ABB i IBM nawiązują współpracę w zakresie sztucznej inteligencji dla przemysłu - IBM - ABB - ABB ABILITY - SZTUCZNA INTELIGENCJA DLA PRZEMYSŁU
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności ABB i IBM nawiązują współpracę w zakresie sztucznej inteligencji dla przemysłu
drukuj stronę
poleć znajomemu

ABB i IBM nawiązują współpracę w zakresie sztucznej inteligencji dla przemysłu

ABB i IBM nawiązują współpracę w zakresie sztucznej inteligencji dla przemysłu

ABB i IBM ogłosiły nawiązanie strategicznej współpracy, która połączy wiodącą w branży ofertę z zakresu rozwiązań cyfrowych — ABB Ability — i zdolności poznawcze internetu rzeczy IBM Watson, otwierając nowe możliwości przed klientami z sektorów użyteczności publicznej, przemysłu oraz transportu i infrastruktury.

Klienci skorzystają z dogłębnej wiedzy ABB i jej szerokiej oferty cyfrowych rozwiązań w połączeniu z doświadczeniem IBM w obszarze sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego i różnych sektorów rynku. Pierwsze dwa wspólne rozwiązania przemysłowe oparte na platformie ABB Ability i systemie Watson pozwolą ocenić i zinterpretować w czasie rzeczywistym zdarzenia zachodzące w fabryce oraz sieciach inteligentnych.

– Nawiązanie współpracy między ABB i IBM wyznacza nową granicę w technologiach dla przemysłu. Oznacza to wyjście poza obecnie połączone systemy, które tylko gromadzą dane, i stworzenie takich operacji przemysłowych i maszyn, które wykorzystują dane do wykrywania, analizowania, optymalizowania i podejmowania działań wydłużających działanie systemów, przyspieszających pracę i przynoszących dodatkowe zyski dla klientów przemysłowych – powiedział prezes Grupy ABB Ulrich Spiesshofer. – Posiadając bazę 70 milionów urządzeń połączonych z siecią, 70 tysięcy cyfrowych systemów sterowania oraz 6 tysięcy rozwiązań z zakresu oprogramowania dla przedsiębiorstw, ABB jest godnym zaufania liderem w sektorze przemysłowym, który posiada czterdziestoletnie doświadczenie w tworzeniu cyfrowych rozwiązań dla klientów. IBM jest liderem w sektorze sztucznej inteligencji i informatyki kognitywnej. Obie firmy wspólnie opracują potężne rozwiązania, które pozwolą klientom czerpać korzyści z czwartej rewolucji przemysłowej.

Nowy pakiet przełomowych rozwiązań

Nowy pakiet przełomowych rozwiązań opracowanych przez ABB i IBM pomoże firmom rozwiązać w zupełnie nowy sposób niektóre z najważniejszych branżowych problemów, na przykład usprawnić kontrolę jakości, skrócić czas przestojów i zwiększyć szybkość oraz opłacalność procesów przemysłowych. Te rozwiązania wyjdą poza obecnie połączone systemy, zastępując je kognitywnymi maszynami wykorzystującymi dane, aby rozumieć, wykrywać, uzasadniać i podejmować działania wspierające pracowników przemysłowych, co pozwoli na wyeliminowanie niewydajnych procesów i zbytecznych zadań.

– Ten ważny projekt współpracy z firmą ABB pozwoli nam jeszcze lepiej wykorzystać system Watson w zastosowaniach przemysłowych: od produkcji po zakłady użyteczności publicznej, transport i wiele innych sektorów – powiedziała Ginni Rometty, prezes IBM. – Dane generowane przez produkty, urządzenia i systemy firm przemysłowych są obietnicą postępu technologicznego, wydajności i bezpieczeństwa. Tylko dzięki rozbudowanym funkcjom poznawczym systemu Watson i dostosowaniu naszej platformy do potrzeb różnych sektorów przemysłu możemy odnieść korzyści z tych nowych możliwości. Razem z firmą ABB rozpoczniemy nową erę przemysłową.

Dane uzyskiwane w czasie rzeczywistym w fabrykach

ABB i IBM wykorzystają sztuczną inteligencję systemu Watson, by pomóc w wykrywaniu usterek za pomocą pozyskiwanych w czasie rzeczywistym przez system ABB zdjęć z produkcji i analizowania ich w systemie IBM Watson. Wcześniej tego typu kontrole jakości były przeprowadzane ręcznie, co często przebiegało powoli i było obarczone ryzykiem błędu. Dzięki poznawczym możliwościom systemu Watson wykorzystywanym w fabrykach w połączeniu z technologią automatyki przemysłowej ABB firmy będą mogły zwiększyć produkcję przy lepszej dokładności i zgodności. W czasie procesu produkcji na linii rozwiązanie ostrzeże wytwórcę o krytycznych wadach — niewidocznych ludzkim okiem — decydujących o jakości montażu końcowego. Dzięki temu eksperci ds. kontroli jakości będą w stanie szybciej zareagować. Łatwiejsze wykrywanie usterek będzie miało wpływ na całą linię produkcyjną i przyczyni się do zwiększenia konkurencyjności firmy, zapobiegając jednocześnie kosztownym wycofaniom produktu, odbijającym się też na reputacji przedsiębiorstwa.

Dane uzyskiwane w czasie rzeczywistym w inteligentnych sieciach elektroenergetycznych
ABB i IBM wykorzystają również możliwości systemu Watson do przewidywania wzorców dostaw dla energetyki wytwórczej i popytu na podstawie danych historycznych i pogodowych. Pomoże to zakładom użyteczności publicznej, które zmagają się z coraz bardziej skomplikowanym systemem energetycznym, wykorzystującym zarówno tradycyjne, jak i odnawialne źródła energii, w optymalizacji działań i konserwacji istniejących inteligentnych sieci. Prognozy dotyczące temperatury, nasłonecznienia i prędkości wiatru będą wykorzystywane do przewidywania zapotrzebowania na energię, co pomoże dostawcom optymalnie zarządzać obciążeniem oraz ustalać ceny na bieżąco.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
ABB Sp. z o.o.
ul. Żegańska 1, Warszawa
tel.  +48 22 223 77 77
www.abb.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl