Łatwe sterowanie komfortem cieplnym w sezonie grzewczym - REGULACJA TEMPERATURY - TERMOSTATY - HAGER - SEZON GRZEWCZY - TERMOSTAT BIMETALOWY - TERMOSTAT ZEGAROWY - TERMOSTAT WIELOFUNKCYJNY
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Łatwe sterowanie komfortem cieplnym w sezonie grzewczym
drukuj stronę
poleć znajomemu

Łatwe sterowanie komfortem cieplnym w sezonie grzewczym

Łatwe sterowanie komfortem cieplnym w sezonie grzewczym
fot. Termostat ze sterowaniem czasowym

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich odbiorców, firma Hager oferuje innowacyjne urządzenia służące do regulacji temperatury we wnętrzach. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, użytkownicy zyskują możliwość sterowania komfortem cieplnym, a także w ekonomiczny sposób mogą zarządzać energią.

Według Rozporządzenia Ministra Gospodarki z 15 stycznia 2007 roku, sezon grzewczy to „okres, w którym warunki atmosferyczne powodują konieczność ciągłego dostarczania ciepła w celu ogrzewania obiektów”. Termin jego rozpoczęcia oraz zakończenia nie jest jednoznacznie określony, przyjmuje się jednak, że trwa on od października do marca. Na przestrzeni tych sześciu miesięcy mamy do czynienia z różnymi warunkami pogodowymi, dlatego dobrze jest mieć możliwość dopasowania odpowiedniej temperatury w mieszkaniu do własnych potrzeb. W tym celu warto zaopatrzyć się w nowoczesne urządzenia Hager, przeznaczone do regulacji poziomu ciepła wewnątrz pomieszczeń.

Jednym z podstawowych czynników wpływających na komfort przebywania w domu lub mieszkaniu jest optymalna temperatura. Oczywiście jej wartości powinny różnić się w zależności od przeznaczenia pomieszczenia, stanu zdrowia, wieku i indywidualnych preferencji domowników. Ogólnie jednak przyjmuje się, że najbardziej komfortowa temperatura dzienna oscyluje w granicach 18-21°C.  W obecnych czasach dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym możemy w każdej chwili dobrać dogodną dla nas temperaturę, uzależniając ją od czynności, którą akurat wykonujemy, pory dnia czy w końcu warunków atmosferycznych.

Urządzenia do regulacji temperatury, szczególnie te zdalnie sterowane, doskonale sprawdzają się również, gdy wiele czasu w ciągu dnia spędzamy poza domem lub gdy często wyjeżdżamy. Na czas naszej nieobecności możemy ustawić niższą temperaturę, natomiast przed planowanym powrotem zaprogramować grzanie. Takie rozwiązanie przekłada się korzystnie także na aspekt finansowy – im mniej zużytej energii do ogrzania mieszkania lub domu, tym mniejsze rachunki za prąd. 

Komfort cieplny pod kontrolą

Obecnie istnieje cała gama urządzeń, pozwalających na szybkie i intuicyjne programowanie temperatury wewnątrz pomieszczeń. W asortymencie firmy Hager znajdują się termostaty zróżnicowane pod względem budowy i zakresu funkcji, które idealnie dopasowują się do potrzeb użytkowników. Termostaty zegarowe cyfrowe wyróżniają się możliwością nastawienia trzech poziomów temperatur oraz opcją dowolnego zaprogramowania w ramach dostępnych programów. Urządzenie posiada mały ekran, na którym wyświetlana jest m.in. temperatura otoczenia, data, godzina i tryb programu, co znacznie ułatwia obsługę oraz kontrolowanie ustawień. Co ważne, termostaty tego typu posiadają również wejście do sterowania za pomocą telefonu, umożliwiające kontrolowanie temperatury, gdy jesteśmy poza domem. Termostaty pokojowe bimetalowe natomiast działają na zasadzie elementu aktywnego w postaci dwóch pasków metali o różnych współczynnikach rozszerzalności cieplnej, które wyginając się pod wpływem temperatury powodują otwarcie obwodu i przerwanie dopływu prądu. Technologia ta cechuje się dużą czułością na zmiany temperatur, niezawodnością i trwałością.

Termostat bimetalowy Fot. Hager

 Termostat bimetalowy

Termostaty bimetalowe Hager wyposażone są w lampkę kontrolną pokazującą tryb ogrzewania, a także posiadają funkcję ograniczania zakresu temperatur lub blokowanie temperatury na określonej wartości zadanej. Wszystkie te urządzenia montuje się natynkowo lub w puszcze podtynkowej o rozstawie punktów do mocowania 60 mm.

W asortymencie firmy Hager znaleźć można też modułowe termostaty wielofunkcyjne i czujniki temperatury. Posiadają one wiele zastosowań - wśród nich można wyróżnić: czujnik do regulacji temperatury nocnej, do ograniczania temperatury ogrzewania podłogowego, do kontrolowania temperatury ciepłej wody i do określania temperatury na zewnątrz. Każdy produkt cechuje się intuicyjną obsługą oraz szerokim zakresem temperatur, co daje możliwość dostosowania poziomu ciepła we wnętrzu do wymagań każdego użytkownika. 

Termostat wielofunkcyjny Fot. Hager

Termostat wielofunkcyjny

Więcej na: www.hager.pl

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Hager Polo Sp. z o.o.
ul. Fabryczna 10, Tychy
tel.  +48 32 32 40 100
fax.  +48 32 32 40 150
www.hager.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl