Innowacje ABB podnoszą efektywność energetyczną w budynku Microsoftu - MICROSOFT - KNX - ABB - EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA - AUTOMATYKA BUDYNKOWA - INTELIGENTNY BIUROWIEC
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Innowacje ABB podnoszą efektywność energetyczną w budynku Microsoftu
drukuj stronę
poleć znajomemu

Innowacje ABB podnoszą efektywność energetyczną w budynku Microsoftu

Innowacje ABB podnoszą efektywność energetyczną w budynku Microsoftu
fot. ABB

Innowacyjne rozwiązanie wykorzystujące platformę automatyki budynku KNX ABB poprawia wydajność energetyczną i zmienia biurowiec firmy Microsoft w Danii w inteligentny, przyjazny dla otoczenia budynek. Wyrafinowane funkcje sterowania pracują w zgodzie z naturalnym rytmem dnia, przyczyniając się do stworzenia komfortowych warunków pracy.

ABB dostarczyła swoje najnowsze produkty z obszaru automatyki budynkowej do nowych biur firmy Microsoft w pobliżu Kopenhagi. Rozwiązania przyczyniają się do zwiększenia efektywności energetycznej i komfortu użytkowania biur. Sprawdzona platforma sterowania KNX od ABB, stosowana w kilku tysiącach instalacji na całym świecie, bazuje na filozofii Internetu Rzeczy, Usług i Ludzi, by dostosowywać funkcje sterowania do naturalnego rytmu dnia. Badania wykazały, że inteligentne sterowanie budynkiem może zredukować zużycie energii nawet o 30 proc. 

Położony w Lyngby na przedmieściach Kopenhagi, nowy budynek Microsoftu o powierzchni 18 000 m2 składa się z dwóch sąsiadujących ze sobą sześcianów, z dużym atrium w kształcie litery V, zapewniającym dopływ światła i przestronne miejsce pracy. Oprócz tego, inteligentny system obsługi budynku ABB jest opracowany tak, by utrzymywać we wnętrzu doskonały klimat dzięki zoptymalizowanej temperaturze, jakości powietrza i oświetleniu. 

inteligentny system obsługi budynku ABB jest opracowany tak, by utrzymywać we wnętrzu doskonały klimat dzięki zoptymalizowanej temperaturze, jakości powietrza i oświetleniu.

 – To przełomowy budynek, wykorzystujący najnowocześniejsze rozwiązania odpowiednie dla wiodącej firmy technologicznej, takiej jak Microsoft. To doskonały przykład tego, jak dwóch pionierów w dziedzinie technologii współpracuje w celu ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko dzięki wykorzystaniu technologii internetu rzeczy, ludzi i usług – powiedział Tarak Mehta, szef Globalnej Dywizji Produktów i Systemów Elektryfikacji ABB. 

Fasada i dach budynku są wykonane ze szkła, co ułatwia wykorzystanie światła dziennego. Czujniki mierzą stopień dopływu światła słonecznego, zaś funkcja wykrywania obecności ludzi w budynku i system sterują oświetleniem i roletami. Dzięki wykorzystaniu ciepła i światła słonecznego oraz odpowiedniej regulacji rolet, można oszczędzać energię bez szkody dla komfortu pracownika. Badania potwierdziły oszczędności na poziomie 20-60 proc. w zakresie zużycia energii na oświetlenie - odpowiada ono za 30 proc. zużycia energii w budynku. 

Projekt budynku Microsoft został zrealizowany przez duńskiego wykonawcę z branży elektrycznej, firmę Hoffmann. 

Źródło: ABB

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
ABB Sp. z o.o.
ul. Żegańska 1, Warszawa
tel.  +48 22 223 77 77
www.abb.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl