Optymalne oświetlenie hali produkcyjnej niewielkim nakładem środków - WAGO - ZARZĄDZANIE OŚWIETLENIEM - OŚWIETLENIE HALI PRODUKCYJNEJ
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Optymalne oświetlenie hali produkcyjnej niewielkim nakładem środków
drukuj stronę
poleć znajomemu

Optymalne oświetlenie hali produkcyjnej niewielkim nakładem środków

Optymalne oświetlenie hali produkcyjnej niewielkim nakładem środków
fot. WAGO

Zarządzanie oświetleniem WAGO łączy sprawdzoną, wydajną technologię z łatwym w obsłudze oprogramowaniem.

Koncepcja zarządzania oświetleniem, opracowana przez WAGO, to inteligentne rozwiązanie do sterowania oświetleniem w dużych pomieszczeniach – na przykład halach produkcyjnych i magazynach. Połączenie odpowiednio skonfigurowanego osprzętu z prostym w obsłudze oprogramowaniem ułatwia projektowanie i rozruch instalacji oświetleniowej oraz zapewnia wiele korzyści podczas eksploatacji.

Wydajny osprzęt

Podstawą osprzętu jest nowy sterownik WAGO PFC200 i moduł I/O DALI z oferty WAGO-I/O-SYSTEM 750. Każdy moduł umożliwia podłączenie do systemu maksymalnie 64 opraw oświetleniowych DALI, 16 czujników DALI i 16 przycisków DALI. Ponieważ liczba zastosowanych modułów I/O może być różna, system można wykorzystywać zarówno w małych halach, jak i wielkich centrach logistycznych. Do sterownika można podłączyć także inne moduły I/O – na przykład moduł pomiaru mocy 3-fazowej (do pomiaru energii) lub moduł odbiornika EnOcean.

Nowoczesny interfejs użytkownika

System staje się wydajnym i przyjaznym w użytkowaniu rozwiązaniem dopiero dzięki aplikacji programowej zaimplementowanej w sterowniku. Wszystkie ustawienia, zarówno przy rozruchu, jak i podczas eksploatacji, wprowadza się w niej przy pomocy myszy. Programowanie nie jest konieczne. Oprogramowania nie trzeba instalować lokalnie, ponieważ graficzny interfejs użytkownika dostępny jest przez HTTPS i standardową przeglądarkę internetową. Wizualizacja bazująca na HTML5 czyni pracę wyjątkowo komfortową.

Wartości parametrów zapisuje się na karcie SD lub przez SFTP na serwerze backupowym. Przez sieć Modbus TCP/IP można przesyłać wartości do nadrzędnego systemu sterowania budynkiem lub do dyspozytorni.

Innowacyjna koncepcja obsługi

System uwzględnia zróżnicowane warunki oświetleniowe, panujące w hali magazynowej lub produkcyjnej. Podstawowa zasada: hala zostaje podzielona na wirtualne przestrzenie, odpowiadające obszarom o różnej funkcji i stopniu użytkowania – na przykład linie montażowe, ciągi komunikacyjne i biura. Na podstawie sygnałów z czujników i elementów wykonawczych, umieszczonych w każdym wirtualnym pomieszczeniu, automatycznie tworzone są optymalne warunki oświetleniowe dla danej funkcjonalności.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
WAGO ELWAG Sp.z o.o.
WAGO ELWAG Sp.z o.o.
ul. Piękna 58a, Wrocław
tel.  +48 71 360 29 70
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl