Nowy moduł gateway firmy Eaton umożliwia komunikację SmartWire-DT z protokołem Sercos - AUTOMATYKA PRZEMYSŁOWA - EATON - SERCOS III - GATEWAY - SERCOS - SMARTWIRE-DT
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Nowy moduł gateway firmy Eaton umożliwia komunikację SmartWire-DT z protokołem Sercos
drukuj stronę
poleć znajomemu

Nowy moduł gateway firmy Eaton umożliwia komunikację SmartWire-DT z protokołem Sercos

Nowy moduł gateway firmy Eaton umożliwia komunikację SmartWire-DT z protokołem Sercos
fot. Nowy moduł gateway EU5C-SWD-Sercos do inteligentnego systemu okablowania i komunikacji SmartWire-DT

Eaton dodaje nowy moduł gateway do inteligentnego systemu okablowania i komunikacji SmartWire-DT, który ułatwia producentom maszyn i systemów integrację w obrębie sieci Sercos III.

Moduł gateway EU5C-SWD-Sercos jest najnowszym produktem powstałym w wyniku współpracy firmy Eaton z Hilscher Gesellschaft für Systemautomation, światowym producentem automatyki i dostawcą usług dla rozwiązań komunikacyjnych z siedzibą w Hattersheim w Niemczech.

Dzięki wprowadzeniu nowego modułu, SmartWire-DT obsługuje nie tylko protokoły Profibus-DP, CANopen, Modbus-TCP, Ethernet / IP, Profinet, Powerlink i EtherCAT, ale również Sercos III. Protokół ten obsługuje wymagające aplikacje automatyki przemysłowej, takie jak maszyny pakujące, gdzie potrzebna jest wysoka wydajność i komunikacja w czasie rzeczywistym.

Producenci maszyn i systemów działający w tych dziedzinach mogą obecnie korzystać z zalet inteligentnego systemu okablowania SmartWire-DT. Obejmują one znacznie skrócony czas na okablowanie, a także ograniczone koszty inżynierii, uruchamiania i utrzymania ruchu.

Portfolio elementów SmartWire-DT obejmuje między innymi aparaturę sterującą i sygnalizacyjną, styczniki, rozruszniki silnikowe, układy łagodnego rozruchu,  przemienniki częstotliwości, wyłączniki i sterowniki HMI / PLC. W przypadku aplikacji, które obejmują cyfrowe i analogowe przetwarzanie danych poza szafą sterowniczą, firma Eaton oferuje moduły inteligentnych wejść/wyjść IP67 I/O, które łączą pojedyncze czujniki rozproszone na maszynie na długości do 600 m.

Moduł gateway przekazuje dane z podłączonych urządzeń SmartWire-DT poprzez protokół Sercos do sterownika PLC. Umożliwia on przesyłanie do 1000 bajtów wejściowych i wyjściowych danych procesowych z maksymalnie 99-ciu urządzeń w pracy cyklicznej, a także obsługuje przetwarzanie acykliczne. Oprócz switch’a 100 Mbit do komunikacji z Sercos, moduł gateway posiada interfejs USB do diagnostyki

Moduł gateway jest konfigurowany podobnie jak inne urządzenia Sercos, wykorzystując standardowy plik ESI, który jest zintegrowany z systemem programowania. Dobór i parametryzacja poszczególnych modułów SmartWire-DT odbywa się w standardowy sposób.

Dla potrzeb planowania, konfiguracji i rozruchu SmartWire-DT firma Eaton oferuje swoje dobrze sprawdzone oprogramowanie SWD-Assist. Za pomocą tego narzędzia użytkownicy mogą wybrać dowolne urządzenie w systemie, wykonując zaledwie kilka kliknięć myszką. Dostępny jest również kreator, który umożliwia szybkie i łatwe sprawdzenie konfiguracji.

Stan wszystkich podłączonych urządzeń SmartWire-DT może być zweryfikowany poprzez interfejs diagnostyczny modułu gateway, co oznacza, że rozruch odbywa się szybko i praktycznie, bez potrzeby podłączenia sterownika PLC.

Urządzenia SmartWire-DT posiadają certyfikaty CE, UL i CSA, co umożliwia ich powszechne stosowanie na całym świecie.

Więcej informacji na temat inteligentnych rozwiązań okablowania firmy Eaton dostępnych jest na stronie www.eaton.eu/pl/iw oraz www.eaton.pl

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Eaton Electric Sp. z o.o.
Eaton Electric Sp. z o.o.
ul. Galaktyczna 30, Gdańsk
tel.  (0-58) 554 79 00, 10
fax.  (0-58) 554 79 09, 19
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl