Nowy moduł gateway firmy Eaton umożliwia komunikację SmartWire-DT z protokołem Sercos - AUTOMATYKA PRZEMYSŁOWA - EATON - SERCOS III - GATEWAY - SERCOS - SMARTWIRE-DT
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Nowy moduł gateway firmy Eaton umożliwia komunikację SmartWire-DT z protokołem Sercos
drukuj stronę
poleć znajomemu

Nowy moduł gateway firmy Eaton umożliwia komunikację SmartWire-DT z protokołem Sercos

Nowy moduł gateway firmy Eaton umożliwia komunikację SmartWire-DT z protokołem Sercos
fot. Nowy moduł gateway EU5C-SWD-Sercos do inteligentnego systemu okablowania i komunikacji SmartWire-DT

Eaton dodaje nowy moduł gateway do inteligentnego systemu okablowania i komunikacji SmartWire-DT, który ułatwia producentom maszyn i systemów integrację w obrębie sieci Sercos III.

Moduł gateway EU5C-SWD-Sercos jest najnowszym produktem powstałym w wyniku współpracy firmy Eaton z Hilscher Gesellschaft für Systemautomation, światowym producentem automatyki i dostawcą usług dla rozwiązań komunikacyjnych z siedzibą w Hattersheim w Niemczech.

Dzięki wprowadzeniu nowego modułu, SmartWire-DT obsługuje nie tylko protokoły Profibus-DP, CANopen, Modbus-TCP, Ethernet / IP, Profinet, Powerlink i EtherCAT, ale również Sercos III. Protokół ten obsługuje wymagające aplikacje automatyki przemysłowej, takie jak maszyny pakujące, gdzie potrzebna jest wysoka wydajność i komunikacja w czasie rzeczywistym.

Producenci maszyn i systemów działający w tych dziedzinach mogą obecnie korzystać z zalet inteligentnego systemu okablowania SmartWire-DT. Obejmują one znacznie skrócony czas na okablowanie, a także ograniczone koszty inżynierii, uruchamiania i utrzymania ruchu.

Portfolio elementów SmartWire-DT obejmuje między innymi aparaturę sterującą i sygnalizacyjną, styczniki, rozruszniki silnikowe, układy łagodnego rozruchu,  przemienniki częstotliwości, wyłączniki i sterowniki HMI / PLC. W przypadku aplikacji, które obejmują cyfrowe i analogowe przetwarzanie danych poza szafą sterowniczą, firma Eaton oferuje moduły inteligentnych wejść/wyjść IP67 I/O, które łączą pojedyncze czujniki rozproszone na maszynie na długości do 600 m.

Moduł gateway przekazuje dane z podłączonych urządzeń SmartWire-DT poprzez protokół Sercos do sterownika PLC. Umożliwia on przesyłanie do 1000 bajtów wejściowych i wyjściowych danych procesowych z maksymalnie 99-ciu urządzeń w pracy cyklicznej, a także obsługuje przetwarzanie acykliczne. Oprócz switch’a 100 Mbit do komunikacji z Sercos, moduł gateway posiada interfejs USB do diagnostyki

Moduł gateway jest konfigurowany podobnie jak inne urządzenia Sercos, wykorzystując standardowy plik ESI, który jest zintegrowany z systemem programowania. Dobór i parametryzacja poszczególnych modułów SmartWire-DT odbywa się w standardowy sposób.

Dla potrzeb planowania, konfiguracji i rozruchu SmartWire-DT firma Eaton oferuje swoje dobrze sprawdzone oprogramowanie SWD-Assist. Za pomocą tego narzędzia użytkownicy mogą wybrać dowolne urządzenie w systemie, wykonując zaledwie kilka kliknięć myszką. Dostępny jest również kreator, który umożliwia szybkie i łatwe sprawdzenie konfiguracji.

Stan wszystkich podłączonych urządzeń SmartWire-DT może być zweryfikowany poprzez interfejs diagnostyczny modułu gateway, co oznacza, że rozruch odbywa się szybko i praktycznie, bez potrzeby podłączenia sterownika PLC.

Urządzenia SmartWire-DT posiadają certyfikaty CE, UL i CSA, co umożliwia ich powszechne stosowanie na całym świecie.

Więcej informacji na temat inteligentnych rozwiązań okablowania firmy Eaton dostępnych jest na stronie www.eaton.eu/pl/iw oraz www.eaton.pl

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Eaton Electric Sp. z o.o.
ul. Galaktyczna 30, Gdańsk
tel.  (0-58) 554 79 00, 10
fax.  (0-58) 554 79 09, 19
www.moeller.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl