Wyłączniki ABB posłużą do rozbudowy i modernizacji stacji elektroenergetycznych we wschodniej i centralnej Polsce - ABB - WYŁĄCZNIKI - ELEKTROENERGETYKA - PGE DYSTRYBUCJA - MODERNIZACJA SIECI - 110 KV
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Wyłączniki ABB posłużą do rozbudowy i modernizacji stacji elektroenergetycznych we wschodniej i centralnej Polsce
drukuj stronę
poleć znajomemu

Wyłączniki ABB posłużą do rozbudowy i modernizacji stacji elektroenergetycznych we wschodniej i centralnej Polsce

Wyłączniki ABB posłużą do rozbudowy  i modernizacji stacji elektroenergetycznych  we wschodniej i centralnej Polsce
fot. ABB

53 niezawodne urządzenia wysokiego napięcia dla PGE Dystrybucja S.A.

Wygrany w styczniu 2016 roku przetarg opiewa na ponad 3,5 mln PLN. W ramach kontraktu ABB dostarczy 53 wyłączniki wysokiego napięcia 110 kV typu LTB 123 D1/B ze sprawdzonym napędem sprężynowym MSD.

Wyłączniki wyprodukuje fabryka ABB w szwedzkim mieście Ludvika. Pierwsze dostawy do 5 oddziałów PGE Dystrybucja S.A. przewidziano na 5 miesięcy od daty podpisania umowy. Projekt zakończy się w połowie 2017 roku.

 – Urządzenia zostały zoptymalizowane pod względem parametrów technicznych i ceny. Przewagę w przetargu zapewniła ich niezawodność i długa gwarancja na okres 90 miesięcy – powiedział Robert Czaplicki, kierownik obszaru sprzedaży produktów wysokiego napięcia ABB, odpowiedzialny za przygotowanie oferty.

W minionym roku ABB Sp. z o.o. zdobyła zamówienie na 61 wyłączników WN 110 kV typu LTD 145 D1/B dla TAURON Dystrybucja S.A. o wartości prawie 4 mln PLN. Kolejny wygrany przetarg oznacza dla ABB wznowienie współpracy z PGE Dystrybucja S.A. w zakresie wyłączników WN po trzyletniej przerwie.

 – Począwszy od dystrybucji urządzeń w 2014 roku dla lokalnych odbiorców, po kontrakt z TAURON Dystrybucja S.A oraz obecnie wygrany przetarg umacniamy naszą pozycję producenta zaawansowanych wyłączników wysokiego napięcia na rynku polskim – podsumował Paweł Fukiet, dyrektor sprzedaży krajowej produktów wysokiego napięcia ABB w Polsce.

Wyłącznik z SF6 typu LTB przystosowany jest do pracy w ekstremalnych warunkach środowiskowych. To pierwszy wyłącznik wspólnie opracowany w ramach Grupy ABB. Ograniczając energię potrzebną do wyłączania prądów zwarciowych, pochodzącą częściowo z samego łuku, zmniejszono zapotrzebowanie na energię z mechanizmu napędowego o ponad 50 proc. w porównaniu z konwencjonalnym wyłącznikiem typu wydmuchowego z SF6.

Źródło: ABB

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
ABB Sp. z o.o.
ul. Żegańska 1, Warszawa
tel.  +48 22 223 77 77
www.abb.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl