Innowacje ABB podnoszą efektywność energetyczną w budynku Microsoftu - MICROSOFT - KNX - ABB - EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA - AUTOMATYKA BUDYNKOWA - INTELIGENTNY BIUROWIEC
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Innowacje ABB podnoszą efektywność energetyczną w budynku Microsoftu
drukuj stronę
poleć znajomemu

Innowacje ABB podnoszą efektywność energetyczną w budynku Microsoftu

Innowacje ABB podnoszą efektywność energetyczną w budynku Microsoftu
fot. ABB

Innowacyjne rozwiązanie wykorzystujące platformę automatyki budynku KNX ABB poprawia wydajność energetyczną i zmienia biurowiec firmy Microsoft w Danii w inteligentny, przyjazny dla otoczenia budynek. Wyrafinowane funkcje sterowania pracują w zgodzie z naturalnym rytmem dnia, przyczyniając się do stworzenia komfortowych warunków pracy.

ABB dostarczyła swoje najnowsze produkty z obszaru automatyki budynkowej do nowych biur firmy Microsoft w pobliżu Kopenhagi. Rozwiązania przyczyniają się do zwiększenia efektywności energetycznej i komfortu użytkowania biur. Sprawdzona platforma sterowania KNX od ABB, stosowana w kilku tysiącach instalacji na całym świecie, bazuje na filozofii Internetu Rzeczy, Usług i Ludzi, by dostosowywać funkcje sterowania do naturalnego rytmu dnia. Badania wykazały, że inteligentne sterowanie budynkiem może zredukować zużycie energii nawet o 30 proc. 

Położony w Lyngby na przedmieściach Kopenhagi, nowy budynek Microsoftu o powierzchni 18 000 m2 składa się z dwóch sąsiadujących ze sobą sześcianów, z dużym atrium w kształcie litery V, zapewniającym dopływ światła i przestronne miejsce pracy. Oprócz tego, inteligentny system obsługi budynku ABB jest opracowany tak, by utrzymywać we wnętrzu doskonały klimat dzięki zoptymalizowanej temperaturze, jakości powietrza i oświetleniu. 

inteligentny system obsługi budynku ABB jest opracowany tak, by utrzymywać we wnętrzu doskonały klimat dzięki zoptymalizowanej temperaturze, jakości powietrza i oświetleniu.

 – To przełomowy budynek, wykorzystujący najnowocześniejsze rozwiązania odpowiednie dla wiodącej firmy technologicznej, takiej jak Microsoft. To doskonały przykład tego, jak dwóch pionierów w dziedzinie technologii współpracuje w celu ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko dzięki wykorzystaniu technologii internetu rzeczy, ludzi i usług – powiedział Tarak Mehta, szef Globalnej Dywizji Produktów i Systemów Elektryfikacji ABB. 

Fasada i dach budynku są wykonane ze szkła, co ułatwia wykorzystanie światła dziennego. Czujniki mierzą stopień dopływu światła słonecznego, zaś funkcja wykrywania obecności ludzi w budynku i system sterują oświetleniem i roletami. Dzięki wykorzystaniu ciepła i światła słonecznego oraz odpowiedniej regulacji rolet, można oszczędzać energię bez szkody dla komfortu pracownika. Badania potwierdziły oszczędności na poziomie 20-60 proc. w zakresie zużycia energii na oświetlenie - odpowiada ono za 30 proc. zużycia energii w budynku. 

Projekt budynku Microsoft został zrealizowany przez duńskiego wykonawcę z branży elektrycznej, firmę Hoffmann. 

Źródło: ABB

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
ABB Sp. z o.o.
ul. Żegańska 1, Warszawa
tel.  +48 22 223 77 77
www.abb.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl