Wyłączniki ABB posłużą do rozbudowy i modernizacji stacji elektroenergetycznych we wschodniej i centralnej Polsce - ABB - WYŁĄCZNIKI - ELEKTROENERGETYKA - PGE DYSTRYBUCJA - MODERNIZACJA SIECI - 110 KV
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Wyłączniki ABB posłużą do rozbudowy i modernizacji stacji elektroenergetycznych we wschodniej i centralnej Polsce
drukuj stronę
poleć znajomemu

Wyłączniki ABB posłużą do rozbudowy i modernizacji stacji elektroenergetycznych we wschodniej i centralnej Polsce

Wyłączniki ABB posłużą do rozbudowy  i modernizacji stacji elektroenergetycznych  we wschodniej i centralnej Polsce
fot. ABB

53 niezawodne urządzenia wysokiego napięcia dla PGE Dystrybucja S.A.

Wygrany w styczniu 2016 roku przetarg opiewa na ponad 3,5 mln PLN. W ramach kontraktu ABB dostarczy 53 wyłączniki wysokiego napięcia 110 kV typu LTB 123 D1/B ze sprawdzonym napędem sprężynowym MSD.

Wyłączniki wyprodukuje fabryka ABB w szwedzkim mieście Ludvika. Pierwsze dostawy do 5 oddziałów PGE Dystrybucja S.A. przewidziano na 5 miesięcy od daty podpisania umowy. Projekt zakończy się w połowie 2017 roku.

 – Urządzenia zostały zoptymalizowane pod względem parametrów technicznych i ceny. Przewagę w przetargu zapewniła ich niezawodność i długa gwarancja na okres 90 miesięcy – powiedział Robert Czaplicki, kierownik obszaru sprzedaży produktów wysokiego napięcia ABB, odpowiedzialny za przygotowanie oferty.

W minionym roku ABB Sp. z o.o. zdobyła zamówienie na 61 wyłączników WN 110 kV typu LTD 145 D1/B dla TAURON Dystrybucja S.A. o wartości prawie 4 mln PLN. Kolejny wygrany przetarg oznacza dla ABB wznowienie współpracy z PGE Dystrybucja S.A. w zakresie wyłączników WN po trzyletniej przerwie.

 – Począwszy od dystrybucji urządzeń w 2014 roku dla lokalnych odbiorców, po kontrakt z TAURON Dystrybucja S.A oraz obecnie wygrany przetarg umacniamy naszą pozycję producenta zaawansowanych wyłączników wysokiego napięcia na rynku polskim – podsumował Paweł Fukiet, dyrektor sprzedaży krajowej produktów wysokiego napięcia ABB w Polsce.

Wyłącznik z SF6 typu LTB przystosowany jest do pracy w ekstremalnych warunkach środowiskowych. To pierwszy wyłącznik wspólnie opracowany w ramach Grupy ABB. Ograniczając energię potrzebną do wyłączania prądów zwarciowych, pochodzącą częściowo z samego łuku, zmniejszono zapotrzebowanie na energię z mechanizmu napędowego o ponad 50 proc. w porównaniu z konwencjonalnym wyłącznikiem typu wydmuchowego z SF6.

Źródło: ABB

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
ABB Sp. z o.o.
ul. Żegańska 1, Warszawa
tel.  +48 22 223 77 77
www.abb.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl