Motorola i element14 wprowadzają zestawy Moto Mods Development Kit (MDK) - MOTOROLA - SMARTFONY - ZESTAW DEWELOPERSKI - PŁYTKA PROJEKTOWA - PROTOTYPOWANIE - MOTO MODS DEVELOPMENT KIT
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Motorola i element14 wprowadzają zestawy Moto Mods Development Kit (MDK)
drukuj stronę
poleć znajomemu

Motorola i element14 wprowadzają zestawy Moto Mods Development Kit (MDK)

Motorola i element14 wprowadzają zestawy Moto Mods Development Kit (MDK)
fot. Farnell element14

Dzięki zestawowi Moto Mods Development Kit przyszłość akcesoriów do smartfonów znalazła się w rękach społeczności niezależnych twórców i deweloperów.

W sprzedaży pojawiły się właśnie nowe zestawy Moto Mods Development Kit (MDK), zaprojektowane z myślą o społeczności twórców. Są one dostępne wyłącznie w ofercie firmy Farnell element14, gdyż element14, na podstawie niedawno podpisanej umowy, stał się nowym globalnym partnerem Motoroli w zakresie dystrybucji i produkcji.

Zestawy MDK można podłączyć do nowych smartfonów serii Motorola Moto Z. Pozwalają rozszerzać funkcje telefonu poprzez tworzenie własnych aplikacji elektronicznych, określanych mianem Moto Mods. Zestaw jest już dostępny w sprzedaży w Europie, wyłącznie w ofercie firmy Farnell element14.

Jako wiodący producent i dystrybutor produktów dla społeczności twórców i deweloperów oraz największy dostawca komputerów jednoukładowych , element14 stanowił naturalny wybór dla Motoroli, gdy ta przygotowywała się do wprowadzenia na rynek zestawów Moto Mods Development Kit. Zestawy MDK mają potencjał, by zrewolucjonizować przyszłość smartfonów.

„W element14 wierzymy, że największe innowacje w przemyśle powstają, gdy technologie na których bazują stają się powszechnie dostępne.” – powiedziała Claire Doyle, główna dyrektor działu komputerów jednoukładowych w element14. „By to osiągnąć, zmieniamy realia rynku produktów dla twórców i deweloperów poprzez współpracę z największymi, globalnymi markami. Bardzo się cieszymy, że będziemy wyłącznym partnerem Motoroli w zakresie zestawów Moto Mods Development Kit.”

Posiadacze dowolnego smartfona z serii Moto Z mogą nabyć zestawy MDK wyłącznie w element14, co pozwoli im łatwo prototypować projekty Moto Mods, natychmiastowo zmieniając ich telefon w zupełnie nowe, unikalne urządzenie. Moduły Moto Mods magnetycznie przyczepiają się do tylnej ścianki smartfona, integrując się w jedną całość ze słuchawką i tymczasowo przeistaczając telefon w dowolne inne urządzenie, takie jak np. głośnik czy nawet projektor.  Motorola, wraz z element14, to jedyni producenci, oferujący tak wysoki stopień dostosowania telefonu do własnych potrzeb.

Ta unikalna możliwość, uzyskiwana za pomocą modułów Moto Mods, została osiągnięta dzięki rewolucyjnemu Moto Mod Smart Surface. Jest to płaskie złącze, pozwalające na bezpośrednie połączenie elektryczne zewnętrznego modułu do telefonu, dając deweloperom dostęp do zasilania i linii danych urządzenia. Złącze to umożliwia samodzielne tworzenie własnego sprzętu, który będzie sterowany z poziomu słuchawki. Dodatkowo zapewnia deweloperom możliwość projektowania i komercjalizacji własnych modułów Moto Mods, odkrywając przed społecznością pomysłowych twórców nowe pokłady kreatywności.

Motorola wybrała element14 by jako jedyny wprowadził ten nowy produkt na globalny rynek, ze względu na wiodącą pozycję element14 w środowisku twórców i deweloperów, jego udziały w światowym rynku oraz doświadczenie w tej rozwijającej się dziedzinie. Zestaw Moto Mods Development Kit to prawdziwa rewolucja w przemyśle smartfonów. Technologia, która jeszcze niedawno była zarezerwowana tylko dla osób bezpośrednio zaangażowanych w produkcję smartfonów, stała się dostępna dla wszystkich – dając im szansę wpłynąć na kształt powstającego ekosystemu, który zmieni przyszłość technologii mobilnych.

Zestaw Moto Mods Development Kit zawiera wszystko, co użytkownicy potrzebują, by podłączyć elementy elektroniczne do ich smartfonów serii Moto Z i błyskawicznie rozpocząć prototypowanie. W zestawie znajduje się płytka prototypowa do lutowania komponentów, przykładowa obudowa oraz referencyjny moduł Moto Mod. Wszystkie te komponenty można także nabyć oddzielnie, w ramach oferty element14.

element14 umożliwia także zakup płytki adaptera Motorola HAT Adapter Board, która pozwala rozszerzyć referencyjny Moto Mod, by mógł być stosowany w połączeniu z modułami do Raspberry Pi i Motorola Personality Cards (Audio, Battery, Display i Sensor). Wraz z adapterem dostarczane są kompletne schematy elektryczne i mechaniczne, firmware do modułów Moto Mod i przykładowe aplikacje na Androida, które pokazują jak tworzyć własne prototypy.

Zestaw Moto Mods Development Kit, płytka HAT Adapter Board, moduły Personality Cards i dodatkowe płytki prototypowe można już teraz nabyć w element14. Produkty te będą dostępne na innych rynkach w późniejszym okresie tego roku.

Aby dowiedzieć się więcej na temat zestawu Moto Mods Development Kit i złożyć zamówienie już dziś, zajrzyj www.element14.com/community/groups/moto-mods.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

Farnell, An Avnet Company
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl