Startuje konkurs projektowy element14 „Safe & Sound” na urządzenia elektroniczne do noszenia - TEXAS INSTRUMENTS - MIKROKONTROLERY - KONKURS TECHNOLOGICZNY - ELEKTRONIKA DO NOSZENIA - WEARABLE ELECTRONIC
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Startuje konkurs projektowy element14 „Safe & Sound” na urządzenia elektroniczne do noszenia
drukuj stronę
poleć znajomemu

Startuje konkurs projektowy element14 „Safe & Sound” na urządzenia elektroniczne do noszenia

Startuje konkurs projektowy element14 „Safe & Sound” na urządzenia elektroniczne do noszenia
fot. Texas Instruments

15 projektantów skorzysta z płytek i zestawów rozwojowych Texas Instruments (TI), aby opracować i stworzyć urządzenia elektroniczne do noszenia, które będą promować bezpieczeństwo

element14 jako największa na świecie społeczność projektantów urządzeń elektronicznych, uruchomiła nowy konkurs projektowy dla projektantów i inżynierów o nazwie „Safe and Sound”.  W tym sponsorowanym przez firmę Texas Instruments (TI) konkursie wyzwanie element14 podejmie 15 członków społeczności, których zadaniem będzie opracowanie urządzenia do noszenia, które chroni użytkownika przed zagrożeniami osobistymi i związanymi z otoczeniem, a także monitoruje zdrowie lub zabezpiecza własność przed kradzieżą.

Obszary zastosowań dla tego rozwiązania są nieskończone i obejmują wszystkie obszary pracy oraz życia, niezależnie od tego czy użytkownik sam wraca nocą do domu, czy pracuje w otoczeniu przemysłowym, gdzie stawia czoła różnym zagrożeniom. Celem konkursu „Safe and Sound” zorganizowanego przez społeczność element14 jest rozwiązanie problemów z bezpieczeństwem za pośrednictwem urządzeń do noszenia — umieszczając rozwiązania technologiczne w odzieży, zegarkach, naszyjnikach, brelokach lub opaskach.

element14 przyjmuje zgłoszenia od inżynierów elektroników, projektantów odzieży sportowej i wytwórców, których zadaniem będzie opracowanie i stworzenie rozwiązania do noszenia, aby nasze najbliższe otoczenie stało się bezpieczniejsze.

 – Członkowie społeczności element14 zawsze zaskakują i sprawiają nam wiele radości, odpowiadając na nasze wyzwania projektowe. Rynek urządzeń do noszenia to obszar, który wymaga nowatorskiego podejścia i kreatywności. Jesteśmy przekonani, że nasi członkowie staną na wysokości zadania i swoje umiejętności spożytkują, aby rozwiązać najważniejsze problemy pracodawców i pracowników w zakresie bezpieczeństwa w domu oraz w pracy – powiedziała Dianne Kibbey, dyrektor globalny ds. Social Media i społeczności element14.

Zgłoszenia do konkursu Safe and Sound przyjmowane są do 27 stycznia 2017 r. a13 lutego 2017 r. zostanie ogłoszonych piętnastu oficjalnych uczestników. Ich zadaniem będzie zintegrowanie niskoenergetycznego i wysoce wydajnego mikrokontrolera MSP432™ (MCU) TI, korzystając z zestawu projektowego MSP432 LaunchPad™, jako głównego modułu MCU w swoich konstrukcjach. Uczestnicy mogą również korzystać z dodatkowych komponentów uwzględnionych w oficjalnym konkursowym zestawie projektowym element14. Szczegóły dotyczące produktu są dostępne na liście zestawów na stronie www.element14.com/safeandsound. Każdy z 15 uczestników będzie zamieszczał cotygodniowe raporty na blogu, umieszczając zdjęcia i filmy na stronach społeczności element14.

 – Technologia to nasza pasja.  Cały czas pracujemy nad tym, aby zmienić definicję tego, co jest możliwe, i stworzyć możliwości dla technologii TI, aby mogły usprawnić życie użytkowników w każdym regionie świata.  Nie możemy się doczekać, aż społeczność element14 zaprezentuje swoje rozwiązania, które zadbają o nasze bezpieczeństwo dzięki innowacjom i kreatywności.  Jesteśmy bardzo ciekawi ich pomysłów - chętnie też wspomożemy inżynierów w korzystaniu z najnowszych rozwiązań technologicznych TI – powiedziała Punya Prakash, kierownik ds. produktów, dział mikrokontrolerów MSP TI.

Finaliści będą mieli czas do 12 maja 2017 r. na przesłanie swoich projektów. Prace będą oceniane z uwzględnieniem oryginalności, innowacyjności i jakości rozwiązań technicznych przez panel sędziowski złożony z ekspertów TI oraz branży urządzeń do noszenia. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni do końca maja 2017 r.

Zdobywca głównej nagrody otrzyma quadkopter DJI Phantom 4 o wartości 1600 USD. Drugie miejsce zostanie nagrodzone quadkopterem DJI Phantom 3 Professional o wartości 800 USD. Autorzy wszystkich pozostałych projektów, które zostaną opublikowane na stronach element14, otrzymają zegarek sportowy z rejestratorem danych USB i 96-segmentowym wyświetlaczem LCD.

Aby dowiedzieć się więcej o konkursie projektowym „Safe and Sound” i przesłać swoje zgłoszenie, odwiedź stronę internetową: www.element14.com/safeandsound 

Oświadczenie:

Firma Texas Instruments Incorporated i jej filie (TI) zastrzegają sobie prawo do wprowadzania korekt, rozszerzeń, usprawnień i innych zmian w ich produktach półprzewodnikowych oraz usługach, zgodnie z brzmieniem dokumentu JESD46 (najnowsze wydanie), a także do zaprzestania oferowania produktów i świadczenia usług zgodnie z brzmieniem dokumentu JESD48 (najnowsze wydanie). Nabywcy powinni zapoznać się z najnowszymi informacjami przed złożeniem zamówienia i sprawdzić, czy są one aktualne oraz kompletne. Sprzedaż wszystkich produktów półprzewodnikowych (w niniejszym dokumencie określanych również jako „komponenty”) podlega warunkom i postanowieniom TI, które są przesyłane w momencie potwierdzenia zamówienia. TI gwarantuje sprawność komponentów zgodnie z danymi technicznymi dostępnymi w momencie sprzedaży, zgodnie z gwarancją w warunkach i postanowieniach TI obejmujących sprzedaż produktów półprzewodnikowych. Testowanie i inne techniki kontroli jakości są stosowane w zakresie, który według TI jest zgodny z brzmieniem gwarancji. Z wyjątkiem sytuacji określonych odpowiednimi przepisami testowanie wszystkich parametrów poszczególnych komponentów nie musi być przeprowadzane. TI nie ponosi odpowiedzialności za wspomaganie zastosowań ani konstrukcję zakupionych produktów. Kupujący są odpowiedzialni za ich produkty i zastosowania z wykorzystaniem komponentów TI. Aby ograniczyć ryzyko związane z zakupionymi produktami i zastosowaniami, nabywcy powinni odpowiednio zaprojektować zabezpieczenia. TI nie gwarantuje ani nie potwierdza, iż jakakolwiek licencja, w sposób wyrażony lub dorozumiany, jest udzielana w ramach jakichkolwiek praw patentowych, autorskich, dotyczących prac zbiorowych bądź innych obejmujących własność intelektualną dotyczącą dowolnego połączenia, urządzenia czy procesu, w którym komponenty TI lub usługi są używane. Informacje publikowane przez TI dotyczące produktów innych producentów lub usług nie stanowią licencji do korzystania z tych produktów lub usług, ani nie wyrażają żadnych obejmujących ich gwarancji czy aprobaty. Korzystanie z tych informacji może wiązać się z koniecznością posiadania licencji innego producenta z uwagi na jego patenty lub własność intelektualną, bądź licencji TI obejmującej patenty czy inną własność intelektualną TI.

Reprodukcja obszernych fragmentów informacji TI, umieszczonych w opracowaniach bądź specyfikacjach TI, jest dopuszczalne wyłącznie pod warunkiem zachowania ich pełnego brzmienia, włącznie z powiązanymi gwarancjami, warunkami, ograniczeniami i informacjami. TI nie przyjmuje odpowiedzialności za zmodyfikowaną dokumentację. Informacje innych producentów mogą podlegać dodatkowym ograniczeniom. Odsprzedaż komponentów TI lub usług z dokumentacją różniącą się bądź wykraczającą poza parametry wyrażone przez TI dla danego komponentu bądź usługi stanowi naruszenie warunków gwarancji oraz powoduje jej wygaśnięcie dla powiązanych komponentów TI lub usług i jest nieetyczną praktyką biznesową. TI nie ponosi odpowiedzialności za taką dokumentację. Kupujący potwierdza i wyraża zgodę na to, że jest odpowiedzialny za zachowanie zgodności z przepisami prawa, regulacjami i wymogami dotyczącymi bezpieczeństwa jego produktów, a także korzystania z komponentów TI w jego zastosowaniach, bez względu na jakiekolwiek informacje związane z zastosowaniami lub usługami wsparcia świadczonymi przez TI. Kupujący potwierdza i oświadcza, że posiada wiedzę potrzebną do zaprojektowania i wdrożenia zabezpieczeń, które chronią przed niebezpiecznymi konsekwencjami defektów oraz awarii, a także zmniejszają prawdopodobieństwo usterek, które mogą spowodować odniesienie obrażeń. Kupujący zrekompensuje w pełni TI i jej filiom jakiekolwiek odszkodowania wynikające z wykorzystania komponentów TI w zastosowaniach, gdzie bezpieczeństwo ma znaczenie krytyczne. W niektórych przypadkach komponenty TI mogą być promowane z uwzględnieniem zastosowań, gdzie bezpieczeństwo ma znaczenie krytyczne. Przy takich komponentach celem TI jest pomoc klientom w projektowaniu i tworzeniu ich własnych rozwiązań końcowych, które spełniają standardy oraz wymogi bezpieczeństwa. Niezależnie od powyższego komponenty te są objęte niniejszymi warunkami. Żadne komponenty TI nie są objęte autoryzacją do stosowania w urządzeniach FDA Class III (lub w podobnych sprzętach medycznych podtrzymujących życie) za wyjątkiem sytuacji, w których autoryzowani przedstawiciele stron sporządzili specjalną umowę definiującą takie wykorzystanie. Tylko te komponenty TI, które zostały określone przez TI jako zaprojektowane do celów wojskowych lub wykonane z „ulepszonych tworzyw sztucznych”, są opracowane i przeznaczone do wykorzystania w wojsku/lotnictwie. Kupujący potwierdza i zaświadcza, że wykorzystanie do dowolnych celów wojskowych czy lotniczych komponentów TI, które nie zostały przeznaczone do takich zastosowań, stanowi ryzyko wyłącznie ze strony nabywcy, i że jest on odpowiedzialny za zgodność ze wszystkimi wymogami prawnymi oraz regulacyjnymi, powiązanymi z takim wykorzystaniem. TI oznacza określone komponenty jako zgodne z wymogami normy ISO/TS16949, głównie w zastosowaniach motoryzacyjnych. W przypadku korzystania z produktów innych niż określone TI nie ponosi odpowiedzialności za niezgodność z normą ISO/TS16949.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
pl.farnell.com
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl