Moduł Raspberry Pi do tworzenia aplikacji Internet of Things (IoT) - ZIGBEE - RASPBERRY PI - Z-WAVE - PŁYTKA EWALUACYJNA - INTERNET OF THINGS - INTERNET RZECZY - PŁYTKA ROZWOJOWA - MATRIX CREATOR - SYSTEM ROZPOZNAWANIA MOWY - MATRIX LABS - ASYSTENT GŁOSOWY
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Moduł Raspberry Pi do tworzenia aplikacji Internet of Things (IoT)
drukuj stronę
poleć znajomemu

Moduł Raspberry Pi do tworzenia aplikacji Internet of Things (IoT)

Moduł Raspberry Pi do tworzenia aplikacji Internet of Things (IoT)
fot. Płytka rozwojowa MATRIX Creator

Premier Farnell wprowadza na rynek płytkę MATRIX Creator do tworzenia aplikacji Internetu rzeczy

Firma Premier Farnell, dystrybutor rozwiązań rozwojowych, ogłosił podjęcie partnerstwa z firmą MATRIX Labs, w celu wyprodukowania i dystrybucji płytki MATRIX Creator. Jest ona przeznaczona dla twórców i inżynierów z całego świata, niezależnie od poziomu ich umiejętności. Pozwala rozszerzyć Raspberry Pi o bogaty zestaw funkcji oraz skraca czas i zmniejsza koszty opracowywania nowych urządzeń IoT.

MATRIX Creator idealnie nadaje się do rozwijania aplikacji systemów zautomatyzowanego sterowania, a szczególnie automatyki domowej, w których wykorzystywane są podzespoły optyczne i audio. Bardzo dobrze sprawdzi się także w robotyce oraz m.in. w aplikacjach związanych z logistyką dla firm, w projektach asystentów głosowych, systemach kształtowania wiązek radiowych i lokalizacji ich źródeł, a nawet w automatycznych maszynach do obsługi klientów.

Przykładowo, 8 MEMSowych mikrofonów, rozmieszczonych na obwodzie okrągłej płytki pozwala na łatwe, samodzielne stworzenie odpowiednika urządzenia Amazon Echo, a więc domowego asystenta głosowego, opartego o oprogramowanie Alexa, albo innych systemów rozpoznawania mowy, działających niezależnie od położenia względem użytkownika. W podobny sposób, wbudowane sensory optyczne i inne czujniki pozwalają na rozwijanie urządzeń rozpoznających twarze czy wykrywających ruch na potrzeby aplikacji bezpieczeństwa i kontroli dostępu.

MATRIX Creator to idealna pomoc naukowa podczas kształcenia początkujących konstruktorów. Natomiast dla zaawansowanych użytkowników stanowi bardzo uniwersalny zbiór połączonych ze sobą komponentów, który świetnie wzbogaci posiadany zestaw modułów elektronicznych i narzędzi deweloperskich. Przyspiesza prace i zmniejsza ogólny koszt prototypowania nowych produktów, wyręczając projektantów z wielu typowych, żmudnych czynności.

MATRIX Creator

Zestaw zawierający wszystkie najczęściej potrzebne komponenty czyni tworzenie aplikacji IoT następnej generacji szybszym i mniej kosztownym

Płytka została zaprojektowana dla Raspberry Pi i zawiera m.in.:

  • układ FPGA Xilinx Spartan 6,
  • mikrokontroler z rdzeniem ARM Cortex M3,
  • szereg sensorów pozwalających na wykrywanie ruchu, mierzenie temperatury, wilgotności, światła widzialnego, ultrafioletowego i podczerwonego,
  • 8 mikrofonów,
  • 35 diod LED.

Płytkę można programować w 40 różnych językach, a do tego obejmuje zintegrowane interfejsy komunikacyjne Z-Wave i ZigBee. Wspiera również szereg interfejsów analogowych i cyfrowych. Co więcej, może być użyta jako samodzielne urządzenie, pracujące pod kontrolą wbudowanych w nią procesorów.

 – Jako dystrybutor wspierający projektantów, staramy się dostarczać najnowocześniejsze, innowacyjne technologie, by dawać szanse obecnym i przyszłym twórcom, projektantom i inżynierom. Produkty takie jak MATRIX Creator dają użytkownikom ogromną swobodę, czym różnią się od dotychczasowych nakładek, które jedynie wzbogacają komputery jednopłytkowe o pojedyncze funkcje. MATRIX Creator to kompletny ekosystem deweloperski, który zapewnia użytkownikom dostęp do bogatego zestawu funkcji, dzięki czemu pozwala łatwo rozbudować projekty tworzone w oparciu o Raspberry Pi, przyspiesza proces projektowania i pomaga pokonać trudności, jakie występują niemal zawsze podczas opracowywania innowacyjnych projektów sprzętowych – powiedział Ralf Buehler, Chief Sales & Marketing Officer w Premier Farnell.

 – MATRIX Creator to niezmiernie ekscytujący produkt, który dla Internetu Rzeczy i sztucznej inteligencji jest tym, czym smartfony dla rewolucji mobilnej. MATRIX Creator ma bogaty zestaw funkcji i spodziewamy się, że przypadnie on do gustu bardzo szerokiemu gronu odbiorców. Stanowi perfekcyjne połączenie łatwych w użyciu, a jednocześnie wyrafinowanych komponentów i narzędzi, które będą przydatne zarówno tym, którzy czują przynależność do szeroko pojętego środowiska twórców, jak i zaawansowanym projektantom. MATRIX Creator pozwala osobom o praktycznie dowolnym poziomie umiejętności tworzyć cokolwiek, co przyjdzie im do głowy. Sprawia, że pomysłodawca nie musi polegać na podwykonawcach, którzy przygotują dla niego półprodukty. Zamiast tego może on samodzielnie opracować dokładnie to, co zechce. MATRIX Creator nawet w rękach zwykłych ludzi staje się narzędziem o ogromnej mocy, dzięki czemu upowszechni rozwijanie aplikacje IoT – dodaje Rodolfo Saccoman, Prezes i współzałożyciel MATRIX Labs.

MATRIX Creator jest dostępny ze sklepu Farnell element14 w Europie, CPC w Wielkiej Brytanii oraz z Newark element14 i MCM Electronics w Ameryce Północnej.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (1)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
Gość
Nie tak tanio - 408 zł za płytkę, a do tego koszt RPi, choć to jest FPGA.

Farnell, An Avnet Company
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl