EcoCar powiększa flotę hybrydowych taksówek w Warszawie - WARSZAWA - HYUNDAI - ELEKTROMOBILNOŚĆ - POJAZDY HYBRYDOWE - TAXI - ELEKTROTAXI
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności EcoCar powiększa flotę hybrydowych taksówek w Warszawie
drukuj stronę
poleć znajomemu

EcoCar powiększa flotę hybrydowych taksówek w Warszawie

EcoCar powiększa flotę hybrydowych taksówek w Warszawie
fot. EcoCar

Spółka EcoCar S.A. powiększyła swoją flotę o kolejne auta hybrydowe. Jako pierwsza firma taksówkowa w Polsce wprowadziła do swojej floty najnowsze hybrydy Hyundai IONIQ. EcoCar nadal utrzymuje się na pozycji lidera na polskim rynku taxi, jeśli chodzi o wielkość floty aut hybrydowych.

Nadmierna emisja gazów cieplarnianych do atmosfery jest jedną z głównych przyczyn globalnych zmian klimatu. UE zakłada ograniczenie tej emisji o 60% do roku 2050 w porównaniu z rokiem 1990. Jednym z możliwych sposobów jest stosowanie mniejszych, lżejszych i bardziej wyspecjalizowanych pojazdów pasażerskich, takich jak np. taksówki, które doskonale nadają się do wprowadzenia alternatywnych metod napędu. Dlatego EcoCar konsekwentnie wybiera innowacyjne pojazdy hybrydowe, które są najbardziej przyjazne dla środowiska.

Hybrydy to w chwili obecnej jedne z najbardziej innowacyjnych i oszczędnych pojazdów. Wpływają nie tylko na ograniczenie emisji szkodliwych substancji do atmosfery, ale zapewnią pasażerom wygodę jazdy, a firmie najniższe koszty eksploatacji dzięki rekordowej oszczędności w ruchu miejskim oraz niskim kosztom utrzymania. Auta tego rodzaju są coraz bardziej popularne w Polsce. W 2016 roku, według danych European Automobile Manufacturers Association (ACEA) zarejestrowano ich w kraju 9 849. To o 4 264 więcej niż w roku poprzednim (5 585 zarejestrowanych pojazdów w 2015 roku).

EcoCar powiększa flotę hybrydowych taksówek

W Polsce jeździ około 100 000 taksówek. Większość z nich to auta nieekologiczne, mające średnio 10 lat. Taksówki pokonując około 3 750 000 km każdego dnia znacznie przewyższają normy UE w zakresie emisji CO2. Dzienna emisja spalin CO2 dla około 10 letnich taksówek to ok. 900 ton. Jeśli wszystkie taksówki byłyby autami ekologicznymi i posiadały napęd hybrydowy, generowałyby jedynie 375 ton CO2 dziennie, czyli emisja CO2 zmniejszyłaby się niemal trzykrotnie (do ok. 375 ton).

Flotę EcoCar tworzą jednakowo oznakowane biało-zielone, maksymalnie dwuletnie samochody. Wszystkie auta spełniają restrykcyjne normy emisji spalin Euro 6, a 97% z nich to samochody hybrydowe. Nowe taksówki Hyundai IONIQ Hybrid na początek wyjadą na ulice Warszawy, jednak już w niedalekiej przyszłości będą mogli nimi podróżować także pasażerowie pozostałych aglomeracji, w których działa EcoCar: Wrocławia i Trójmiasta.

 – Misją EcoCar jest dbałość o ekologię. Kierujemy się nią we wszystkich działaniach biznesowych. Nasza flota samochodowa, wzmocniona o kolejne hybrydy Hyundai IONIQ. To najpotężniejsza flota hybrydowych aut ze wszystkich korporacji taksówkowych działających w Polsce – powiedział Robert Radoszewski, Prezes Zarządu EcoCar S.A.

Nowe auta Hyundai IONIQ dostępne są z trzema różnymi napędami ekologicznymi: hybrydowym, hybrydowym Plug-in oraz elektrycznym. Auta Hyundai zdobyły już ponad 13 nagród w Europie, w tym kilka tytułów Samochód Roku i prestiżową nagrodę Red Dot Design. Flotę EcoCar wzmocnią zielono-białe Hyundai IONIQ Hybrid. W produkcji elementów wykończenia wnętrza wykorzystano naturalne surowce: trzcinę cukrową (podsufitka i dywaniki), sproszkowane drewno i pył wulkaniczny (panele drzwi), olej sojowy (farby).

 – Hyundai IONIQ Hybrid idealnie łączy wszystkie zalety samochodu hybrydowego – ekonomiczność i czystość jazdy, z przyjemnością kierowcy i wygodą pasażerów. Posiada wyjątkowo niski współczynnik oporu powietrza – zaledwie 0,24, co sprawia, że należy do najbardziej aerodynamicznych samochodów produkowanych seryjnie. Dzięki temu zmniejsza się emisja spalin. IONIQ Hybrid został też wyposażony w szereg rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo podróżujących nim osób, np. 7 poduszek, system autonomicznego hamowania czy system utrzymywania pasa ruchu. Jestem przekonany, że klienci EcoCar, nie tylko w Warszawie, ale już niedługo w kolejnych miastach w Polsce, docenią liczne zalety naszych aut – powiedział Grzegorz Sokalski, Szef Sprzedaży Flotowej Hyundai Motor Poland.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl