Nowy typ przekładników napięciowych na stacjach elektroenergetycznych PGE Dystrybucja
drukuj stronę
poleć znajomemu

Nowy typ przekładników napięciowych na stacjach elektroenergetycznych PGE Dystrybucja

Nowy typ przekładników napięciowych na stacjach elektroenergetycznych PGE Dystrybucja
fot. Zakład ABB w Przasnyszu

Zakład ABB w Przasnyszu dostarczy dla PGE Dystrybucja nowy typ przekładników napięciowych o podwyższonych parametrach bezpieczeństwa. Projekt zmodernizowanych urządzeń został opracowany przez międzynarodowy zespół inżynierów z Polski, Szwecji i Stanów Zjednoczonych. Zamówienie obejmuje dostawę 42 przekładników napięciowych, a także 57 przekładników prądowych wysokiego napięcia.

Inżynierowie rozwinęli konstrukcję dobrze znanego i sprawdzonego na rynku przekładnika napięciowego. W efekcie udało się uzyskać jeszcze wyższe parametry bezpieczeństwa, zoptymalizować koszty produkcji oraz skrócić terminy dostaw.

Operator wymieni przekładniki prądowe i napięciowe na stacjach elektroenergetycznych, obsługiwanych przez oddziały w Lublinie, Warszawie, Zamościu i Skarżysku Kamiennej. Urządzenia będą wykorzystywane m.in. do precyzyjnych pomiarów energii oraz zabezpieczenia aparatury energetycznej. Kontrakt o wartości ponad 1,5 mln PLN będzie realizowany do końca 2018 roku.

W ramach zamówienia ABB dostarczy 57 przekładników prądowych typu PA123a i 42 przekładniki napięciowe typu PV123a, które to firma wprowadziła do sprzedaży w 2017 roku w ramach globalnego projektu, prowadzonego przez grupę badawczo-rozwojową z zakładu wysokich napięć z Przasnysza we współpracy z inżynierami z USA i Szwecji. Konstrukcja urządzeń produkowanych w pięciu zakładach ABB na świecie została ujednolicona i spełnia wszystkie obowiązujące normy IEC oraz IEEE. Trwający trzy lata projekt rozwojowy zakończył się z sukcesem w trzecim kwartale 2016 roku.

Zakład ABB w Przasnyszu

– Oprócz poprawy parametrów bezpieczeństwa wprowadzono kilka dodatkowych funkcjonalności, które wcześniej dostępne były wyłącznie w niektórych lokalizacjach ABB na świecie. Obecnie różnice w technologii urządzeń wynikają wyłącznie ze specyficznych wymogów poszczególnych klientów – mówi Grzegorz Syska, kierownik obszaru sprzedaży Produktów Wysokich Napięć ABB w Polsce.

W zakładzie aparatury średnich i wysokich napięć ABB w Przasnyszu, który w ramach Grupy ABB posiada globalną odpowiedzialność za większość wytwarzanych lokalnie urządzeń, zatrudnionych jest około 350 pracowników, łącznie z inżynierami odpowiedzialnymi m.in. za rozwój technologii i produktów, prototypowanie, testy i jakość.

Wygrany przetarg jest kontynuacją dobrej współpracy ABB z PGE oraz potwierdzeniem silnej pozycji producenta w obszarze aparatury wysokich napięć. W ostatnim czasie zakład ABB w Przasnyszu otrzymał także zamówienie na 189 przekładników napięciowych WN od spółki Enea Operator.

Źródło: ABB

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

ABB Sp. z o.o.
ul. Żegańska 1, Warszawa
tel.  +48 22 223 77 77
www.abb.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl