Relacja z Konferencji Industry 4.0 - przemysł przyszłości - PHOENIX CONTACT - OPTYMALIZACJA PROCESÓW - OPTYMALIZACJA PRODUKCJI - PRZEMYSŁ 4.0 - ALFA ELEKTRO - INDUSTRY 4.0
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Relacja z Konferencji Industry 4.0 - przemysł przyszłości
drukuj stronę
poleć znajomemu

Relacja z Konferencji Industry 4.0 - przemysł przyszłości

Relacja z Konferencji Industry 4.0 - przemysł przyszłości
fot. Phoenix Contact

19 kwietnia 2016 do hotelu Hilton w Łodzi przybyło prawie 200 uczestników konferencji Industry 4.0 - przemysł przyszłości, której organizatorami byli Phoenix Contact oraz Alfa Elektro. Spotkanie to poświęcono przyszłym technologiom przemysłowym, współdziałaniu maszyn i ludzi oraz rozwiązaniom z zakresu Industry 4.0. Podczas konferencji była okazja do wysłuchania wystąpień kilkunastu specjalistów w tej dziedzinie.

  Stoimy właśnie w obliczu czwartej rewolucji przemysłowej, która wymuszona została koniecznością współpracy urządzeń on-line na wszystkich etapach procesu produkcji. Te „inteligentne” rozbudowane struktury, wymieniają dane pomiędzy najdrobniejszymi elementami dążąc do największej samooptymalizacji procesu produkcyjnego. Mamy więc do czynienia z kolejnym etapem rozwoju produkcji przemysłowej. Człowiek, maszyna i sam produkt łączą się w inteligentną i samodzielną sieć. Teraz elastyczne dostosowanie produkcji do potrzeb klienta, bez kosztownej przebudowy infrastruktury staje się możliwe! Tworzy się rzeczywistość wirtualno-fizyczna – powiedział Maciej Merek, prezes Phoenix Contact Sp. z o.o.

Tematykę Industry 4.0 omówili w czasie konferencji m.in. prof. Kuo-Ming Chao z Coventry University, prof. Mirosław Kutyłowski z Politechniki Wrocławskiej oraz praktycy przemysłu, tacy jak Frank Knafla z firmy Phoenix Contact. Pod hasłem „Industry 4.0 – przemysł przyszłości” zostały zaprezentowane najnowsze rozwiązania techniczne i odkrycia naukowe, a także kierunki rozwoju
i perspektywy na przyszłość. Całość spotkania wraz z ożywionym panelem dyskusyjnym na podsumowaniu dnia poprowadził Marcin Prokop. 

Całość spotkania wraz z ożywionym panelem dyskusyjnym na podsumowaniu dnia poprowadził Marcin Prokop.

Uczestnicy mieli możliwość podzielenia się własnymi doświadczeniami i spostrzeżeniami również podczas wieczornego bankietu, którego znakomitą oprawę artystyczną zapewnił występ Andrzeja Poniedzielskiego.

Uczestnicy mieli możliwość podzielenia się własnymi doświadczeniami i spostrzeżeniami również podczas wieczornego bankietu, którego znakomitą oprawę artystyczną zapewnił występ Andrzeja Poniedzielskiego.

Źródło: Phoenix Contact

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Phoenix Contact Sp. z o.o.
Phoenix Contact Sp. z o.o.
ul. Bierutowska 57-59, Wrocław
tel.  071 39 80 410
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl