PORT PC: Blokowanie rozwoju OZE to duży błąd w rozwoju energetyki w Polsce - PORTPC - USTAWA O OZE
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności PORT PC: Blokowanie rozwoju OZE to duży błąd w rozwoju energetyki w Polsce
drukuj stronę
poleć znajomemu

PORT PC: Blokowanie rozwoju OZE to duży błąd w rozwoju energetyki w Polsce

PORT PC: Blokowanie rozwoju OZE to duży błąd w rozwoju energetyki w Polsce
fot. Pompa ciepła

W związku z wejściem w życie nowelizacji Ustawy o Odnawialnych Źródłach Energii (1 lipca br.) Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła wystosowała pismo do Ministra Energii przedstawiające stanowisko Organizacji w tej kwestii.

Zdaniem PORT PC Ustawa w obecnym kształcie wstrzyma rozwój energetyki odnawialnej – w tym również przydomowych inwestycji prosumenckich. Podobnie jak nowo przyjęta ustawa „odległościowa” trwale zablokuje rozwój energetyki wiatrowej w Polsce.

W stanowisku zwrócono uwagę m.in. na brak uwzględnienia w nowelizacji mechanizmów wsparcia dla produkcji ciepła z OZE. Organizacja argumentuje, że „uwolnienie potencjału produkcji ciepła z OZE może być ogromną szansą dla likwidacji problemu tzw. „niskiej emisji” zanieczyszczeń powietrza, z którym boryka się znaczna część Polski”. Zamiana kotłów węglowych na mikroinstalacje OZE, w tym  pompy ciepła, wykorzystujące tylko i wyłącznie energię wyprodukowaną w Polsce, to jeden ze skutecznych, bezpiecznych energetycznie
i trwałych sposobów radzenia sobie z tym wyzwaniem.

Stanowisko PORT PC miało na celu zwrócenie uwagi Ministerstwa Energii na konieczność opracowania kompleksowej strategii rozwoju energetyki z uwzględnieniem realnego wzrostu udziału odnawialnych źródeł energii w ogólnym miksie energetycznym kraju.

„Uważamy, że dalsze ograniczanie rozwoju OZE w Polsce wynikające z przyjętych w ostatnim czasie aktów prawnych przyczyni się do brzemiennych w skutkach dysproporcji w stosunku do gospodarek krajów wysokorozwiniętych. Stabilny i sprawiedliwy społecznie system wsparcia dla produkcji energii ze źródeł odnawialnych może stać się motorem napędowym rozwoju polskiej gospodarki.” – pisze PORT PC w stanowisku do Ministra Energii.

PORT PC wyraża nadzieję, że kolejne działania władz państwa, również te ustawodawcze, będą brały pod uwagę potrzebę stanowczego wsparcia rozwoju energetyki odnawialnej w Polsce ponad wszelkimi podziałami politycznymi.

Pełna treść stanowiska: http://portpc.pl/stanowisko-port-pc-blokowanie-rozwoju-oze-duzy-blad-rozwoju-energetyki-polsce/

Źródło: PORT PC

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl