ABB dostarczy transformatory dla Polskich Sieci Elektroenergetycznych za 80 mln zł - ABB - PSE - TRANSFORMATORY - ELEKTROENERGETYKA - MODERNIZACJA SIECI
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności ABB dostarczy transformatory dla Polskich Sieci Elektroenergetycznych za 80 mln zł
drukuj stronę
poleć znajomemu

ABB dostarczy transformatory dla Polskich Sieci Elektroenergetycznych za 80 mln zł

ABB dostarczy transformatory dla Polskich Sieci Elektroenergetycznych za 80 mln zł
fot. ABB

ABB w Polsce wygrała przetarg na dostawy transformatorów za 80 mln zł. Kontrakt dotyczy dostaw siedmiu sztuk transformatorów mocy dla Polskich Sieci Elektroenergetycznych S.A. Urządzenia posłużą do rozbudowy i modernizacji krajowej sieci elektroenergetycznej.

ABB, wiodący dostawca technologii energetyki i automatyki, otrzymał w ramach przeprowadzonego przetargu warte około 80 mln zł zamówienie od PSE S.A., krajowego operatora systemu przesyłowego. Przetarg dotyczy VI etapu modernizacji populacji transformatorów, w ramach którego ABB dostarczy 2 pakiety transformatorów: 5 sztuk o mocy 450 MVA i 2 sztuki o mocy 500 MVA. Masy całkowite tych jednostek dochodzą do 350 ton. Firma jest odpowiedzialna za projekt, dostawę, instalację oraz przekazanie do eksploatacji urządzeń. Dostawy planowane są na lata 2017-2020.

Wyprodukowane w łódzkiej fabryce ABB urządzenia zostaną zainstalowane na stacjach elektroenergetycznych w różnych częściach kraju. Część z nich zastąpi starszą, wymagającą wymiany populację transformatorów, inne zostaną zainstalowane na nowo budowanych lub modernizowanych stacjach elektroenergetycznych. Wymieniane urządzenia mają przyczynić się m.in. do zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego oraz podnieść niezawodność pracy sieci.

 – Wymogi klienta systematycznie rosną. Wyśrubowane zostały parametry takie jak: minimalne straty obciążeniowe, jałowe czy straty mocy pobieranej przez układ chłodzenia. Transformatory muszą wykazywać się dużą energooszczędnością przy jednoczesnym obniżonym poziomie hałasu. Priorytetem jest zapewnienie przepływu energii do odbiorców bez zakłóceń i przy minimalnych stratach. Coraz większą rolę w pozyskaniu zamówień odgrywa okres gwarancji, który dla tych kontraktów wynosi 7 lat - powiedział Robert Szejn, starszy kierownik obszaru sprzedaży w Dywizji Produktów i Systemów Energetyki ABB.

PSE S.A. jest stałym i jednym z największych klientów ABB w Polsce. – W ciągu ostatnich 5 lat ABB dostarczyła bezpośrednio do klienta urządzenia o łącznej wartości ponad 400 mln zł, a w dostawach pośrednich urządzenia o wartości około 250 mln zł. Jesteśmy wiodącym, krajowym producentem transformatorów. Nasze urządzenia są doskonale znane na rynku i wyprzedzają zagraniczną konkurencję – podsumował Jarosław Sokołowski, menedżer ds. kluczowych klientów dla PSE S.A w ABB.

Źródło: ABB

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
ABB Sp. z o.o.
ul. Żegańska 1, Warszawa
tel.  +48 22 223 77 77
www.abb.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl