Nowa gama rozdzielnic DCGear dla aplikacji zasilających trakcję prądu stałego - ABB - PODSTACJA ŚREDNIEGO NAPIĘCIA - PODSTACJA TRAKCYJNA - DCGEAR
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Nowa gama rozdzielnic DCGear dla aplikacji zasilających trakcję prądu stałego
drukuj stronę
poleć znajomemu

Nowa gama rozdzielnic DCGear dla aplikacji zasilających trakcję prądu stałego

Nowa gama rozdzielnic DCGear dla aplikacji zasilających trakcję prądu stałego
fot. ABB

Firma ABB, lider innowacyjnych technologii, wprowadza nową gamę rozdzielnic średniego napięcia DCGear jako uzupełnienie kompleksowego, energooszczędnego portfolio rozwiązań dla zasilania trakcji prądu stałego (DC).

DCGear to wysokiej jakości, wytrzymała rozdzielnica średniego napięcia uzupełniająca portfolio rozwiązań ABB dla zasilania trakcji w technologii DC. Gama rozdzielnic DCGear jest przystosowana do systemów DC 750 V oraz 1500 V zarówno w aplikacjach dla metra, jak i w linii tramwajowych oraz kolejek miejskich.

Bruno Melles, dyrektor zarządzający biznesu średnich napięć ABB, powiedział: „Bazując na wiedzy eksperckiej z obszaru zasilania dla trakcji, opracowaliśmy najlepsze w swojej klasie rozwiązanie. DCGear jest przyjazna dla użytkownika i nie wymaga dużych prac konserwacyjnych. Dopełnieniem naszej kompleksowej oferty dla elektryfikacji transportu miejskiego są usługi w ramach całego cyklu życia produktu, zapewniające klientom wsparcie od początku do końca. Wydajna kosztowo gama rozwiązań ABB dla sieci trakcyjnych prądu stałego przyczynia się do powstawania zrównoważonych i energooszczędnych systemów transportu miejskiego, przekładając się na zmniejszenie emisji CO2 i większe oszczędności energii. Jesteśmy w stanie pomagać lokalnym społecznościom za pośrednictwem technologii, która realizuje marzenia o zielonej przyszłości”.

DCGear spełnia najbardziej rygorystyczne wymogi bezpieczeństwa, zapewniając ochronę obsłudze oraz wysoki poziom bezpieczeństwa czynnego i biernego dzięki zastosowaniu wolnostojących, sztywnych i zabudowanych metalem korpusów z oddzielonymi przegrodami. Rozwiązanie DCGear zostało zaprojektowane i przetestowane zgodnie z najnowszymi normami.

DCGear można w prosty sposób łączyć z innymi rozdzielnicami średniego napięcia, a także z grupami prostowników i transformatorów, stanowiącymi podstawowy sprzęt w podstacjach trakcyjnych DC. Rozdzielnica może również wchodzić w skład fabrycznie zmontowanych i przetestowanych „kiosków transformatorowych” (eHouse).  DCGear to doskonałe uzupełnienie stało- i przemienno-prądowego portfolio rozwiązań ABB dla instalacji kolejowych oraz elektrycznych pojazdów szynowych. DCGear zawiera niedawno wprowadzone rozwiązanie DCBreak, czyli szybki wyłącznik średniego napięcia dla elektrycznych pojazdów szynowych.

Rozdzielnica łączy w sobie elektryczne przełączniki, bezpieczniki lub wyłączniki, aby sterować, chronić i odizolowywać urządzenia elektryczne w sieci energetycznej. Rozdzielnica jest instalowana na każdym etapie energetycznego łańcucha wartości, od generowania po przesył, dystrybucję i konsumpcję energii, na różnych poziomach napięć. Rozdzielnica średniego napięcia jest zwykle montowana w celu rozdziału energii, zapewniając niezawodność sieci, wydajność i bezpieczeństwo.

Nowa gama produktów została opracowana w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na rynku masowego transportu, jako uzupełnienie kompleksowego portfolio rozwiązań ABB dla sieci trakcyjnych prądu stałego. Portfolio obejmuje szeroki zakres rozdzielnic średniego napięcia, pakietów obejmujących transformator i prostownik, urządzeń ograniczających napięcie, systemów odzyskiwania i magazynowania energii oraz systemów automatyzacji dystrybucji.

Jednostka biznesu produktów średniego napięcia ABB dostarcza klientom z sektora użyteczności publicznej, przemysłowym i komercyjnym bezpieczne, niezawodne i inteligentne technologie dystrybucji energii elektrycznej. Obszerna globalna oferta obejmuje produkty dla automatyzacji dystrybucji, urządzenia przełączające, ograniczające, pomiarowe i czujniki, rozdzielnice, modułowe rozwiązania dla stacji i powiązane usługi.

Źródło: ABB

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
ABB Sp. z o.o.
ul. Żegańska 1, Warszawa
tel.  +48 22 223 77 77
www.abb.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl