EPLAN Cogineer - nowy dodatek do do EPLAN Electric P8 - EPLAN - OPROGRAMOWANIE PROJEKTOWE - TARGI W HANNOWERZE - EPLAN ELECTRIC P8 - EPLAN COGINEER
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności EPLAN Cogineer - nowy dodatek do do EPLAN Electric P8
drukuj stronę
poleć znajomemu

EPLAN Cogineer - nowy dodatek do do EPLAN Electric P8

EPLAN Cogineer - nowy dodatek do do EPLAN Electric P8

Podczas tegorocznych targów w Hanowerze pod koniec kwietnia swoją oficjalną premierę będzie miało przełomowe rozwiązanie do automatyzacji: EPLAN Cogineer, które pojawi się jako dodatek Add-On do EPLAN Electric P8.

Nowo stworzone oprogramowanie pozwala na szybkie przejście do automatyzowania procesu tworzenia schematów hydraulicznych, pneumatycznych i elektrycznych, wystarczy tylko nacisnąć przycisk, by uzyskać imponujące rezultaty. Użytkownicy mogą natychmiast rozpocząć pracę z tym narzędziem, które jest w pełni zintegrowane ze środowiskiem Platformy EPLAN i zapewnia maksymalną prostotę oraz łatwość obsługi. Nie jest wymagana wiedza specjalistyczna o konfiguracji ani o zarządzaniu wariantami – wystarczy standardowa wiedza o technologii makr.

Nowy system automatyzacji EPLAN Cogineer, w pełni zintegrowany ze środowiskiem Platformy EPLAN, będzie miał premierę podczas Targów Hanowerskich. To innowacyjne oprogramowanie jest całkowicie nowym rozwiązaniem, które umożliwia użytkownikom tworzenie schematów elektrycznych, hydraulicznych i pneumatycznych poprzez naciśnięcie jednego przycisku. Szczególną cechą oprogramowania do zautomatyzowanej konfiguracji udostępnionej w oprogramowaniu EPLAN jest możliwość skorzystania z niego natychmiast, przez dowolnego użytkownika środowiska Platformy EPLAN – bez barier, czy też żmudnego zapoznawania się z nowym narzędziem.

Dwa obszary funkcji EPLAN Cogineer pozwalają uzyskać błyskawiczne rezultaty: zestawy zasad są definiowane w obszarze „Designer”, a następnie w obszarze „Project Builder” można automatycznie tworzyć interfejsy użytkownika do konfiguracji i zautomatyzowanego kreowania projektów. Do korzystania z obszaru „Project Builder” nie jest potrzebna wiedza o oprogramowaniu EPLAN. Więcej informacji na ten temat w dalszej części artykułu.

 Nowe rozwiązanie EPLAN Cogineer jest w pełni zintegrowane ze środowiskiem Platformy EPLAN (kliknij zdjęcie aby powiększyć)

Nowe rozwiązanie EPLAN Cogineer jest w pełni zintegrowane ze środowiskiem Platformy EPLAN (kliknij zdjęcie aby powiększyć)

 – Stworzyliśmy system możliwie prosty w użytkowaniu, ale też wysoce innowacyjny, jeśli chodzi o jego funkcjonalność – wyjaśnia Dieter Pesch, kierownik ds. zarządzania produktami oraz rozwoju w firmie EPLAN.

Najważniejszą cechą tego systemu jest prostota. Możliwe jest szybkie i proste tworzenie zestawu zasad mechatronicznych i interfejsów konfiguracji – nie jest do tego wymagana zaawansowana wiedza programistyczna. Niepotrzebna jest także specjalistyczna wiedza na temat korzystania z zewnętrznych systemów oprogramowania, takich jak Excel, VBA czy HTML. Wystarczy podstawowe doświadczenie w technologii makr.

Makra jako zestawy zasad

Podstawą do tworzenia zestawów zasad są makra i istniejące przykładowe projekty. Tworzenie odbywa się przy użyciu podstawowych funkcji zmiennych i argumentów logicznych – np. tzw. mini-konfiguracji do generowania podfunkcji przełącznika, czy też do pełnych projektów z systemami opcji lub bez nich. Nie ma znaczenia, czy schematy są projektowane zgodnie z funkcjonalnymi strukturami, czy z określoną perspektywą produkcyjną. Użytkownicy mogą korzystać z EPLAN Cogineer niezależnie od tego, w jakim się znajdują punkcie i nie trzeba w żaden sposób zmieniać bieżącego sposobu projektowania.

Wsparcie norm i standardów

EPLAN Cogineer oferuje pełną spójność danych, od strukturyzacji produktów po wdrożenie projektu, a także ułatwia zapewnienie zgodności z normami i standardami – pozwala więc osiągnąć możliwie wysoką dokładność i maksymalną efektywność. Użytkownicy odniosą dwie duże korzyści: po pierwsze, otrzymają bezbłędne wdrażanie zdefiniowanych zasad i struktur, co daje konfigurację wysokiej jakości, a po drugie w czasie, który wcześniej poświęciliby na kopiowanie i wklejanie ze stron i makr, będą mogli stworzyć o wiele więcej projektów.

Szybkie wyniki

Nawet pierwszy projekt można stworzyć szybko, bo interfejs użytkownika jest bardzo intuicyjny. W przypadku tego rozwiązania obowiązuje hasło „nauka przez działanie”, zarówno jeśli chodzi o okazyjnych, jak i stałych użytkowników, ponieważ EPLAN Cogineer to bardzo proste narzędzie do automatycznego tworzenia projektów. Nie ma znaczenia, czy maszynie/systemowi nadano już strukturę zgodną z funkcjonalnymi aspektami, czy też w podejściu hierarchicznym charakterystycznym dla danego systemu. To rozwiązanie oferuje również skalowalne podejście do konfiguracji, jeśli chodzi o metodologię pracy – na przykład można połączyć odpowiednio do wymogów standardową metodę ręczną oraz konfigurowalną część podprojektów.

EPLAN Cogineer można stosować w firmach o dowolnej wielkości i we wszystkich branżach. Dla każdego użytkownika – inżyniera maszynowego/systemowego, dostawcy usług/energii – będzie wszechstronnym narzędziem do automatyzacji, oszczędzającym czas i poprawiającym jakość rozwiązań inżynierskich. Oprogramowanie zostało w pełni zintegrowane z interfejsem środowiska Platformy EPLAN i będzie dostępne od 1 maja 2017 r. do licencji EPLAN Electric P8, z pakietami modułów w wersji od „Select” w górę.

 – 100% spójności danych, od planowania po projekt, umożliwia naszym użytkownikom, korzystającym z rozwiązania EPLAN Cogineer, przetwarzanie projektów klientów precyzyjnie i bez straty czasu – podsumował Dieter Pesch – a to można zrobić nie czekając na pozostałe osoby zaangażowane w dany proces. Wszystko jest przechowywane centralnie, ze stałą możliwością dostępu. Efekt końcowy to system przyjazny dla każdego użytkownika, oszczędzający czas i pieniądze.

Korzyści zapewniane przez oprogramowanie EPLAN Cogineer:

  • można rozpocząć użytkowanie natychmiast, bez przeszkód,
  • wydajność: zdolność produkcyjna natychmiast po instalacji,
  • interfejs użytkownika: automatyczny, bez konieczności programowania,
  • przyjemna praca z programem: można się go szybko nauczyć i łatwo się z nim pracuje,
  • łatwość obsługi: dotyczy różnych podejść projektowych i różnych struktur projektu,
  • pełna integracja: w środowisku Platformy EPLAN,
  • ochrona wiedzy: standardów firmy,
  • nie jest potrzebna umiejętność programowania ani wiedza specjalistyczna.
follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
AB-MICRO Sp. z o.o.
ul. Kulczyńskiego 14, Warszawa
tel.  32 721 60 00
fax.  32 721 60 01
www.abmicro.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl