Nowe produkty open hardware z popularnej rodziny BeagleBone - WI-FI - BLUETOOTH - PROJEKTOWANIE SYSTEMÓW WBUDOWANYCH - FARNELL ELEMENT14 - BEAGLEBONE BLACK - BEAGLE BONE - INTERNET RZECZY - SYSTEMY EMBEDDED - OPEN HARDWARE
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Nowe produkty open hardware z popularnej rodziny BeagleBone
drukuj stronę
poleć znajomemu

Nowe produkty open hardware z popularnej rodziny BeagleBone

Nowe produkty open hardware z popularnej rodziny BeagleBone
fot. BeagleBone® Black Wireless

Farnell element14, wprowadził do swojej oferty trzy nowe produkty, należące do popularnej, otwartej rodziny BeagleBone®. Oprócz cieszącego się nieustannym zainteresowaniem komputera BeagleBone® Black oraz opracowanego przez element14 BeagleBone® Black Industrial, dostępne są teraz modele BeagleBone® Black Wireless, element14 Wireless Connectivity Cape i element14 4.3” Display Cape.

Płytka BeagleBone® Black Wireless ma wbudowane interfejsy Wi-Fi i Bluetooth, dzięki czemu nie trzeba samodzielnie szukać rozwiązań, jak rozbudować ten minikomputer o funkcje komunikacji bezprzewodowej. Port ethernetowy z BeagleBone® Black został zastąpiony modułem układem TI WiLink™ WL1835, który zapewnia wydajną komunikację zgodnie ze standardem IEEE 802.11 b/g/n na częstotliwości 2,4 GHz oraz poprzez Bluetooth. Dzięki temu, a także za sprawą preinstalowanego systemu operacyjnego Debian Linux, wgranego do wbudowanej pamięci eMMC, projektanci mogą rozpocząć pracę z komputerem za pomocą przeglądarki w mniej niż 5 minut, korzystając w tym celu tylko ze zwykłego kabla USB. Nowy BeagleBone® Black Wireless jest ponadto w pełni kompatybilny z dotychczasowymi płytkami rozszerzeń (capes), opracowanymi dla klasycznego BeagleBone Black.

Projektantów już teraz pracujących z BeagleBone® Black czy element14 BeagleBone® Black Industrial ucieszy dostępność nowej płytki rozszerzeń, element14 Wireless Connectivity Cape, która zapewnia komunikację bezprzewodową. To potężne rozszerzenie dla komputera BeagleBone®, które wzbogaca go o wiele nowych interfejsów komunikacyjnych, czyniąc tę platformę idealną do zastosowań w aplikacjach IoT. Płytka wykorzystuje zaawansowane możliwości układu Texas Instruments WiLink™ 8 (WL1837), który nie tylko został przystosowany do pracy w środowisku przemysłowym, ale też wspiera dwupasmowe Wi-Fi (2,4 GHz i 5 GHz) z obsługą 2x2 MIMO, interfejsy Bluetooth i Bluetooth Smart (Low Energy), a także standardy ZigBee i NFC. Dodatkowe płytki rozszerzeń i akcesoria można montować jedne na drugich, lub doczepiać je do siebie w razie potrzeb, za pomocą portów rozszerzeń, zamontowanych na omawianej płytce oraz na samym komputerze.

element14 Wireless Connectivity CapePłytki rozszerzeń element14 Wireless Connectivity Cape

Płytka element14 Display Cape pozwala projektantom pracującym z komputerami BeagleBone® (BeagleBone® Black, element14 BeagleBone Black Industrial and BeagleBone® Black Wireless) na bezpośrednie podłączenie 4,3-calowego, kolorowego wyświetlacza ze zintegrowanym, pojemnościowym panelem dotykowym. Wbudowany wyświetlacz ma LED-owe podświetlenie, które pozwala tworzyć projekty z interfejsem użytkownika, przypominającym stylem smartfony, a więc idealnie do rozwiązań wymagających interakcji oraz do systemów wbudowanych czy też niezależnych konstrukcji.

LCD_Display_Cape_for_Beaglebone_Black__BBCAPEDISPCT43.png

Płytka element14 Display Cape

Co ważne, do modułów z rodziny BeagleBoard.org dostępne są bezpłatnie pliki źródłowe, dzięki czemu są to idealne produkty dla twórców i start-upów, chcących skomercjalizować swoje projekty. Firma element14 stale wspiera projektantów i stara się sprawić by tworzenie rozwiązań Internetu Rzeczy było prostsze niż kiedykolwiek.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

Farnell, An Avnet Company
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl