Oprogramowanie zenon już kompatybilne z systemem Windows 10 - AUTOMATYKA PRZEMYSŁOWA - OPROGRAMOWANIE PRZEMYSŁOWE - ZENON - COPA-DATA - WINDOWS 10
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Oprogramowanie zenon już kompatybilne z systemem Windows 10
drukuj stronę
poleć znajomemu

Oprogramowanie zenon już kompatybilne z systemem Windows 10

Oprogramowanie zenon już kompatybilne z systemem Windows 10
fot. COPA-DATA

Najnowsza wersja oprogramowania dla automatyki przemysłowej firmy COPA-DATA, zenon 7.20, z powodzeniem przeszła test kompatybilności z systemem Microsoft Windows 10. Oprogramowanie działa bez zarzutu na nowym systemie operacyjnym i spełnia wszystkie wymagania dotyczące jakości i bezpieczeństwa.

Pod koniec lipca bieżącego roku Microsoft wprowadził na rynek system Windows 10 – „najlepszy system Windows” jak twierdzą pracownicy firmy. Windows 10 pojawił się na rynku jako usługa, która będzie stale aktualizowana. Dzięki pozytywnym wynikom testów oprogramowania zenon, Microsoft ogłosił, że zenon działa bez zarzutu na nowym Windows 10. W związku z tym, wszyscy klienci korzystający z oprogramowania zenon mogą już aktualizować swoje systemy operacyjne kiedy tylko zechcą. Wszystkie projekty realizowane za pomocą oprogramowania zenon działają sprawnie od pierwszej chwili po aktualizacji.

Reinhard Mayr, kierownik ds. produktów COPA-DATA, wyjaśnia: „Nasze oprogramowanie jest dostosowane do technologii firmy Microsoft, dlatego też jesteśmy zainteresowani dalszym rozwojem systemu Windows. W przypadku Windows 10 szczególny nacisk położyliśmy na bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Te dwa aspekty są dla nas szczególnie istotne w procesie tworzenia oprogramowania. Cieszymy się, że możemy zaoferować klientom pełną kompatybilność naszego oprogramowania zenon z systemem Windows 10.”

zenon również na Windows IoT Core

Poza wieloma innymi wersjami firma Microsoft wprowadziła na rynek także Windows 10 IoT Core. Ta nowa edycja systemu Windows została przygotowana specjalnie z myślą o małych, wbudowanych urządzeniach – z lub bez wyświetlacza. Stefan Hufnagl, kierownik ds. zintegrowanej polityki produktu w firmie COPA-DATA, tłumaczy: „Windows IoT Core oferuje programistom i architektom systemów informatycznych twórczą wolność. Platforma ta obsługuje wiele języków programowania oraz opcję open source. W tej chwili w firmie COPA-DATA skupiamy się na tej najnowszej platformie i ostatnie testy wykazały, że nasze środowisko programowania PLC oparte o normę IEC 61131-3, zenon Logic, działa płynnie na urządzeniach z systemem Windows IoT Core. Umieszczanie komponentów przemysłowych PLC w urządzeniach z systemem Windows IoT Core umożliwia spojrzenie na niezwykle ciekawe architektury i porządki topologiczne. Ze względu na niedrogie platformy zastosować można zarówno elastyczne jak i odporne sieci. W ten sposób technologie optymalnie uzupełniają się wzajemnie w celu wytworzenia modułów do tworzenia inteligentnych sieci informatycznych.”

Od 2005 w ramach programu Microsoft Partner Network firma COPA-DATA jest zaangażowana w dalszy rozwój partnerstwa strategicznego i jest dwukrotnym zdobywcą kompetencji firmy Microsoft („Application Development” oraz „Intelligent Systems”).

Źródło: COPA-DATA

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
COPA-DATA Polska
ul. Josepha Conrada 51, Kraków
tel.  +48(12)2901054
www.copadata.com
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl