LG i Volkswagen będą wspólnie rozwijać innowacyjną platformę Connected Car - VOLKSWAGEN - LG ELECTRONICS - SMART HOME - CONNECTED CAR
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności LG i Volkswagen będą wspólnie rozwijać innowacyjną platformę Connected Car
drukuj stronę
poleć znajomemu

LG i Volkswagen będą wspólnie rozwijać innowacyjną platformę Connected Car

LG i Volkswagen będą wspólnie rozwijać innowacyjną platformę Connected Car
fot. VW

Firma LG Electronics i koncern samochodowy Volkswagen podpisały wstępne porozumienie w sprawie wspólnych badań i rozwoju platformy usługowej nowej generacji „Connected Car”.

Obydwa przedsiębiorstwa będą w przyszłości wspólnie pracować nad nową generacją przyjaznej użytkownikowi platformy usługowej, przeznaczonej do różnych modeli Volkswagena i zapewniającej jeszcze lepszą współpracę samochodu z Internetem. Będzie się ona opierać na najnowszych technologiach wykorzystujących dane zgromadzone w chmurze i zapewni kierowcy łatwy cyfrowy dostęp do wielu usług, w tym np. inteligentnych urządzeń domowych (Smart Home) czy usług internetowych związanych z obecnością użytkownika w konkretnym miejscu. 

W najbliższych latach obydwie firmy skoncentrują się na: 

  • rozwoju technologii łączących Connected Car i Smart Home tak, by kierowca mógł w czasie jazdy zarządzać działaniem i kontrolować inteligentne urządzenia domowe, np. oświetlenie mieszkania, działanie systemów alarmowych czy domowych sprzętów; 
  • rozwoju centrum informacyjnego, które w sposób intuicyjny i bezpieczny pozwoli kierowcy korzystać z bardzo szerokiego zakresu danych przekazywanych w czasie rzeczywistym; 
  • rozwoju technologii multimedialnych nowej generacji na potrzeby samochodów współpracujących z Internetem. 

Podczas podpisywania umowy w siedzibie koncernu Volkswagen obecni byli ze strony LG Electronics Richard Choi, szef LG Cloud Center oraz Lee Sang-yong, szef LG Vehicle Infotainment System Research Lab. Volkswagena reprezentował prof. Thomas Form, szef działu badań koncernu w zakresie Elektroniki i Samochodu, a także Robert Kattner, szef działu Samochodowych Systemów Informacyjnych. 

  Volkswagen rozwija cyfryzację samochodów wszystkich swoich marek. Najważniejsi w tym procesie są nasi klienci, dla nich komfort, bezpieczeństwo i oszczędność energetyczna liczą się najbardziej. LG jest mocnym i wiarygodnym partnerem, gdy chodzi o wdrażanie nowych technologii i jedną z najbardziej innowacyjnych firm w dziedzinie gospodarstw domowych i ich powiązania z Internetem. Cieszymy się na naszą współpracę oraz z faktu, że będziemy mogli stworzyć dla naszych klientów proste i wygodne rozwiązania Smart Home powiązane z multimediami w naszych samochodach – stwierdził Thomas Form podczas podpisywania umowy. 

  LG Electronics i Volkswagen łączą siły rozwijając innowacyjną platformę Connected Car, pozwalającą na szeroką integrację usług typu Smart Home oraz na zastosowanie otwartych technologii wymiany danych internetowych IoT (Internet of Things). Jesteśmy przekonani, że know-how firmy LG dotyczący inteligentnych technologii oraz wiodąca rola Volkswagena na rynku samochodowym zrewolucjonizują sposób, w jaki kierowcy będą korzystać ze swoich samochodów – stwierdził Richard Choi.

Porozumienie to jest przykładem długoletniej współpracy między LG a Volkswagenem. LG należy do pierwszych przedsiębiorstw branży elektronicznej specjalizujących się w urządzeniach dla przemysłu samochodowego. Od 2007 roku firma dostarcza produkty audiowizualne do samochodów i wyznacza wysokie standardy w dziedzinie niezawodności oraz innowacji technicznych. 

W marcu 2015 roku filia Volkswagena, Italdesign Guigiaro, przedstawiła z okazji Salonu Samochodowego w Genewie model studyjny GEA, do którego siedem podstawowych komponentów dostarczyło LG. Były wśród nich holograficzne wyświetlacze, Smart Watch połączony z autem, a także tylne lampy i kamera. Od lipca LG należy do strategicznych dostawców elektroniki dla Volkswagena i jest przedsiębiorstwem partnerskim jego programu FAST (Future Automotive Supply Tracks). Podczas targów CES na początku bieżącego roku obydwie firmy zaprezentowały system Smart Home, który wzbudził powszechne uznanie. System umożliwia sterowanie urządzeniami domowymi na odległość z samochodu:

Źródło: Volkswagen Group Polska

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl