Integracja sieci niskiego napięcia z koncepcją Internetu Rzeczy, Usług i Ludzi - ABB - INTERNET RZECZY - EKIP SMARTVISION - IOTSP - EMAX 2
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Integracja sieci niskiego napięcia z koncepcją Internetu Rzeczy, Usług i Ludzi
drukuj stronę
poleć znajomemu

Integracja sieci niskiego napięcia z koncepcją Internetu Rzeczy, Usług i Ludzi

Integracja sieci niskiego napięcia z koncepcją Internetu Rzeczy, Usług i Ludzi
fot. ABB

Nowa działająca w chmurze platforma Ekip SmartVision pozwala obniżyć koszty energii w różnych sektorach przemysłu nawet o 30 proc.

Firma ABB włącza systemy elektryczne w koncepcję Internetu Rzeczy, Usług i Ludzi, aby zmienić sposób, w jaki przedsiębiorstwa monitorują, optymalizują i zarządzają kosztami energii oraz obciążeniem mocą. Ekip SmartVision podnosi niezawodność i może zwiększyć oszczędność energii nawet o 30 proc.

Ekip SmartVision łączy w sobie możliwości łączności i detekcji wyłączników ABB Emax 2 z platformą w chmurze, dostarczając przydatne informacje na potrzeby zaawansowanego zarządzania energią, zdalnego nadzoru i diagnostyki. Zużycie energii, koszty i sposób korzystania z energii elektrycznej są stale monitorowane i analizowane, co pozwala łatwiej i szybciej wdrażać strategie zarządzania nią.

Zoptymalizowana strategia zarządzania energią elektryczną może zmniejszyć szczytowy pobór i - zależnie od lokalnych taryf - obniżyć rachunki za energię elektryczną nawet o 20 proc. Dodatkowe 10 proc. oszczędności można osiągnąć na drodze zwiększania efektywności, co jest możliwe dzięki monitorowaniu zapotrzebowania na energię i analizie porównawczej.

Platforma Ekip SmartVision komunikuje się z wyłącznikiem Emax 2, korzystając z jego wbudowanej inteligencji i możliwości łączności. Emax 2 łączy się z urządzeniami zainstalowanymi w systemie elektrycznym - takimi jak wyłączniki w matrycowych obudowach, wyłączniki miniaturowe, elementy chroniące przed zwarciami łukowymi i multimetry - które stają się czujnikami zdolnymi do pomiarów i udostępniania danych. Ekip SmartVision zbiera wszystkie dane i dostarcza informacje pozwalające osobom zarządzającym obiektem na skuteczną analizę i podejmowanie decyzji.

Platforma Ekip SmartVision

 – ABB to pierwsza firma oferująca oparte na chmurze połączenie z wyłącznikami na obiekcie, co pozwala na zaawansowane zarządzanie energią i monitorowanie jej zużycia. To kolejny krok naprzód w ramach strategii innowacji ABB ku integracji Internetu Rzeczy, Usług i Ludzi z urządzeniami, technologiami oraz procesami wykorzystywanymi przez firmy każdego dnia. Zgodnie z naszą strategią Next Level korzystamy z doskonałej znajomości zagadnień energetycznych, aby pomóc klientom znacząco zwiększyć efektywność ich systemów elektrycznych  powiedział Tarak Mehta, prezydent Dywizji Produktów i Systemów Elektryfikacji w ABB.

Platforma Ekip SmartVision umożliwia bezpośredni nadzór nad elementami elektrycznymi nawet w najbardziej złożonych instalacjach elektrycznych. Dzięki automatycznym alertom, natychmiastowemu dostępowi do dokumentacji z wielu urządzeń i funkcjom zdalnej diagnostyki, konserwacja staje się prostsza niż kiedykolwiek. Architektura oparta na chmurze sprawia, że z platformą Ekip SmartVision można pracować z dowolnego miejsca za pomocą smartfona, tabletu lub komputera.

Platforma Ekip SmartVision, idealna do stosowania w małych i średnich przedsiębiorstwach oraz budynkach komercyjnych, będzie dostępna na rynku w późniejszym okresie 2016 roku.

Internet Rzeczy, Usług i Ludzi (Internet of Things, Services and People)

Od ponad dekady ABB rozwija swoje systemy sterowania, rozwiązania komunikacyjne, czujniki i oprogramowanie tak, aby były one zgodne z koncepcją Internetu Rzeczy, Usług i Ludzi. Technologie te umożliwiają klientom z sektora przemysłu, użyteczności publicznej i infrastruktury analizowanie swoich danych w bardziej inteligentny sposób i tym samym pozwalają zoptymalizować zarządzanie operacyjne przy jednoczesnym zwiększeniu produktywności i elastyczności. Produkt przedstawiony w niniejszej informacji prasowej stanowi kolejne rozszerzenie oferty ABB w tym obszarze.

Więcej informacji na stronie: www.abb.com/iotsp

Źródło: ABB

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
ABB Sp. z o.o.
ul. Żegańska 1, Warszawa
tel.  +48 22 223 77 77
www.abb.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl